Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja - Uderzenie w tył a4b7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Więc zacznę od początku pare dni temu Pan jadący za mną się zagapił i uderzył mi w tył audicy.
Uszkodzeń dużych nie ma mianowicie : lekko wgnieciona klapa bagażnika na samym dole ( na samym środku ) z leciutkim zarysowaniem rantu klapy, zderzak tylny caly porysowany ale nie pęknięty (przynajmniej od zewnatrz) nie jestem pewny zaczepów zderzaka czy sa cale�, czujniki parkowania przestały działać, wgnieciony tłumik końcowy prawy ( lewy delikatnie )
Dokładka zderzaka tylnego rusza sie teraz i uderza w cos metalowego od spodu auta, i wykrzywiona belka tylna za zderzakiem. To są rzeczy które ja zobaczyłem.
Rzeczoznawca jeszcze ze mna się nie kontaktował ale chciałbym wiedzieć wczesniej jakie są to koszta +/- żebym nie podpisał przypadkiem na miejscu porozumienia za polowe kwoty. Dodam ze na spotkanie z rzeczoznawca mam przygotowany warsztat z kanalem.  Zdjęc niestety nie mam bo przy obecnej pogodzie ciężko coś ując na zdjęciu ale starałem się to jak najbardziej zobrazować bez koloryzowania że nie wiadomo jaka szkoda. Ubezpieczalnia sprawcy : hestia
Samochód :
A4B7 2005r , 3.0 V6 204km Quattro Kombi.

 

Edytowane przez Vengazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fotek nie jestem w stanie określić wartości szkody (to potrafi tylko wróżka), a tylko na podstawie zdjęć można ustalić czy zderzak i klapę zakwalifikują do wymiany (te części są drogie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia może rewelacyjne nie sa ale może uda się coś z nich powiedziec 

Edytowane przez Vengazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szkodę na blisko 5 tys. zł. Tylna klapa kwalifikuje się do wymiany, wzmocnienia zderzaka także. Na oględziny rzeczoznawcy umów się w warsztacie, gdzie będzie możliwość zdjęcia zderzaka i wykładziny podłogi bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie policzono mi puki co czujników parkowania ktore nie działają.  Zderzak nie był ściągany. Czesci na wycenie oznaczona kategoria O i producent AUDI. W wycenie dostalem taka informacje : Potrącenie kosztów naprawy 15% - 529zł o co chodzi ?
 

Edytowane przez Vengazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Vengazo napisał:

Potrącenie kosztów naprawy 15% - 529zł o co chodzi ?

Ubezpieczyciel bezprawnie naliczył 15% rabatu w sieci naprawczej. Bezprawnie, bo szkoda ma być wyliczona w oparciu o rzeczywiste stawki rbg i ceny części zamiennych. Nie można "z góry" zakładać, że poszkodowany otrzyma rabat, tym bardziej, że właściciel pojazdu wcale nie musi go naprawiać (może go sprzedać w stanie uszkodzonym) a odszkodowanie i tak mu się należy w pełnej wysokości. Jaką masz stawkę rbg w kosztorysie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uprzejmie informujemy, Īe zapewniamy moĪliwoĞü naprawy pojazdu zgodnie z   niniejszym kosztorysem  w warsztatach naszej sieci partnerskiej za cenĊ   przedstawioną przez Ergo Hestia S.A. w kalkulacji kosztów naprawy z    uwzglĊdnieniem ujĊtego w kalkulacji 15% rabatu od caáoĞci kosztów   naprawy, w sposób zapewniający przywrócenie pojazdu do stanu    poprzedniego"

                             STU ERGO Hestia S.A.                                                            ul. Hestii1                                                                 81-731 Sopot                                K A L K U L A C J A   N A P R A W Y   NR  0/12892/17              16.11.2017R O B O C I Z N A  BAZA CZASOWA     10 JC=1 RBG  CENA/KL  1 = 54.50  PLN/RBG                                                 CENA/KL  2 = 54.50  PLN/RBG                                                 CENA/KL  3 = 54.50  PLN/RBG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poinformuj ich równie uprzejmie, że to właściciel pojazdu decyduje gdzie i kiedy naprawia swój samochód, a sam fakt, że dany warsztat podpisał umowę z likwidatorem szkody  i należy do sieci partnerskiej ubezpieczyciela, nie tylko nie budzi zaufania, ale wręcz  dyskwalifikuje jego rzetelność. Przyjęta stawka rbg  jest o połowę zaniżona. Żaden szanujący się warsztat nie pracuje na stawce poniżej 100 zł brutto.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...