Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja - chrom


ParasoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazłem na YT taki filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=Ka03I0RDcew

ktoś ma pomysł czym można coś takiego zrobić? sam w niektórych miejscach mam już takie białe kropeczki, nie da się tego niczym doczyścić/odnowić.

Edytowane przez ParasoleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajny efekt mi polecili taką pastę

 

IMG_4084.JPG

 

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie takie sobie nie oddaje efektu trzeba sporo sily włożyc w  polerkę

jest tez pasta K2 sa filmiki jak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to zejdzie to mogę pucować kilka godzin tylko czy warto :D

ja kupiłem polecany mothers - mag aluminium i nie daje rady. Może coś tam konserwuje i z pewnością działa na prawdziwy chrom, bo te wokół szyb to zwykły plastik.

Próbował ktoś na to pastę autosol specjalnie właśnie do chromowanych elementów sztucznych?

http://allegro.pl/preparat-do-chromu-na-plastikach-autosol-75-ml-i6400772788.html

może to jest klucz do sukcesu. Mothers i inne tego typu są dobre ale do prawdziwego chromu na lusterkach, elementach motocykli tudzież rowerach.

Edytowane przez ParasoleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tarczy abralon P4000 (ręcznie) żeby usunąć nalot a później pastą AutoSol Metal Polish... w moim przypadku proces wystarczający, chromy istne lusterko. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat. 

Czy poradził ktoś sobie z likwidowaniem białych kropek / nalotu na listwach chromowanych?? Czy jest szansa na reanimację moich listew chromowanych? Jak to krok po kroku ogarnąć? 

Dodaję świeżo zrobione zdjęcia.:eusathink:

 

20190218_133751.jpg

 

20190218_133739.jpg

Edytowane przez mahazel1989
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kropki to chyba kamień, przynajmniej tak wygląda. Myjesz auto pod domem czy jeździsz na bezdotyk? Niestety te listwy w Audi mają do siebie to, że tak sie dzieje. Próbowałeś maszynowo to osunąć? Ręcznie to sie zamęczysz, ja używam pasty mothersa, a wcześniej delikatnego papieru, tak jak ktoś napisał wychodzi lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie próbowałem czym miałem pod ręką czyli pasta tempo + k2 aluchrom ale efektów brak. Auto z takim nalotem zakupiłem już. Słuchaj jakiego papieru przed mothersem polecasz użyć? Myślałem również o takich filcowych polerskich końcówkach na trzpieniu + "jakaś pasta lekkościerna" i wkrętarka wolne obroty. Ale to mój pomysł i nie wiem czy sprawdziłby się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od P4000 tak jak napisał kolega wyżej. Pasta od K2 to nadaje się do butów albo do guzików od spodni :D Ja nigdy nie polecam kombinowania z wiertarka tak samo jako otworów nie wierci się maszyną polerską :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...