Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.8/2.4 V6 układ zapłonowy na pojedynczych cewkach


Houdini

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie pasują BERU ZSE 043, ZSE 034? Mają inna kolejność pinów? Czy chodzi bardziej o budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nad tym zastanawiałem i nie umiałem znaleźć pewnej odpowiedzi czy będzie pasować czy nie. Taki swap idealnie leżeć nigdy nie będzie, więc w sumie co szkodzi spróbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pasują cewki 06E 905 115E i ich zamienniki bezpośrednie bo ja takie montowałem w 3 samochodach. Może być tak, że te 2 numery z Beru mają inną długość (były różne) albo średnicę na górze. Same piny to nie byłby problem, wystarczy podmienić we wtyczce... Ale pinout wtyczek wydaje mi się że w tych długich zawsze był taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziś po montażu w swoim 2.4V6 cewek "06A 905 115 D" czyli rzekomo tych co nie pasują. Kupiłem je po kilka złotych i w dodatku mogłem wybrać sobie, więc pomierzyłem rezystancje i wybrałem te zbliżone. Firma Eldor. I tak, podcięcie sugerowane tu, na filmach i innych stronach nie pasuje do tych cewek, są za krótkie jakby o centymetr. Trzeba zdjąć całkowicie tę gumę do gołego plastiku, i po zdjęciu zeszlifować dwie fazki które są w około. Po tym cewka siada bardzo ładnie, ciasno w otworze i nie wyskakuje, a i czuć, że opiera się na świecy. To jest jedyny powód nie pasowania. Więc gdyby ktoś chciał, niech śmiało bierze. Zalety po wymianie? brak minimalnych drgawek, takie jakby niepełne wypadnięcie zapłonu, ciężko to określić, nieokresowe drgawki na kierownicy na postoju, na oparciu fotela. Po wymianie wszystko ustało. Pomierzę moc niedługo, ponieważ na poprzednim zestawie cewka i kable na benzynie wyszło 160 koni i 40 niuta mniej ze 170 koni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy pasujący cewek można dopisać również 06H905115(A)(B),u mnie siadły ładnie i trzymają się świec całkiem mocno,osłona bez problemu zakrywa je.

20211016_133733.jpg

20211016_133736.jpg

20211016_141003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...