Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zamka drzwi kierowcy


Piotr Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uszkodził mi się zamek w moim Audi (A4 B6 2.0 ALT 2001r). Chciałbym kupić i założyć sam nowy zamek. Wiem jak go zdemontować i zamontować bo juz dziś się sporo namęczyłem i wiem co i jak :)

Mam pytanie czy jak kupię nowy zamek np na alledrogo to czy bedzie pasował, czy nie bedzie trzeba go jakos zainstalowac w komputerze auta lub zaprogramowac kluczyk? Moze to glupie pytanie, ale po prostu tego nie wiem.

Może polecicie jakąś konkretną ofertę z takim zamkiem? Ja znalazłem coś takiego http://allegro.pl/zamek-lewy-przod-audi-a4-b6-a6-c5-4b1837015g-nowy-i6996863830.html#imglayer

Może lepiej kupić używany oryginalny zamek?

Dziękuję za każdą pomoc :) Pozdrawiam całą rodzinę z pod znaku czterech pierścieni :)

Edytowane przez Piotr Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Ori używkę. Lepsze to niż niewiadomego pochodzenia zamiennik. Cena też będzie dostępna. Bierz w okolicy swojego rocznika. O kluczyk się nie martw bo możesz przełożyć wkładkę i będzie chodził pod starym kluczem. Pozdrawiam


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymątowałem zamek i mam juz jego numery 4B1837015B. Wkladka i klamka zostaje chodzi mi o sam mechanizm w srodku drzwi taki jak w liknku powyzej. Mysle ze jak zamowie po numerach to bedzie pasowal. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zamówiłeś może ten zamiennik DME? Bo też jestem nim zainteresowany. Uważam że używka to loteria, bo w niej zaraz też może rypnąć sprężynka albo plastikowe zębatki i nie będzie odbijać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamówiłem. W weekend będę go montował. Dam znać co i jak. Wygląda na solidny i z wyglądu jest identyczny jak oryginał. W razie czego jest 2 lata gwarancji :) Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, to czekam na informacje :) Bo na pewno nie wydam 300zł za pewnie taki sam lub niewiele lepszy zamek, a używki to trochę loteria (zaraz znów pójdą zębatki/sprężynki albo zabawy z mikrostykami).  U mnie poszły te sprężynki z zębatkami i nie odbija (chyba że palcem docisnę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh koledzy jesteście twardzielami. Jeżeli uważacie ze używka to loteria to powiem wam ze zamiennik to jest dopiero rosyjska ruletka nigdy nie wiadomo kiedy wypali, kiedy nie. Żeby nie było zostawcie sobie stary zamek żeby można było podmieniać bo krańcówki do pół roku wytrzymują w zamiennikach. Mimo wszystko trwałości życzę.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaguaro napisał:

Eh koledzy jesteście twardzielami. Jeżeli uważacie ze używka to loteria to powiem wam ze zamiennik to jest dopiero rosyjska ruletka nigdy nie wiadomo kiedy wypali, kiedy nie. Żeby nie było zostawcie sobie stary zamek żeby można było podmieniać bo krańcówki do pół roku wytrzymują w zamiennikach. Mimo wszystko trwałości życzę.


Tapnięte z iPhone

Ale przerabiałeś ten temat czy po prostu wróżysz z fusów że ori to ori? I co ma tam wypalić, bomba wodorowa? Czemu krańcówka ma wytrzymać krócej skoro to jest taki sam element z tego samego materiału? (i wiadomo że się zostawia w backupie jak w dobrym stanie, to jest element który się zużywa/brudzi) :huh: jest to taki element że ciężko zrobić "gorszy" czy "lepszy".

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/23/2017 o 18:24, Piotr Kaziuk napisał:

Tak, zamówiłem. W weekend będę go montował. Dam znać co i jak. Wygląda na solidny i z wyglądu jest identyczny jak oryginał. W razie czego jest 2 lata gwarancji :) Pozdrawiam

I jak, kolega zamontował ten zamek? Czekam na opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przerabiałeś ten temat czy po prostu wróżysz z fusów że ori to ori? I co ma tam wypalić, bomba wodorowa? Czemu krańcówka ma wytrzymać krócej skoro to jest taki sam element z tego samego materiału? (i wiadomo że się zostawia w backupie jak w dobrym stanie, to jest element który się zużywa/brudzi) :huh: jest to taki element że ciężko zrobić "gorszy" czy "lepszy".

Jeżeli uważasz ze krańcówka w zamienniku to taki sam element z tego samego materiału co Ori to bierz zamiennik pewnie tez będzie zrobiony z tego samego materiału co Ori i posłuży tak samo jak Ori. Logika kolego się kłania. Przerabiałem temat na kilku zamkach w Audi, Skodzie i Ostatnio w Seacie. Nie wiem wszystkiego ale co wiem to opiniuje żeby Wam ułatwić ale jak się nie podoba zawsze można zrobić po swojemu.


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim :hi:

Dzisiaj poleciał zamek i u mnie. Pękła sprężynka odciągająca rygiel po otwarciu drzwi. Jak koniec z końcem wasze doświadczenia w tym temacie? Sam nie wiem czy szukać ori używki czy nowego. Jeśli nowy to jakiego producenta. Z kolegą jakiś czas temu przerabialiśmy temat nowego zamka w Passacie i było tak jak jaguaro pisał... loteria.

Pozdrawiam, Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 20:18, dpiorek napisał:

Cześć Wszystkim :hi:

Dzisiaj poleciał zamek i u mnie. Pękła sprężynka odciągająca rygiel po otwarciu drzwi. Jak koniec z końcem wasze doświadczenia w tym temacie? Sam nie wiem czy szukać ori używki czy nowego. Jeśli nowy to jakiego producenta. Z kolegą jakiś czas temu przerabialiśmy temat nowego zamka w Passacie i było tak jak jaguaro pisał... loteria.

Pozdrawiam, Daniel

Hej mi tez chyba pekla ta sprezynka. Objaw taki, ze po otwarciu drzwi nie moge ich zamknac (jakby drzwiami o sciane walil ;-) ). Psikalem w  ten rygiel cx80 ale nie pomoglo. Mozna wymienic sprezynke czy trzeba caly zamek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...