Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 LIFT- parowanie szyb


Przemek.1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie w mojej a4 przy brzydkiej pogodzie parują szyby. Nadmuch po jakimś czasie (dość długo schodzi) oczyści szybę z przodu oraz na przednich drzwiach, choć nie zawsze całe drzwi są odparowane. Natomiast tylne drzwi i tylna szyba non stop zaparowane. Czytałem różne tematy odnośnie tego problemu, że przyczyną mogą być zatkane odpływy itp, ale woda ładnie schodzi, filtr był wymieniany w sierpniu tego roku a w aucie dywaniki suche. Zacząłem szukać wilgoci w bagażniku i pod bocznymi boczkami na stronie wewnętrznej błotników są kropelki wody, jakby rosa. Nie wygląda to na jakieś przecieki tylko bardziej bym powiedział że się pocą. W dodatku boczki i wygłuszenia na błotnikach są suche. Możliwe to jest? Ostatnio u mnie paskudna pogoda, straszna wilgoć w powietrzu, może to od tego? Dodam że na spodzie bagażnika sucho, pompka centralnego zamka też sucha, uszczelki lamp też ładnie siedzą, nigdzie nie wygląda na to żeby się lało. Możliwe jest żeby błotniki mogły się spocić? Wygląda to tak jak nie raz na drzwiach wejściowych do domu skrapla się woda. Tak samo tu. Mam się tym martwić czy to normalne? Na dniach mimo wszystko wezmę jeszcze zmienię ten filtr kabinowy, proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo jezeli jestes na 100% pewien ze dywaniki sa suche i nie masz przecieku do wewnatrz to... przejedz sie pod jakas duza fime, gdzie auta pracownikow stoja po 8h i sprawdz ile aut jest tez zaparowanych, no przeciez nie kazdy z nich ma przecieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki są suche. W podszybiu woda nie stoi, odpływy są drożne. Jedyne co zauważyłem to te spocone błotniki od wewnątrz w bagażniku i to one mnie zastanawiają, czy to normalne? Błotniki są pokryte jakby rosą od samej góry do dołu. Co do parowania szyb to wiem że tak jest jak mówisz, mam drugie auto i to w kombi i też parują, ale dużo mniej niż tu. A w tamtym klimy nie mam. Stąd moje pytanie.

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy ładnej pogodzie szyby też parują? bo jeśli tylko w deszczu lub przy dużej wilgotności powietrza, to wydaje mi się to być normalnym zjawiskiem. Przez nawiewy wpada powietrze zewnętrzne, które jest wilgotne i skrapla się na zimnych szybach / na zimnej blasze błotnika itp. Wiem, że jest to denerwujące, bo u mnie też parują w trakcie deszczu, ale chyba trzeba się z tym pogodzić :D na postoju jak auto stoi zamknięte pod chmurką (nawet na deszczu) to jest wszystko suche, ale jak tylko zaczynam jechać i pada deszcz albo jest mgła to po chwili szyby zaparowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ładnej pogodzie nie parują, jest wszystko dobrze, tylko w czasie deszczu lub właśnie przy dużej wilgotności. Dobrze wiedzieć bo bałem się że gdzieś z tyłu jest przeciek choć na to nie wygląda, bo gdyby był to błotnik nie byłby cały pokryty jednolitą rosą. Dla spokoju wymienię jeszcze ten filtr kabinowy i zobaczymy, może się ciut poprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zeszłej zimie miałem zawilgocony schowek w tylnym boczku bagażnika. Podejrzewam, że właśnie przez rosę na błotniku, a przecieku żadnego nie było. Trzymałem w nim apteczkę, i okazało się, że jej zawartość również zrobiła się mokra i musiałem wywalić :D Dlatego moim zdaniem nie masz się czym przejmować, bo gdybyś miał przeciek to po większym deszczu miałbyś kałużę w bagażniku, a nie rosę. W każdym razie jak szyby zaczynają parować to włączam klimatyzację, wtedy odparowują bardzo szybko. Gorzej jest w temperaturach zbliżonych do zera, bo wtedy klima się nie włącza niestety :( dużo bym dał, żeby można było ją włączyć bo zimą jest naprawdę męka. W sumie chciałbym usłyszeć uzasadnienie, dlaczego w naszych Audi klima się nie włącza, a na przykład w Mazdach normalnie działa w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem dopiero jak temp spada do 2-3 stopni, wtedy klima nie działa z wiadomych względów. Uruchamiasz klimatyzację ? u mnie jak ją włączę to po 4 min wszędzie jest 0 wilgoci na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, u mnie nawet podczas deszczu po włączeniu klimatyzacji para znika praktycznie od razu. Natomiast jak pada deszcz i jednocześnie jest na tyle zimno, że klima się nie da włączyć, to całkowite odparowanie szyb następuje dopiero po solidnym nagrzaniu szyb i wnętrza. Wiadomo, na ciepłej szybie para się nie skropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam klimę raz na jakiś czas, wiadomo o co chodzi, i jak się da ją włączyć bo niestety jak mówi Arek8888 bodajże poniżej 5 stopni klima mi nie działa. Gdy klima chodzi to szyby momentalnie odparowują ale jak jest tak 2-3 stopnie albo mniej gdzie klima nie działa to masakra, dość długo schodzi niczym odparują. Kupiłem jeszcze ten filtr kabinowy, jutro go wymienię i zobaczę jeszcze do tych odpływów ale wody nie ma więc powinny być drożne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klasyka gatunku w takim razie. Jak klima się nie uruchamia z powodu niskiej temperatury zewnętrznej to u mnie zaobserwowałem że jest lepiej jak mam temp ustawioną na 21 stopni, 18 jest nada lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że zbytnio nie ma się czym przejmować? Zmienię ten filtr, kupiłem też pochłaniacze wilgoci i jakiś preparat na szyby przeciw parowaniu, zawsze coś, może trochę pomoże

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje kupić Ci żwirek dla kotów i włożyć pod siedzenia, bardzo dobrze działa, a co do samej szyby chwilowo pomaga umycie pianką do golenia podobno działa jak te lepsze specyfiki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...