Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zakupiony samochód - problem lpg


maniek2408

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem auto wszystko fajnie co do auta to nie mam problemów z nim ,tylko problem jest z instalacja lpg .Problem polega na tym że auto ma zainstalowany 1,5 gas ale to co jest wpisane w dokumenty od gasu czyli reduktor,listwa,sterownik  ni jak mają się do tego co jest pod maską założone i jak to określił serwis gazowy jest to instalacja używana i sądząc po widoku reduktora ma co najmniej 4 lata .Więc czy mogę domagać się od właściciela od którego kupiłem auto  lub od zakładu który zakładał ten gas oprócz wyjaśnień jakiejś gotówki na poprawę tej instalacji czy zostaje tylko droga sądowa i zwrot auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja nie montowałem lpg tylko właściciel od którego kupiłem auto,rozmawiałem z nim teraz telefonicznie to przyznał że znajomy założył mu 2 letnią używaną instalacje lpg .Apo prostu sprzedając auto sprzedający zapomniał powiedzieć mi o tym fakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakiś dokument stwierdzający iż instalacja powinna mieć rok ??? kolejna sprawa jak udowodnisz że ma 4 lata ??? musiał byś iść do rzeczoznawcy i zapłacić pewnie z 500zł i dopiero z kwitem od rzeczoznawcy możesz coś walczyć ale jak dla mnie nikłe szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo da się zrozumieć o co chodzi z twojego posta. Kupiłeś auto z gazem. Masz  Gaz wpisany w dowod rejestracyjny czy nie? Skąd wiesz że instalacja powinna być młodsza? Jedynie do czego możesz się przyczepić to niezgodność dokumentu że stanem faktycznym instalacji gazowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP.Dokończę temat który zacząłem ,tak lpg mam wbity w dowód ,auto zostało sprowadzone w 2016r i w 2016 roku czyli 2 miesiące po sprowadzeniu została założona instalacja lpg.Ja kupiłem auto od niego w 2017 roku tak czyli instalacja lpg powinna być roczna cwany lis wykasował aukcje z olx a tam było wpisane nowa instalacja lpg ,no to na chłopski rozum lpg ma 2 lata dajmy na to.Po przyjechaniu do gazownika gazownik stwierdził nowa butla reszta instalacji lpg używana i nie zgodna z tym co jest w papierach od instalacji wpisane.No moja wina ,oglądanie po ciemku nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem .No cóż poinformowałem poprzedniego właściciela że w h*j ..a mnie zrobił z tym i tyle.Nie drążyłem sprawy dalej ,z jednej strony bo stan blacharsko bd mechanicznie dobry .No człowiek uczy się żeby nawet starszym ludziom nie ufać bo też w ciula zrobią .Nauka na przyszłość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak, jedyna uwaga do tego auta to instalacja lpg gorszej klasy niż w papierach.Ale z drugiej strony jak zobaczysz czy na pewno jest ta instalacja zgodna z tym co na papierze jak większość instalacji masz schowane i nie widoczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam gaz w aucie założony 3 lata temu, ale reduktor i wtryski już były wymieniane na nowe i są inne niż wpisane w książce, a że instalacja już jest po gwarancji to jakoś nie widzę w tym problemu, ciekaw jestem na jakiej podstawie gazownik stwierdził że instalacja ma 4 lata a nie 2?
Po prostu trzeba patrzeć na to co jest pod maską a nie w papierach.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgodzę się z tobą ale w niektórych przypadkach tak pochowany jest osprzęt lpg że co możesz stwierdzić nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...