Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem że składanymi lusterkami


Fuksss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Panowie mam problem z lusterkiem, lusterko od kierowcy przy rozkładania nie blokuje się i otwiera się o 180° . Oddałem dzisiaj auto do elektryka i gosc mi dzwoni ze bolec blokujacy lusterko naprawil ale po paru założeniach i rozłożeniach problem powrócił!! Elektryk stwierdził że to sterownik jest walniety!! Moje pytanie jest takie czy mów i prawdę?? Jak wy to widzicie?? Dodam że drugie lusterko działa poprawnie !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że wina jest w lusterku , że to sprawa czysto mechaniczną a nie modułowa!! W tym bolcu  co blokuje lusterko podczas rozkładania że ten boleć po prostu nie Wysowa się i dlatego lusterko rozkład a się do końca bo jak ręką przytrzymaj lusterko to nie stanie i dalej się nie rozkłada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to możliwe że przez ten sterownik lusterko rozkład a się do końca?? Że sterownik nie zwalnia boleć bloiujacego lusterko???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fuksss napisał:

Ale jest to możliwe że przez ten sterownik lusterko rozkład a się do końca?? Że sterownik nie zwalnia boleć bloiujacego lusterko???


a sa jakies błedy w sterowniku ?  mechanik pokazał ci ?  jakis wydruk ?



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o otwarcie tematu z lusterkami ewentualnie mogę spytać tutaj. Wywala mi błąd w modułach drzwi

 


                Address 42: Door Elect, Driver       Labels: 8K0-959-793.clb
Control Module Part Number: 8K0 959 793 M    HW: 8K0 959 793 M
  Component and/or Version: TSG FA        H12 0357
           Software Coding: 011F02204000410001
            Work Shop Code: WSC 06335 123 12345
                      VCID: 4A9B84A3E54AD24E0A7-801F
2 Faults Found:

00446 - Function Limitation due to Under-Voltage 
            000 - -
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100000
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 56
                    Mileage: 169731 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.11.23
                    Time: 15:26:51

00532 - Supply Voltage B+ 
            002 - Lower Limit Exceeded
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100010
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 56
                    Mileage: 169731 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.11.23
                    Time: 15:26:52

 

 

Co ciekawe, kupiłem najpierw moduły z końcówką B , ale że mam lifta to myślałem ze problem ze sterownikiem. Kupiłem z literką M i błąd ten sam. Skopiowałem stare kodowanie oczywiście ze starego moduły u zakodowałem nim nowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% jest urwany ogranicznik położenia lusterka. Miałem to samo w kupionym lusterku i poszło do wymiany. (zdjęcie od kolegi paudib8, który mi wtedy pomógł w rozwiązaniu problemu)

2015-01-02-5352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, skoffice napisał:

Na 90% jest urwany ogranicznik położenia lusterka. Miałem to samo w kupionym lusterku i poszło do wymiany. (zdjęcie od kolegi paudib8, który mi wtedy pomógł w rozwiązaniu problemu)

2015-01-02-5352.jpg

Zdjęcie pochodzi z b8 ??? I pytanko czy idzie bez problemu rozebrać lusterko tak aby spr samemu czy faktycznie urwany jest ogranicznik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę poglądowe zdjęcie stelażu lusterka, ponoć zacina się tam jakiś bolec i trzeba go rozruszać i nasmarowac !! Tylko gdzie on sie znajduje ?? Dodam zdjęcie stelażu lusterka może ktoś wskaże gdzie to się znajduje??

943fc1fb42598a759761a9bf9037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozbierania lusterka był już poruszany. Tu masz linka do posta

Zdjęcie jest z a4b8 i przedstawia podstawę lusterka. Na zdjęciach z linka masz resztę lusterka i sposób na rozłożenie lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem tak samo jak autor wątku. Żadne czary tutaj nie pomogą - sprawa czysto mechaniczna i zapewne skończy się jak u mnie - wymianą stelaża. Na allegro do wyrwania w granicach 100-200 zł w zależności od ilości PINów oraz lift, czy przedlift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skoffice napisał:

Na 90% jest urwany ogranicznik położenia lusterka. Miałem to samo w kupionym lusterku i poszło do wymiany. (zdjęcie od kolegi paudib8, który mi wtedy pomógł w rozwiązaniu problemu)

2015-01-02-5352.jpg

Ostatnie moje pytanie ? na innych tematach piszą że zacina się bolec a na tym zdk3ciu jest tak jakby stała blokada czy w lusterkach po 2010 czy tam 2011 roku zmienione było z bolca  na takie coś Jak na zdjęciu???

Edytowane przez Fuksss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak się nazywa , ewentualnie jaki nr ma podkładka blokująca sprężynę ? bo mi przy rozbieraniu wyskoczyła i nie umię jej znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo jak sa mrozy , dostaje sie tam woda to lusterka otwieraja sie do konca :/ jak jest temperatura + to wszytko jest ok

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopię trochę temat, ale czym ściskacie sprężyne żeby rozebrać mechanizm? nie mam pomysłu a jest mocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, czy stelaż manualnie składanego lusterka (po lifcie) różni się od tego składanego elektrycznie?

Kombinuję żeby dołożyć sam silnik składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam odlew aluminiowy nie różni się niczym ale musisz mieć kompletne silniki z przekładnią i przygotować się na gwintowanie otworów pod śruby mocujące dekiel silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...