Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Drgania na pedale sprzęgła. Dwumas czy coś jeszcze innego ?


pawlo0933

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent A4 B6. Mam problem, gdy np. na 4 biegu jedzie się i but w podłogę i lekko wciśnie się sprzęgło to czuć jakieś drgania na pedale sprzęgła. Co to może być? Dwumasa siada? Dodam jeszcze ze czasem słychać stuki w silniku na luzie jak wiśnie się sprzęgło stuki ustają.

Z góry dzięki :) 

Edytowane przez pawlo0933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkimi drganiami na pedale sprzęgła w sytuacji którą opisujesz to bym się za mocno nie przejmował, dopóki sprzęgło działa dobrze i nie ślizga się :)

A co do tych stuków to jakbyś nagrał filmik ( najlepiej z pod auta ) na który będzie je można usłyszeć i zlokalizować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nagram. dodam ze te stuki są teraz prawie zawsze jak czekam np. na światłach jak, na wciśniętym sprzęgle nie słych stuków a dziś zauważyłem ze też jak na luzie troche poruszam gałką zmiany biegów to tez stuki ustają. sam nie wiem co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje filmik, trochę mało widać bo już ciemni ale może coś pomoże

https://www.youtube.com/watch?v=hO1t2JhmO4c&feature=youtu.be

Edytowane przez pawlo0933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drgania przy lekkim wcisnieciu sprzegła i ja mam w a6c6 ale jakoś nie czuje żeby padał dwumas. Co do Twojej sytuacji wątpie że to dwumas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie dwum

56 minut temu, Kamil1197 napisał:

drgania przy lekkim wcisnieciu sprzegła i ja mam w a6c6 ale jakoś nie czuje żeby padał dwumas. Co do Twojej sytuacji wątpie że to dwumas

jak nie dwumas to myślisz ze co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie, ale niedawno poszedł też chyba pompowtrysk bo czuć drgania na zaimnym silniku jak przydusić auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ale to co musi chyba mieć coś wspólnego ze sprzęgłem jak po wciśnięciu stuki ustają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej by był skłonny przyjrzeć się sprzęgiełkom klimy i alternatora, na dwumas to nie wygląda.

Nagraj jeszcze filmik jak kręcisz kierownicą , od oporu do oporu , silnik podczas tej próby ma pracować na biegu jałowym .

Tylko zrób to za dnia i powoli przemieszczaj kamerę tak bu spokojnie można było ogarnąć z kąt te odgłosy dochodzą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanik i jak na złość nic nie stukało, ale trochę posprawdzał i mówił ze to raczej dwumasa bo trzęsie lekko całą buda, koszt sprzęgło 1800 robota 400. Lipka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2017 o 20:17, Kamil1197 napisał:

ja bym dwumas wykluczył, czuł byś zmniejszenie mocy najbardziej przy ruszaniu

Mógłbyś kolego wytłumaczyć co ma dwumas do tego? U siebie mam efekt taki, że autem nie da się ruszyć dynamicznie pomimo q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie nowy problem. Dwumas wymieniony, z miesiąc było wszystko git a teraz coś trzeszczy podczas popuszczania sprzęgła na 1 biegu jak auto zaczyna ruszać jak już puszcze sprzęgło nie ma nic. A jak np. na parkingu zaprę się przednimi kołami o krawężnik i popuszczę lekko sprzęgło to trzeszczy cały czas gdyż jest na pół sprzęgle. Może tak wymienili mi ten dwumas ze dalej siada.

z góry dzięki za odp pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem też za zdusi się na 4 biegu to też słychać te trzaski. dodaje filmik jak to wygląda. Pomoże ktos??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź śrubokrętem czy wiatraczek od alternatora ten w środku da się obrócić (z lekkim oporem) w przeciwną stronę niż kręci się silnik jak nie to sprzęgiełko do wymiany bo takie trzaski właśnie ono powoduje jak jest zepsute

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...