Audi Q5 z Niemiec - historia pojazdu VIN: WAUZZZ8R09A000671

7 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Jestem zainteresowany kupnem AUDI Q5 (niedawno sprzedałem moją A4), znalazłem ciekawą opcję ale po sprawdzeniu po VIN wychodzi, że auto w grudniu 2015 roku miało zdarzenie

którego naprawa kosztowała ponad 10 000 euro. Sprzedawca zapiera się, że to było lakierowanie błotnika i że w Niemczech tak płacą ubezpieczalnie. Wątpliwe, żeby 10kE poszło na sam błotnik.

Czy jestem w stanie sprawdzić dokładniej co miało miejsce na jakimś (pewnie płatnym) serwisie ?

Pozdrawiam

Edytowane przez pscu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak płacą w de

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W innym serwisie (autodna) wyszło, że szkoda była na 15 000 - 20 000 EURO. Na prawdę za lakierowanie błotnika w aucie wartym pewnie 20-30k są w stanie zapłacić 15 - 20 000 EURO ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsza opcja 10000€ jest możliwa, chyba ze byla szkoda calkowita. Jak kupujesz bezpośrednio od właściciela na pewno ma dokladną wycenę ze zdjęciami - kostenvoranschlag.  Może być z Audi, albo od rzeczoznawcy z innej firmy, na takiej podstawie ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie lub naprawia się bezgotówkowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

w de najdroższe jest malowanie oraz robocizna która potrafi dochodzić do 60 euro za godzinę, nie licząc serwisu który już kasuje jak za zborze... ale nie o tym chciałem pisać.

Kilka dni temu miałem małą stłuczkę w wyniku której pozostała mi rysa na tylnym zderzaku, turek nie trzymał należytej odległości podczas korku i w końcu mnie przytulił,

i tak rzeczoznawca za siedem zdjęć i pietnascie minut roboty skasował prawie pięć stów a ja za rysę którą na upartego mógbym spolerować i nie było by nic widać otrzymałem około 1400 euro

więc moim zdaniem im nowsze auto i bardziej wartościowe cena odszkodowania idzie w górę oraz może oscylować w cenie jaką podałeś :) 

Edytowane przez matisstz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta "szkoda" była w grudniu 2015 roku a aktualny właściciel (pierwszy w Polsce) to auto zarejestrował w PL 01.04.2016 roku, więc kilka miesięcy po szkodzie i nie ma żadnych zdjęć/papierów.

Twierdzi tylko, że kupując wiedział o uszkodzeniu błotnika i że to na 100% tylko błotnik. Nic więcej się nie dowiem :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź na miejscu co było robione. W Niemczech nie bawią się w półśrodki, tylko wymiana całych elementów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta