Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie objawy padającej turbiny?


kapaks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie są objawy padającej turbiny?

U mnie od pewnego czasu przy prędkości około 70km słychać takie dziwne huczenie powyżej tej prędkości tak jakby ucichło i później znowu huczy przy

około 130-140. Olej sprawdzałem, nie bierze mocy tak na moje oko nie traci. Co to może być na kompie miałem jakiś błąd z powietrzem wtórnym.

Jak mam sprawdzić czy turbo w ogóle się załącza czy działa?

Proszę o odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kapaks napisał:

Witam

Jakie są objawy padającej turbiny?

U mnie od pewnego czasu przy prędkości około 70km słychać takie dziwne huczenie powyżej tej prędkości tak jakby ucichło i później znowu huczy przy

około 130-140. Olej sprawdzałem, nie bierze mocy tak na moje oko nie traci. Co to może być na kompie miałem jakiś błąd z powietrzem wtórnym.

Jak mam sprawdzić czy turbo w ogóle się załącza czy działa?

Proszę o odpowiedź. 

Zrób log dynamiczny 115+118. Błąd pewnie masz od pompy SAI (powietrza wtórnego).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten log dynamiczny i jak go zrobić, i co to jest ta pompa SAI jestem w tych sprawach kompletnym laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kapaks napisał:

Co to jest ten log dynamiczny i jak go zrobić, i co to jest ta pompa SAI jestem w tych sprawach kompletnym laikiem.

Masz kabel i program vag lub vcds? Wszystko jest opisane na forum co i jak więc trochę chęci i wszystko można doczytać ;)

Kabel można kupić za 50zł, program ściągasz z forum i sam sobie jesteś panem w kwestii diagnostyki :D

Pompa SAI czyli pompa powietrza wtórnego, dogrzewa katalizator na ssaniu. Taki eko-wynalazek. Można to śmiało wyrzucić i mogę dać Ci namiary na PW na kogoś kto Ci to ogarnie jeśli rzeczywiście masz z tym problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mini skaner diagnostyczny VAG kupiony na allegro, czy tym da radę zrobić ten log dynamiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...