Przegląd w nowym wydaniu... Kto już był ?

51 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, talib1990 napisał:

popieram - z tym chińskim gównem które nie ma wyraźnej granicy światło cienia  i emituje światło powyżej 2000 lumenów od razu nokautuje UI - Negatyw . To tak oślepia, że głowa mała .

z jedną uwagą nie mam chinńskich a niemieckie Osramy dedykowane za H7 i trzeba sieę wykłucać o swoje

podobno spryski pod xenon są obowiązkowe jeśli moc żarnika przekroczy 32W u mnie mają moc 25W

jednak dalej nie rozumiem z tymi spalinami mam DPF i rzeczywiscie dotoczyłem sie do stacji w korku wielkim ale zeby przekroczyło 2x normę?

8 godzin temu, talib1990 napisał:

o do sprawdzania spalin - w benzynie robimy analizę spalin a w dieslu pomiar zadymienia. Z doświadczenia wiem, że zadymienie wyjdzie kijowo jak auto przed badaniem sporo jeździło w mieście... Jak jest przegonione i motor zdrowy wszystko wychodzi cacy.

Edytowane przez Karasik2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    1 godzinę temu, adamFox napisał:

jak mam to rozumieć?? Auto mi wyszło z fabryki z hakiem a ja przy rejestracji w Pl zapomniałem dodać w starostwie że ma hak i teraz co ??? (jeżdżę bez haka ale chciałbym kiedyś wbić dowodu )

jedź na badanie dodatkowe HAK na stację - 35 zł. Z zaświadczeniem , Dowodem, Kartą Pojazdu do starostwa o wbicie do dowodu odpowiedniej adnotacji .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    33 minuty temu, Karasik2 napisał:

z jedną uwagą nie mam chinńskich a niemieckie Osramy dedykowane za H7 i trzeba sieę wykłucać o swoje

podobno spryski pod xenon są obowiązkowe jeśli moc żarnika przekroczy 32W u mnie mają moc 25W

jednak dalej nie rozumiem z tymi spalinami mam DPF i rzeczywiscie dotoczyłem sie do stacji w korku wielkim ale zeby przekroczyło 2x normę?

Po 1. Twój reflektor jest homologowany do żarówki Halogenowej ( HC, HR itd... ) nie  do źródła LED 

Po 2.  Źródło LED emituje powyżej 2000 lumenów a wtedy wyposażenie jak do xenonów ( spryski , samopoziom )

np. VAG w Fabii rozwiązał fajnie ten temat. Siedzi tam xenon D5s który emituje poniżej 2000 lumenów więc ani spryski ani samopoziom nie jest wymagany :) 

Co do urządzeń , wszystko na SKP ma legalizację , ale to nadal jest tylko urządzenie 

http://www.sunrise-phu.com.pl/forum/projekt/4.pdf tu masz wytłumaczone jak ma być wykonany pomiar.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem, że w niemczech prościej nie będzie jeśli chodzi o badanie spalin? Jeśli na benie mam korekty na lambdzie w okolicach 0 ana gazie +25 i błąd, że za ubogo to rozumiem, że nie mam szans przejść badania spalin? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajne sprostowanie przez fachowca, który siedzi w temacie. Co do emisji spalin w moim przypadku zależy na jakiego diagnostę się trafi chyba, że jest już obowiązek pomiaru każdego auta? Przez ostatnie 10 lat raz tylko miałem mierzone spaliny i cały czas jadę na tą samą stacje diagnosta w ten dzień był nowy diagnosta bo go nie znałem. Co do tych wszystkich pomiarów Państwo Polskie chce wyeliminować stare samochody z kraju. Niech dadzą zarobić jak w Niemczech każdy nowym S7 będzie jeździł :) po drugie wiele aut na forum jest w lepszym stanie technicznym niż niejeden dwu latek z salonu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    23 minuty temu, luki19862121 napisał:

Fajne sprostowanie przez fachowca, który siedzi w temacie. Co do emisji spalin w moim przypadku zależy na jakiego diagnostę się trafi chyba, że jest już obowiązek pomiaru każdego auta? Przez ostatnie 10 lat raz tylko miałem mierzone spaliny i cały czas jadę na tą samą stacje diagnosta w ten dzień był nowy diagnosta bo go nie znałem. Co do tych wszystkich pomiarów Państwo Polskie chce wyeliminować stare samochody z kraju. Niech dadzą zarobić jak w Niemczech każdy nowym S7 będzie jeździł :) po drugie wiele aut na forum jest w lepszym stanie technicznym niż niejeden dwu latek z salonu :)

sprawdza się każde auto jak sam widzisz w teorii. Z ciekawości powiem , że mam w kanale takie czujniki CO, że badając hamulce na rolkach potrafi się rozedrzeć kiedy analiza jest w tyle ;) 

27 minut temu, HatefulEvil napisał:

Rozumiem, że w niemczech prościej nie będzie jeśli chodzi o badanie spalin? Jeśli na benie mam korekty na lambdzie w okolicach 0 ana gazie +25 i błąd, że za ubogo to rozumiem, że nie mam szans przejść badania spalin? :D

