Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegląd w nowym wydaniu... Kto już był ?


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Pany był już ktoś ? Robią coś nowego ? Coś ciekawego [emoji14] mam w tym tygodniu jechać, więc zastanawiam się co tam wymyślili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazie czego, jak już będziesz po "badaniu" to zdaj relację kolego, co i jak ci furaka maglowali:) szczerze powiem ze siedze sobie po tych forach, to na chlopakow padl blady strach z tymi przegladami:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega był dziś na przeglądzie 1.8T BFB, wrócił do domu bez pieczątki, auto nie przeszło testu emisji spalin... (uprzedzam pytania ma katalizator) cały przegląd trwał około 30 min i trzepane było całe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy spaliny sprawdzał na ciepłym czy zimnym silniku. Mi też kiedyś jeszcze poprzednim autem nie chciał podbić za spaliny tylko że ja wtedy na stację jechałem 200 metrów zimą. Powiedziałem mu, że spaliny sprawdza się na rozgrzanym silniku i pieczątka siadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kamil-vag napisał:

Teraz pytanie dlaczego ? Wtryski ? Bogata mieszanka ?

no auto ma w gazie, może to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że zła mieszanka LPG rozwaliła korekty PB... Tylko na gazie musiałoby być ubogo, żeby potem na benzynie podlewał... A analiza na jakim paliwie była ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Możliwe że zła mieszanka LPG rozwaliła korekty PB... Tylko na gazie musiałoby być ubogo, żeby potem na benzynie podlewał... A analiza na jakim paliwie była ?

Właśnie na gazie to robili . Może być już też katalizator do du...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis byłem zaraz po godz 8. Przegląd wyglądał jak zawsze. Na samym poczatku diagnosta miał problem z programem, z aktualizacją. Po 40 min wszystko ruszyło. Głowną zmianą ma być to, że najpierw kasa a potem przegląd.

Wysłane z galaxy s7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis byłem zaraz po godz 8. Przegląd wyglądał jak zawsze. Na samym poczatku diagnosta miał problem z programem, z aktualizacją. Po 40 min wszystko ruszyło. Głowną zmianą ma być to, że najpierw kasa a potem przegląd.

Wysłane z galaxy s7


Ja jadę w przyszłym tygodniu Radek masz DPF? Na jakiej stacji byłeś?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycięty DPF. Diagnosta pewnie z tego zamieszania nie sprawdził spalin.

Wysłane z galaxy s7


No rok temu mi trzepali lewy i prawy wydech jakby to miało znaczenie a na koniec nie podbił bo nie miałem gaśnicy daj znać gdzie byłeś muszę zmienić diagnostę

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu znając Twoje podejście do auta nie powinieneś wogole martwić się przeglądem ;) Prawda jest taka , że stacje które przymykały oko na niedociągnięcia dalej będą to robić, jakoś muszą utrzymać klientów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki główna zmiana dotyczy bicia pieczątek bez auta na ścieżce diagnostycznej. Przegląd wygląda bez zmian jedynie uiszcza się opłatę przez a nie po. Co do dpf to kto wam bada zadymienie spalin? Od zawsze mam diesle i nikt tego nie robi. Wiecie jak ciężko schodzi sadza z posadzki hahaha 

14 godzin temu, Karasik2 napisał:

No rok temu mi trzepali lewy i prawy wydech jakby to miało znaczenie a na koniec nie podbił bo nie miałem gaśnicy daj znać gdzie byłeś muszę zmienić diagnostę

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Ma znaczenie,  ustawa mówi wyraźnie jeśli są dwa wydechu to ma obowiązek sprawdzić oba a wartość wyższa uznaje się za wynik końcowy. A uwalenie za brak gaśnicy bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra byłem na przeglądzie

Płaci się z góry i wbijają cię na ogólnopolski bęben

Jak stwierdza usterkę masz przegląd negatywny i masz 14 dni by po usunięciu usterki wrócić do diagnostyki która wydała zaświadczenie

Płacisz wg cennika dodatkowo tylko za sprawdzenie czy usterka została usunięta

Ja dostałem negatywa ponieważ mam jedną oponę już na wymarciu i są widoczne pęknięcia (dodam że letnia bo zimowe wymieniam w przyszłym tygodniu) tak więc po wymianie mam wrócić zapłacić 20 zł i z głowy

Szkoda że nie wymienił najpierw :(

Najdziwniejsze jest to:

mam DPF a spaliny przy normie 0.5 miałem1.2!!  Czy to wogole możliwe?

Wahacze dolne popękane gumy

A lampy badane były chyba 20min stwierdzono że powinny być spryskiwacze po nie!!

To mam nie wpisane za to negatyw za oponę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde gaśnica, opona... Szaleją na tych SKP, ja jadę jutro z rana i zobaczymy [emoji14]

 

A ten analizator spalin co mierzy ? CO2 i NO2 ? Zadymienie spalin ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...