Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięta wiskoza?


Wloczykij555

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ku mojemu zdumieniu wskazówka temperatury silnika powędrowała na 100 st. Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło w tym aucie. Podejrzenie padło od razu na wiatrak chłodnicy. Sprawdziłem i okazało się, że co prawda wiatrak kręci ale tak "ledwo co" i obroty wiatraka nie wzrastają z obrotami silnika (przy dodawaniu gazu wiatrak utrzymuje swoją leniwą prędkość obrotową). Nie próbowałem zatrzymywać paluchem bo instynkt samozachowawczy mi jednak nie pozowlił :decayed:

 

Trafnie zdiagnozowałem, że to wiskoza czy szukać gdzie indziej przyczyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie było 100C? Króciec za termostatem był ciepły? Przy 100C powinien być cały czas otwarty żeby był obieg otwarty, może winny termostat albo czujnik temperatury cieczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik temp. czy pokazuje dobrze temperaturę, jak się auto nagrzeje to górna rura jest gorąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokazuje dobrze, podpinane pod komputer było i najwięcej 101 stopni pokazał przy bucie na autostradzie, gdzie blat jakby mógł to pokazałby ponad 130 stopni (na klimatroniku do 135 dochodziło). Auto ma górny waż ciepły po przejechaniu tych 7-8 km, jak go przegonie to jest gorący. Nie wiem czy tak ciężko odpowietrzyć ten silnik ze sprawnymi świecami do podgrzewania, czy coś innego jest nie tak. Wcześniej odpowietrzenia go było kwestią 15 minut trasy po obrzeżach miasta. Teraz niby spokój, ale nie zdziwie sie jak znowu usłyszę bulgotanie prze odpalaniu auta. Dam znać jakby się to nawróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujnik dobry jak pokazuje ponad 100 stopni ?

Jak jest czujnik dobry to maksymalnie pokaże 96 stopni, przynajmniej u mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test był robiony w lato, więc miał prawo pokazać więcej.. Czujnik w razie czego kupiony już mam dawno, tylko kwestia przełożenia licznika VDO i full fis, bo teraz Jeager pokazuje temperatury jakie chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...