Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Kieronicy z łopatkami


Audi sline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, posiadam skrzynie s-tronic w moim samochodzie, wraz z aktywna zmiana biegów przy kierownicy łopatkami  , kierownica 3 ramienna multifunkcyjna. Mam możliwość zakupu fabrycznie nowej kierownicy z łopatkami również ale bez multi , tylko zaślepki, czy wtyczki wymieniając kierownice sa inne czy wszystko spasuje P&P??? Czy wiazka z łopatek jest jakoś razem powiazana z wiazka z multi?? Proszę o pomoc, bo to trzyma mnie przy decyzji zakupu. Dziekuje pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna bez problemu:wink: tylko w sterowniku 16 kolumna kierownica trzeba wykodowac to

VCDS ma podpowiedzi oczywscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzesiu za pomoc. Czyli rozumiem wtyczka jest jedna i dla Multi i dla łopatek? już pare razy wymieniałem kierownice u siebie w poprzednich samochodach, ale miałem tylko multi i stad pytanie. a wykodowac trzeba w takim układnie na pewno łopatki bez multi, na łopatki z multi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wyciągam moje przyciski ze starej kierownicy , demontuje zaślepki z nowej i tam sa wtyczki z łopatek które wpinam w guziki z multi, dobrze zrozumiałem? w takim razie nie będę musiał nic kodować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspamuję trochę watek bo szkoda zakładać nowego, a temat bardzo podobny z tym że w drugą stronę :D Mam kierownicę z multi, ale bez łopatek. Chciałbym zmienić na taką z łopatkami i multifunkcją. W takim przypadku wystarczy zmiana kierownicy(może jakieś kodowanie do tego)? Ma to sens ze skrzynią multitronic, czy nie bardzo jest sens się w to pakować? czy działa to tak jak myślę, czyli jadę na D albo S i mogę sobie zrzucić bieg na niższy(np hamowanie silnikiem) albo wyższy łopatkami po czym skrzynia dalej sama robi swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zrobic bez problemu

Musisz odczytac pierwsze numer Modułu kierowniczego 16 czy ci obsługuje MF

TEMAT o modułach masz na FORUM W DZIALE DIY B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł obsługuje multifunkcje, analizowałem temat odnośnie dokładania tempomatu i mam moduł kierownicy  8K0 953 568 F : FIS , obsługuje Tempomat , obsługuje Multifunkcje , nie obsługuje ACC (aktywny tempomat RADAR).  Manetki do tempomatu czekają już w domu, a przy okazji zdejmowania kierownicy pomyślałem, że można by było od razu wrzucić taką z łopatkami. Pytanie czy ma to sens? Czy działa to jak napisałem wyżej czy zmiana biegów możliwa tylko w trybie ręcznej zmiany biegów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopię temat,

czy jeśli jest kierownica 3 ramienna bez multi (ma zaślepki), to trzeba wymienić kierownice i dodać taśmę/wiązkę + kodowanie?

ps. brak również tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MRX898 napisał:

odkopię temat,

czy jeśli jest kierownica 3 ramienna bez multi (ma zaślepki), to trzeba wymienić kierownice i dodać taśmę/wiązkę + kodowanie?

ps. brak również tempomatu.

Do wymiany wszystko jest .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wrclaguna napisał:

Do wymiany wszystko jest .

ok dzięki, ważne że można zrobić upgrade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam miltifunkcje 

i chce dołożyć kierownicę multi+ łopatki to wystarczy zakodować ? 
czy to już wiąże się z wymianą wiązki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...