Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panowie i Panie pomocy !Grzechotanie przy odpalaniu odpaleniu na ciepłym silniku.


PiotrasPGO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.  

Szukam szukam i znaleźć nie mogę.  Mam problem z moim Audi a4 b7 2005 r 2.0 tdi 8 V BPW.  

Po odpalaniu odpaleniu na ciepłym straszny dźwięk który doprowadza mnie do szału.  Znalazłem filmik na Youtube który obrazuje to co u mnie ale trochę delikatniej. Link : 

Tam w komentarzach wiele pytań ale rozwiązanie owiane tajemnicą.  

Wymieniłem dwumas na nowy bo większość pisała że to przyczyna no i 2 tyś w plecy zero zmiany na lepsze. 

Dzieje się to tylko kiedy silnik jest ciepły nigdy na zimnym . 

 

Może ktoś z was pomoże mi się z tym uporać bo auto fajne ale nie będę ładował połowy jego wartości w wymiany na zasadzie chybił trafił.  

Wnioskuję że może to być wina jakiegoś gumowego elementu i jedyne co przychodzi mi do głowy  ( oprócz dwumasy i poduszek)  to sprzęgło klimy ale nie chce mi się wierzyć że tak by to było słychać.  

 

Jeśli ktoś z was miał taki problem to proszę a nawet błagam o podpowiedź to kiedyś nie wytrzymam i podpale je chyba . Auto fajnie wygląda fajnie jeździ a odpala jak żuk czy nysa . 

 

Moc ok Skrzynia  ( Multi)  chodzi bez zarzutu po za tym żadnych niepokojących objawów. 

 

PS tak siedzę czytam myślę i dźwięk dochodzi z okolic napędu pompy oleju czy jest możliwe że łańcuch po nagraniu się rozciąga się albo czy tam jest jakiś napinnapinacz?  

Zbieraj wymieniany ok 20 tyś temu stary nie był zły ale dla spokoju wymienione . Tak myślę czy ten łańcuch nie hałasuje lub te wałki wyrownazajace...? 

co wy na to ?

 

 

Edytowane przez PiotrasPGO
Dodatkowe przemyślenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tobie Kolego o ten pisk, czy pracę klapy gaszacej? nic nie slysze niepokojacego w tym filmiku, tak to u mnie tez dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku nic nie słychać niepokojącego. Być może mikrofon czegoś tam nie przenosi ale ja nie doszukałem się tego "czegoś".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie nagrań dzisiaj mój silnik i wrzucę filmik myślę że koło 18 powinienem to ogarnąć. Mam nadzieję że ktoś z was podpowie mi co to może być.  Masakra auto mam ponad rok i w sumie sam już nie wiem od kiedy mam ten dźwięk.  Ale ok będzie film może ktoś coś..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chwilowo zawieszam temat bo wczoraj siedziałem godzinę w kanale i słuchałem.  No i okazuje się że to dobiega z rozrusznika.  Ba zdarzyło się nawet że w ogóle nie zaskoczył tylko było słychać sam bendiks . Teraz trzeba to wywalić a to też nie będzie miłe i oddać do specjalisty.  

 

Dam oczywiście znać czy temat rozrusznika załatwił sprawę żeby ktoś na przyszłość nie wymieniał dwumasy zaraz bo szkoda pieniędzy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PiotrasPGO napisał:

Koledzy chwilowo zawieszam temat bo wczoraj siedziałem godzinę w kanale i słuchałem.  No i okazuje się że to dobiega z rozrusznika.  Ba zdarzyło się nawet że w ogóle nie zaskoczył tylko było słychać sam bendiks . Teraz trzeba to wywalić a to też nie będzie miłe i oddać do specjalisty.  

 

Dam oczywiście znać czy temat rozrusznika załatwił sprawę żeby ktoś na przyszłość nie wymieniał dwumasy zaraz bo szkoda pieniędzy. 

 

Jeżeli z powodu niedomagań rozrusznika naciągnęli Cię na wymianę dwumasy i sprzęgła to tylko długa pała i wąskie drzwi dla Pana mechanika :P:lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...