Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegląd w nowym wydaniu... Kto już był ?


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2017 o 17:22, Barthezzz87 napisał:

Tak ja wie, że na własną odpowiedzialność, tylko chcę wiedzieć czy przyglądają się jakoś temu specjalnie jak są przyciemnione i czy podbiją dowód.

Jak wiesz to po co przyciemniasz? Jesteś wyjęty spod prawa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio przy okazji przeglądu rozmawiałem z diagnostą na temat tych nowych przepisów itp i mówił że w planach na ten roku jest jeszcze wprowadzenie obowiązkowej kontroli emisji spalin :facepalm: to mnie trochę zmartwiło ponieważ przymierzałem się żeby coś pogrzebać przy moim 1.8t a wiadomo że trzeba zacząć od wyrzucenie katalizatora...

Czy ktoś coś słyszał na ten temat? Co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przygotowany. Zostawiłem sobie w razie problemów kata. Jak się przyczepi to założę i pojadę na ponowny przegląd. W sumie jak zwykle dużo zależy od diagnosty. Jeden przymknie oko a drugi będzie chciał widzieć czyste spaliny. Mój diagnosta wie że mam zadbane auta i jeszcze nigdy nic mi nie znalazł ale co będzie przekonam się latem.

Co do kata możesz kupić sportowy zamiennik o większym przepływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzymają Cię pół godziny na kamerach, a przegląd przejdzie. Nie ma co się przejmować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 11:15, Falcone napisał:

ostatnio przy okazji przeglądu rozmawiałem z diagnostą na temat tych nowych przepisów itp i mówił że w planach na ten roku jest jeszcze wprowadzenie obowiązkowej kontroli emisji spalin

emisja spali to juz dawno jest obowiazkowa podczas badania, tylko chca zrobic tak ze z wydrukiem z analizatora trzeba bedzie jezdzic i go okazywac podczas kontroli

Edytowane przez discopolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emisja spali to juz dawno jest obowiazkowa podczas badania, tylko chca zrobic tak ze z wydrukiem z analizatora trzeba bedzie jezdzic i go okazywac podczas kontroli
To czego teraz nikt jej nie robi?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest 6 Skp. Jeszcze nie słyszałem żeby komuś robili, ale to świadczy o walce o klienta nie o środowisko ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bercik2 napisał:

To czego teraz nikt jej nie robi?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

bo wiesz ogolnie jakby diagnosci chcieli robic tak jak ustawodawca przewidzial to 80% aut by pewnie z negatywem wyjechalo, a gdzie ty w polancu w oklicy masz 6 skp :D sam pracuje jako diagnosta i znam dobrze to srodowisko, ale w sumie w polancu przeglady sie robi jak sie robi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem z A4 B6 1.9 TDI i z A2 1.4 TDI, problemow nie bylo z przegladem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest 6 Skp. Jeszcze nie słyszałem żeby komuś robili, ale to świadczy o walce o klienta nie o środowisko ;-)  

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Napisałem w okolicy: w samym Połańcu są dwie, Rytwiany dwie, Ossala jedna,Staszów chyba dwie stacje.  

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy się nie spotkałem z badaniem spalin...oprócz spalin z nudów przetrzepał mi wszystko przez te pół godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dwoma klekotami na przeglądzie w tym msc i w żadnym nie były badane spaliny :) a reszta przeglądu jak co roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bercik2 napisał:

Rytwiany dwie, Ossala jedna,Staszów chyba dwie stacje.  

w ryt jest jedna a w staszowie to 7 jest :)

kolejny raz napisze ze analiza zawsze byla obowiazkowa a ze jej nie robia diagnosci to zapewne ze z tym zachodu troche jest, a dwa jak juz pislem negatywy by lecialy

Edytowane przez discopolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast spaliny badał ale to "znajomy" diagnosta i dlatego, ze go zapytałem, że w sumie to bym zobaczył, czy z autkiem wszysko ok od tej strony. Pomiar się udał :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2017 o 20:14, .Pablo. napisał:

Pw poszło tak jak pisze coś masz nie tak skoro u mnie nic nie kopci i zadymienia ok. Do sprawdzenia  Egr, geometria turbosprężarki.... 

po wywaleniu DPF EGR out + program podjechałem na stacje diagnostyczną wynik 2.9  poziom zadymienia

Wtryski ksiązkowe jednak mam dość wysoką dawkę paliwa oraz turbina zapewne do regeneracji

przy badaniu obroty wysokie a z d*p* czarny dym. 

Czy już padająca turbina moze miec na to az tak duzy wpływ by norma przekroczona została 6-krotnie??

nie chce wracać do seriii

i Pytanie po miecie coraz więcej widać kontorle zadymienia przez policje i pytanie co w takim przypadku jak sprawdza poziom i bedzie taki wysoki?

zakładam ze moze po regeneracji turbo zejdzie o połowe do 1,5 ale nie zmienia to faktu ze dalej bedzie przerkoczona norma 

gdzie jeszcze szukać przyczyny dymku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Karasik2 napisał:

po wywaleniu DPF EGR out + program podjechałem na stacje diagnostyczną wynik 2.9  poziom zadymienia

Wtryski ksiązkowe jednak mam dość wysoką dawkę paliwa oraz turbina zapewne do regeneracji

przy badaniu obroty wysokie a z d*p* czarny dym. 

Czy już padająca turbina moze miec na to az tak duzy wpływ by norma przekroczona została 6-krotnie??

nie chce wracać do seriii

i Pytanie po miecie coraz więcej widać kontorle zadymienia przez policje i pytanie co w takim przypadku jak sprawdza poziom i bedzie taki wysoki?

zakładam ze moze po regeneracji turbo zejdzie o połowe do 1,5 ale nie zmienia to faktu ze dalej bedzie przerkoczona norma 

gdzie jeszcze szukać przyczyny dymku?

Bez jaj mam mocny program turbo brd fimc DPF i Egr wylecial i jak na postoju depne to żadnego dymka nie puszcza a tak właśnie bada się zadymienie spalin. W przypadku kontroli i przekroczenia norm zadymienia policja konfiskuje dowod. Po usunięciu usterki jedziesz na skp w celu sprawdzenia spalin jak ok z zaświadczeniem do WK po dowod. Tak w skrócie to wygląda. Znajdź przyczynę dymienia i ja usuń. PS w piątek mam przegląd zobaczymy czy sprawdza zadymienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałem auto w październiku na nowych zasadach. Kolejka do stacji jak nigdy. Badanie szło jak krew z nosa. Trzepał wszystko co mu przyszło do głowy, a i tak zajęło mu to 15 minut. Płaciłem po skończeniu badania. Spalin nie badał. Hak posiadam, wpisu o dziwo nie. Badania wynik pozytywny. Bądź tu mądry człowieku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...