Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zarejestrowanie auta -opłata akcyzy online


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

sprowadziłem auto z niemiec. Chcę zapłacić akcyzę online poprzez serwis Puesc.gov.pl. Robił to już ktoś ? Auto kupione za 2800euro do poprawek z kilkoma usterkami oraz z rdzą w kilku miejscach. Czy jak wpisze wartośc 2800 euro to nikt tego nie zakwestionuje ? Zaznaczyć opcję "uszkodzone bez opinii biegłego" czy sprawne ? Mam blachy niemieckie. Jak sytuacja z przeglądem, diagnosta wpisze że brak tablic czy wpisze te niemieckie ? Gdzieś wyczytałem, że będę musiał też podać nr tablic lawety która przywiozła to audi. Pomoże ktoś ? Pozdrawiam

Edytowane przez BlackRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zapłatę akcyzy online. Całkiem wygodny system - potwierdzenie zapłaty było na 3 dzień roboczy.
System przyjmie każdą wartość pojazdu - jest jednak pewne ale ... Gdzieś czytałem, że w ciągu 90 dni (tutaj mogę się mylić) mogą zweryfikować sumę i trzeba będzie dopłacić.

Nie trzeba mieć tablic. W wydziale komunikacji uzupełniasz oświadczenie o ich braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tevion86 napisał:

Robiłem zapłatę akcyzy online. Całkiem wygodny system - potwierdzenie zapłaty było na 3 dzień roboczy.
System przyjmie każdą wartość pojazdu - jest jednak pewne ale ... Gdzieś czytałem, że w ciągu 90 dni (tutaj mogę się mylić) mogą zweryfikować sumę i trzeba będzie dopłacić.

Nie trzeba mieć tablic. W wydziale komunikacji uzupełniasz oświadczenie o ich braku.

Rozumiem :) Widzę, że kiedyś wysyłało to się do Urzędu Celnego a teraz do Skarbówki. Także wybieram mój urząd skarbowy, robię przelew na ich konto i czekam. na potwierdzenie. Z tego co wyczytałem to mogę się upomnić za zaniżoną stawkę do 5-6 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tevion86 napisał:

Urząd właściwy do przekazania akcyzy to chyba Nowy Targ niezależnie od miejsca zamieszkania. 

Już sam trochę zgłupiałem. Faktycznie w instrukcji jest wpisany urząd z Nowego Targu i jego nr konta. Z drugiej strony na początku jest możliwość wyboru US z mojego miasta. TY Kolego wpłacałeś na ten nr konta urzędu z Nowego Targu ? Ktoś jeszcze może potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd właściwy do przekazania akcyzy to chyba Nowy Targ niezależnie od miejsca zamieszkania. 
Wpłaca sie do Nowego Targu

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pajacek69 napisał:

Wpłaca sie do Nowego Targu

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Extra, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko. Mam tą polisę 30 dniową OC. Ktoś mi mówił, że z chwilą pójścia do urzędu muszę mieć już wykupioną 12 miesięczną polisę bo oni teraz automatycznie przekazują dane do UFG i za dzień zwłoki są wysokie kary. Tylko jak wykupić jak nie mam blach. Czy coś źle usłyszałem i ta polisa musi być wykupiona z chwilą odbioru twardego dowodu a nie podczas pierwszej wizyty w urzędzie ? Druga sprawa diagnosta wpisał brak tablic rej. które teoretycznie mam. Nie będzie problemu, tylko ich po prostu nie oddam  ? pozdrawiam

Edytowane przez BlackRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BlackRider napisał:

Mam jeszcze pytanko. Mam tą polisę 30 dniową OC. Ktoś mi mówił, że z chwilą pójścia do urzędu muszę mieć już wykupioną 12 miesięczną polisę bo oni teraz automatycznie przekazują dane do UFG i za dzień zwłoki są wysokie kary. Tylko jak wykupić jak nie mam blach. Czy coś źle usłyszałem i ta polisa musi być wykupiona z chwilą odbioru twardego dowodu a nie podczas pierwszej wizyty w urzędzie ? Druga sprawa diagnosta wpisał brak tablic rej. które teoretycznie mam. Nie będzie problemu, tylko ich po prostu nie oddam  ? pozdrawiam

Jeżeli chodzi o tablice to na 99% nie sa to oryginalne, bo te zostają oddane w urzędzie w Niemczech. Wiec nic nie oddawaj, tylko musisz w urzędzie złożyć oświadczenie że samochód przyjechał do Polski na lawecie bez tablic i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Audi sline napisał:

Jeżeli chodzi o tablice to na 99% nie sa to oryginalne, bo te zostają oddane w urzędzie w Niemczech. Wiec nic nie oddawaj, tylko musisz w urzędzie złożyć oświadczenie że samochód przyjechał do Polski na lawecie bez tablic i tyle :)

No właśnie diagnosta też mówił, że lepiej powiedzieć, że brak :D Pamiętam, że znajomy kiedyś nie tyle co pisał oświadczenie o przywiezieniu lawetą to jeszcze musiał podać jej nr rejestracyjne i kto przywiózł... tragedia, takie rzeczy tylko w Polsce. Jeszcze muszę się dowiedzieć odnośnie tej polisy bo mi mówili, że w ten sam dzień co pójdę rejestrować auto muszę już mieć OC roczne... Też nie wiem kto to wymyślił skoro mam 30 dniową ? Nic, tylko się pakować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Audi sline napisał:

bo te zostają oddane w urzędzie w Niemczech

bzdura, nie musza być oddane od razu

4 godziny temu, BlackRider napisał:

Pamiętam, że znajomy kiedyś nie tyle co pisał oświadczenie o przywiezieniu lawetą to jeszcze musiał podać jej nr rejestracyjne i kto przywiózł...

tak było kiedyś w US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...