Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 T ANB


Ostry42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Planuję montaż instalacji gazowej do swojego potworka. AUDI A4 B5 1.8 t o kodzie silnika ANB.
W mojej miejscowości mamy polecanego gazownika, który zaproponował mi instalację gazową STAG:
-reduktor do 200KM
-szybsze wtryskiwacze HANA
-wlew pod klapką
- no i mój pomysł będę chciał schować włącznik gazu obok popielniczki, żeby był widoczny dopiero po wysunięciu

Kwotę na jaką wycenili instalacje do 2600zł.
Ktoś może się wypowie na ten temat?

Edytowane przez Ostry42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej zakładania podjadę o wszystko wypytac. Ogólnie gaz będę brał na raty, ale i tak sądzę że się zwróci, bo potrafię dużo jeździć. Warsztat ma dużą renomę i bardzo dużo różnych samochódow gazuja, z tego co wiem bardzo dobrze ogarniaja temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ostry42 napisał:

Bliżej zakładania podjadę o wszystko wypytac.

To nie lepiej kilka dni przed założeniem się zapytać jakie chcą wsadzić Ci podzespoły? Będziesz miał więcej czasu na zapytanie na forum i przemyślenie tego.

Później będziesz wszystko na ostatnią chwilę załatwiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio obliczyłam, że przy podobnym spalaniu do kolegi k232 gaz powinien się zwrócić przy jakiś 12-13tyś km. Oczywiście jeśli dojdą CI koszty odsetek jeśli masz :P ale to i tak się opłaca.

Dopytaj się jaka butla w cenie - u mnie w mieście w cenie liczą butle standard około 45l.  Innych nawet na stanie nie mają. Koledzy na forum montują 72l.

Jeśli chcesz podzespoły "skontrolować" to poproś wcześniej o rozpiskę - co będzie wstawiane. Choć zauważyłam, że gazownicy robią to niechętnie.

Ja wstawiam gaz za tydzień. Za równe 7 dni będę zagazowana ;P

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bliżej zakładania, czyli jak ogarnę już rozrząd, olej, filtry (czekam na termin), wtedy będę mógł śmiało podjechać ogarniać. Butle coś wspominali ponad 50 litrów, ale czy to pojemność tankowania, czy maks butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kalisma napisał:

Ja ostatnio obliczyłam, że przy podobnym spalaniu do kolegi k232 gaz powinien się zwrócić przy jakiś 12-13tyś km. Oczywiście jeśli dojdą CI koszty odsetek jeśli masz :P ale to i tak się opłaca.

Dopytaj się jaka butla w cenie - u mnie w mieście w cenie liczą butle standard około 45l.  Innych nawet na stanie nie mają. Koledzy na forum montują 72l.

Jeśli chcesz podzespoły "skontrolować" to poproś wcześniej o rozpiskę - co będzie wstawiane. Choć zauważyłam, że gazownicy robią to niechętnie.

Ja wstawiam gaz za tydzień. Za równe 7 dni będę zagazowana ;P

@Kalisma jakie będziesz miała podzespoły? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ostry42 napisał:

Tak, bliżej zakładania, czyli jak ogarnę już rozrząd, olej, filtry (czekam na termin), wtedy będę mógł śmiało podjechać ogarniać. Butle coś wspominali ponad 50 litrów, ale czy to pojemność tankowania, czy maks butli.

Za pewne 50 litrów brutto czyli odlicz sobie od tego 20% i będziesz wiedział ile litrów netto Ci wejdzie do butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu ja jakiś rok temu wstawiałem gazolinę do swojej Audicy płaciłem 2600pln

graty to:

sterownik STAG Qbox Basic

reduktor KME Silver Twin (czy coś takiego)

wtryski Barracuda

do butli wchodzi niecałe 50 litrów (nie pamiętam jaka jest pojemność brutto) ale z reguły gaziarze pchają standardową butlę i nie chcą ładować butli 72 litry bo mają więcej zabawy przy tym (tak przynajmniej mówią)

tak że dopytaj przed montażem konkretnie jakie podzespoły chcą włożyć za ten hajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...