Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wał napędowy 8E0521101T


Norberto0o

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy zakładam temat ponieważ nigdzie nie mogę znaleść takich informacji oraz by ktoś miał podobny problem. Mianowicie wymieniam u siebie wał napędowy po kolizji ma on oznaczenie jak w tytule kupiłem taki sam i wydaje mi się ze jest on za krótki o około 1cm zamontowałem go ale musiałem naciągać wiec jest jakby cały czas rozciągnięty. Czy to normalne czy coś się stało przestawiło miał ktoś podobnie? Mierzyłem odległość flanszy na moście do skrzyni to wychodzi około 157 i tyle ma rozciągnięty wał. Normalnie luźny ma około 1cm mniej w wydaje mi się ze wtedy nie działa prawidłowo przegub środkowy tzn nie zazębia, a na rozciągnięciu jest niby Ok ale przy montażu musiałem to robić z pomocą znajomego tzn on i odpychał do skrzyni a ja chwyciłem śrubami. Pomóżcie bo boje się żeby przy próbie nie zrobił dziury w podłodze :) Ps jeszcze mam problem ze nie wchodzi mi dwójka i jedynka czy to kwestia regulacji lewarka? Dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał nie powinien być w żaden sposób naprężony.

Jeśli  poprzedni był po kolizji to możliwe że przestawiły Ci się któreś elementy..Brak możliwości wsadzenia biegu może być tego efektem..

Ten uszkodzony wał jest tej samej długości w jaki sposób był uszkodzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wał jest niestety rozpołowiony bo miał być naprawiany lecz się nie opłacało. Zamówiłem drugi o tym samym numerze chce zakładać a tu taka sytuacja.  Nie wiem gdzie szukać możliwości tych naprezen? Podpora siada na swoje miejsce wszystkie inne elementy tez 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak podpora siada to z której strony brakuje Ci dobrze zrozumiałem że trzeba było skrzynie odepchnąć  żeby wszedł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robero321 napisał:

To jak podpora siada to z której strony brakuje Ci dobrze zrozumiałem że trzeba było skrzynie odepchnąć  żeby wszedł ?

Nie nie właśnie jakby skrzynia była za blisko przodu w stronę silnika ale niby łapy skrzyni tez siadają etc jeszcze mysle ze wał który kupiłem może był uderzony? Nie wiem gdzie by można sprawdzić wymiary dokładne po numerze ori 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ori naklejka, a ja się boje żeby nie wyjechać i żeby nie uwalił czegoś. Moje auto było uderzone w przednie koło w bok. I Było tak ze jak chciałem wyjechać z warsztatu po założeniu wahaczy do blacharza to się okazało ze jest urwana jedna śruba od poduszki i podpora i później ze przegub na wale. Teraz skrzynia wyspawana wał niby inny a tu kaszana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej by było jakby ktoś inny zmierzył wał jutro spróbuje zadzwonić do jakiś sprzedających z Allegro z prośba o wymiar i będzie wiadomo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co sadzić bo na aucie wszystko leży na pikobello niby. Jakbym widział nie naprawiał bym tylko się pozbył uderzony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się chyba wyjaśnił zostałem wzycAjnie oszukany przez nie uczuciowego sprzedawcę bo mierzyłem dobry wał i ma ponad 1 cm więcej. Brak słów do ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano cudów nie ma albo przewałka ze sprzedającym albo spaprana robota przy naprawie.

Chyba lepiej że wyszło że to wał nie pasuje niż by miało się okazać że mocowania źle zrobione..

 

Też się wiele razy naciąłem jeden z drugim za parę złotych by się dali wy....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...