Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 lampy bixenon, błyskają gdy wyłączone


Rafa(ł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów :-)

Mam lampy bixy z włącznikiem auto.

Od jakiegoś czasu zauważyłem,że lampy potrafią same błysnąć gdy mam otwartą maskę mimo,że nie są włączone. Włącznik świateł ustawiony cały czas na auto.

Jakiś pomysł co to za problem? Kończą się żarniki, przetwornice?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłon wyłączony, kluczyki w kieszeni wyjęte ze stacyjki. Otwieram maskę i jakby w momencie zgaśnięcia światła wewnątrz auta, lampy potrafią raz błysnąć. Wszystkie inne drzwi zamknięte ale nie na zamek centralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukaszooo napisał:

Był o tym temat tylko nie pamietam rozwiązania, poszukaj na 100% jest na forum.

Przejrzałem wszystkie tematy o lampach w B7 i nie ma takiego problemu jak ja mam z błyskającymi bixami. 

Coś kiedyś gdzieś czytałem (nie koniecznie tu na forum),że powodem może być kończące się żarniki ale nie z kolei nie zaobserwowałem by miały mrygać gdy są włączone a teraz częściej świecą niż drl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był o b5 lub b6. Żarnik mruga jak się kończy ale to podczas pracy a nie po wyłączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat

Mam podobny przypadek. Wychodzę z auta, zamykam centralkę gasną halogeny CLH i po chwili następuje błyśnięcie xenonów. Mrugną raz na jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem reflektor pozbywa się zbędnego napięcia w instalacji i to mignięcie to rozładowanie przetwornicy bo tam są dosyć duże napięcia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie podepne . U mnie też występuje taki przypadek. Mrugnięcia z żarnika występują nieregularnie, zapłon wyłączony wszystkie drzwi zamknięte , pozycja świateł AUTO.

Za pierwszym razem myślałem że ktoś mi robi jakieś zdjęcia :):)  Nawet go szukałem. Ale fotograf się nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zauważyłem u siebie to zjawisko, czasami potrafią błysnąć po 15 min od zgaszenia, raczej nie ma sie czym przejmować bo żarniki świecą dalej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działają w czasie jazdy i po wyjęciu kluczyka, to jedynym modułem skąd mogą dostać zasilanie jest moduł J519 pod kierownicą. Jeśli problem pojawia się u innych, to porównajcie oznaczenia kodowe swoich modułów i ich wersje programowe (ostatnia literka w oznaczeniu). Ja mam u siebie literkę N i mi nic nie miga. Jeśli mam rację, to oznacza że szwaby zrobiły babola w programie obsługującym moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...