Szczerze ? Nie wiem jak jest w DE :)  co do wartości które podajesz to pewnie one są w ECU ja znam tylko parametr w analizatorze który powinien oscylować w okolicy 1 . Taka rozbieżność nakłania do wizyty u gazownika ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    1 minutę temu, talib1990 napisał:

Szczerze ? Nie wiem jak jest w DE :)  co do wartości które podajesz to pewnie one są w ECU ja znam tylko parametr w analizatorze który powinien oscylować w okolicy 1 . Taka rozbieżność nakłania do wizyty u gazownika ;)

1000km drogi do gazownika zmusza do odłożenia wizyty :D  kusiłoby mnie, żeby to samemu ogarnąć ale mam kabel do sterownika gazu za krótki; i dobrze bo gazownik mi zabronił ruszać map :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

moje wg instrukcji Certyfikacja zgodna z przepisami ECE i homologacja IP

Żarówkami XENON D8S 25W 4200K

image.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    2 minuty temu, Karasik2 napisał:

moje wg instrukcji Certyfikacja zgodna z przepisami ECE i homologacja IP

Żarówkami XENON D8S 25W 4200K

image.png

Zacznijmy od początku- jaką masz lampę , jakie miałeś ORYGINALNE źródło światła ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Zacznijmy od początku- jaką masz lampę , jakie miałeś ORYGINALNE źródło światła ?
    Miałem H7 zwykle najzwyklejsze z poziomowaniem

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Miałem H7 zwykle najzwyklejsze z poziomowaniem

Czyli źródło światła do jakiego został homologowany reflektor to żarówka halogenowa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Karasik jeśli jeździsz dużo w mieście to może tak wyjść. Po przedmuchaniu wydechu będzie znowu ok. A jak nie to w łatwy sposób można podnieść normę zadymienia w autach do roku  produkcji 2008 na  3.0 a w młodszych do 1.5. Jak mi się będą czepiać to tobie tego myka i diagnosta nie ma prawa się przyczepić ani policja ani nikt inny :banan:
    Dziś byłem raz jeszcze po negatywie
    Opony zmnienione a diagnosta tylko zerknal czy są ok niewjejzdzajac na kanał ...
    Poprosiłem o jeszcze raz przebadanie spalin bo jadąc do niego przegoniłem furmankę obwodnicą 25km.
    Moje zdziwienie jak wynik wyszedł 1.9 potem 2.1 a za trzecim razem ponad 2.3!!
    Mówi że za rok mi na bank nie przejdzie a gazujac tylko czarny dym z wydechów :(
    Podobno DPF mam na pokładzie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego raczej DPF dawno na śmietniku, skoro gazując bez obciążenia silnika czarno z tyłu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Opony zmnienione a diagnosta tylko zerknal czy są ok niewjejzdzajac na kanał ...
    Poprosiłem o jeszcze raz przebadanie spalin bo jadąc do niego przegoniłem furmankę obwodnicą 25km.
    Mówi że za rok mi na bank nie przejdzie a gazujac tylko czarny dym z wydechów

Jeszcze nigdy nie miałem badanych spalin,na jakich obrotach mierzy się zadymienie ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Jeszcze nigdy nie miałem badanych spalin,na jakich obrotach mierzy się zadymienie ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Wyżej jest pdf z instrukcją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Wyżej jest pdf z instrukcją.
    No dokładnie a mi mierzył 5sek trzymając pedał gazu na ok 3tys obr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Kolego raczej DPF dawno na śmietniku, skoro gazując bez obciążenia silnika czarno z tyłu...
    To sprawdzę na kompie bo ostatnio pokazywał zapełnienie prawie 100% a wypala coś się bo czuję co jakieś 200km
    Chyba że wywalili fizycznie a programowo już nie..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    1 godzinę temu, Karasik2 napisał:

Mówi że za rok mi na bank nie przejdzie a gazujac tylko czarny dym z wydechów :(

Stawiam że leją ci wtryski. U mnie jest 200KM i 400Nm i na postoju jak mu depne do 4.5 tys obr to nawet dymka nie puści . W czasie jazdy jak depne z niskich obrotów to puści małego dymka ale to normalne. DPF mam wycięty a egr zaslepiony. Jak chcesz napisze ci na pw jak zwiększyć emisję spalin z normy 0.5 na 3.0 :decayed:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Stawiam że leją ci wtryski. U mnie jest 200KM i 400Nm i na postoju jak mu depne do 4.5 tys obr to nawet dymka nie puści . W czasie jazdy jak depne z niskich obrotów to puści małego dymka ale to normalne. DPF mam wycięty a egr zaslepiony. Jak chcesz napisze ci na pw jak zwiększyć emisję spalin z normy 0.5 na 3.0 :decayed:
    Ok napisz proszę ..
    Wtryski książkowe 2 wymianiane na akcji serwisowej 2 również ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    15 minut temu, Karasik2 napisał:

Ok napisz proszę ..
    Wtryski książkowe 2 wymianiane na akcji serwisowej 2 również ok

Pw poszło tak jak pisze coś masz nie tak skoro u mnie nic nie kopci i zadymienia ok. Do sprawdzenia  Egr, geometria turbosprężarki.... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta