Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie reaguje zamek drzwi kierowcy :(


arturo7807

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dziś pojawił się problem dość poważny z zamkiem drzwi kierowcy...Rano bezproblemowo otworzyłem drzwi z kluczyka (pilota nie mam) ale zauważyłem ,że dość długo pracowała pompka centralnego, także jak wróciłem do domu to żeby na spokojnie sprawdzić co się dzieje nacisnąłem zamykanie centralnego na klawiszu w środku, centralny zamknął wszystkie drzwi ale już otworzyć nie szło ,od tej pory tylko buczenie pompki słychać, ale co gorsza nie da się też w ogóle z klucza zamknąć drzwi :( W ogóle nie reaguje na otwieranie i zamykanie , jedynie od strony pasażera da się otworzyć i zamknąć lecz bez centralnego . Co się mogło stać? za co zabrać się w pierwszej kolejności? Każda wiadomość będzie cenna , być może ktoś miał taki problem i rozwiązał go ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie , bezpieczniki sprawdziłem w pierwszej kolejności i są ok , klikając w zamykanie wewnątrz słychać pompkę ale nie zamyka ani nie otwiera, chyba nie obejdzie się bez rozebrania tapicerki drzwi, bo cypel na kluczyk nie reaguje w ogóle, skrajnie przytrzymując kluczyk szyby otwiera z zamka i zamyka ale nie dźwiga cypelka , mogło coś tam ulecieć i dlatego np. nie reaguje też centralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozebrałem pompkę centralnego i okazało się ,że rozsypał się ten grafitowy wirnik :( ale to jeszcze nie taki problem bo widzę że można silniczki przełożyć. Gorzej , że we wkładce zamka kierowcy ułamało się takie oczko gdzie przychodzi cięgno i nie mam możliwości ani otwarcia ani zamknięcia drzwi i nigdzie nie widzę by szło taki wkład dostać :( Czy w tym temacie ktoś może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , tak też zrobię... już dzwonię po szrotach i gdzieś chyba znajdę , a ktoś już opisywał jak to robić? nie chciałbym czegoś urwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem na szrocie zamek i przełożyłem tą część z oczkiem , to trudne nie było , ale założenie zawleczki tej metalowej? straciłem dobrą godzinę bo wciąż spadała . Kupiłem też nie sprawną elektrycznie pompkę centralnego i przełożyłem wirnik. Wszystko ok ale mam jedno pytanie ,jaki może być powód że pracuje dobre 10sekund?  tak pracowała przed awarią właśnie... siłę ma bo przy zamykaniu aż wciąga wkładkę zamka klapy , ale strasznie długo pracuje , czy w tym temacie ktoś coś wie?

 

Dziś znowu pękł wirnik który wczoraj założyłem :(:(:( coś musi być nie tak :(

Edytowane przez arturo7807
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...