Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowica bex, pęknięta w 5 miejscach


andriu16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś dostałem diagnozę odnośnie mojej głowicy. Niestety pęknięta bez możliwości naprawy. Jakiej zamiennie szukać do bexa?

Wiem że bfb się nadaje ale czy jeszcze jakieś inne bez kombinacji można założyć?

A może macie dostęp do sprawdzonych części albo może ktoś ma taką głowice?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda głowica z silnika 1,8 20v będzie pasować (wolnossące jak i turbo). Jedyne różnice to SAI oraz wielkość kanałów dolotowych.

Przeszukaj dobrze forum temat był poruszany niejednokrotnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że był poruszany i wiem że te głowice są wszystkie podobne ale chodzi mi o to aby bez żadnych kombinacji kupić drugą i nie zaślepiać ani nie usuwać egrów itp. 

Wiem że bfb i avj a pozostałe to nie wiem czy tak bez kombinacji podchodzą dlatego pytam bo na szybko muszę coś znaleźć a nie wczytywać się w opisy poszczególnych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien które mają inne kanały i/lub sai, ale takie znalazłem na forum: AUM AUQ ARX ARY APP BJQ BEX APX AVJ AMB BBU APU AWT


Pytanie - w jaki sposób radzi się z kwestią innej wielkości kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2017 o 23:34, bastiv40 napisał:

Pytanie - w jaki sposób radzi się z kwestią innej wielkości kanałów?

Wymienia się kolektor wydechowy :) Przy fabrycznych mocach większy kanał powoduje gorsze wstawanie turbo - mniejsza prędkość spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach bede wyjmował swoją głowicę zobaczymy czy uszczelka czy pęknieta głowica pomiar ciśnienia i test na zawartośc spalin pozytywny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem z bfb na apy i Szyszko pasowało bez problemów

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakaś nowa moda wśród 1.8T? Dwóch znajomych walczy z wypadaniem zapłonów i wszystko wskazuje na to, że winna jest głowica.

Czyżby w 1.8T pękająca głowica to jedna z wad tego silnika? :-)

Z jakich dokładnie wolnossących 1.8 20V można dopasować głowicę do 1.8T, bo tylko to jest chyba najpewniejsze źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakaś nowa moda wśród 1.8T? Dwóch znajomych walczy z wypadaniem zapłonów i wszystko wskazuje na to, że winna jest głowica.
Czyżby w 1.8T pękająca głowica to jedna z wad tego silnika? :-)
Z jakich dokładnie wolnossących 1.8 20V można dopasować głowicę do 1.8T, bo tylko to jest chyba najpewniejsze źródło?


Ogólnie głowice lubią pękać na dwóch ostatnich cylindrach główka przyczyna to temperatura.
Różnica jest tylko w wielkości kanałów dolotowych, wydechowe są identyczne (miałen dwie głowice w rękach i porównałem).
Głowice z wolnossących 1.8 20V wszystkie podejdą, ja u siebie zakładałem ADR na szerokim kanale (I wolnossace są zdecydowanie tańsze niż te od turbo) . Podobno te z wolnossących są trwalsze ale nie wiem na ile ta informacja jest prawdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, andriu16 napisał:

A co z otworem na EGR w wolnossących?

Jakim EGR... w 1.8T nie masz EGRa, masz combi zawór :-) To tak gwoli sprostowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale w tym elemencie są różnice a nie odpowiedziałeś na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, andriu16 napisał:

No dobra ale w tym elemencie są różnice a nie odpowiedziałeś na pytanie

Jak nie masz otworu wywalasz caly układ SAI, wycinasz go z softu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2017 o 08:22, Shhaddoww napisał:

 


Ogólnie głowice lubią pękać na dwóch ostatnich cylindrach główka przyczyna to temperatura.
Różnica jest tylko w wielkości kanałów dolotowych, wydechowe są identyczne (miałen dwie głowice w rękach i porównałem).
Głowice z wolnossących 1.8 20V wszystkie podejdą, ja u siebie zakładałem ADR na szerokim kanale (I wolnossace są zdecydowanie tańsze niż te od turbo) . Podobno te z wolnossących są trwalsze ale nie wiem na ile ta informacja jest prawdą.

 

 

A kanały wodne po stronie wydechowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2017 o 07:59, azure napisał:

Czy to jakaś nowa moda wśród 1.8T? Dwóch znajomych walczy z wypadaniem zapłonów i wszystko wskazuje na to, że winna jest głowica.

Czyżby w 1.8T pękająca głowica to jedna z wad tego silnika? :-)

Z jakich dokładnie wolnossących 1.8 20V można dopasować głowicę do 1.8T, bo tylko to jest chyba najpewniejsze źródło?

Wg opinii gościa od regeneracji, często pękają na dwóch pierwszych cylindrach - w stronę zaworu wydechowego lub pomiędzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A kanały wodne po stronie wydechowej?

Kanały wodne i olejowe są identyczne.
Nawet uszczelka pod głowicę w każdym przypadku jest taka sama (zgodnie z etką do 1.8 20 v i vt jest jeden numer uszczelki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta różnica nie wnosi nic negatywnego. Głowica na szerokim kanale jest nawet bardziej rozwojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shhaddoww napisał:

Ale ta różnica nie wnosi nic negatywnego. Głowica na szerokim kanale jest nawet bardziej rozwojowa.

Tu niech się wypowie ktoś, kto robi programy ;)

Jeśli chcesz mieć Plug&Play, to tylko wąski kanał. 

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko znaleźć jakąś sensowną głowice. Te już teoretycznie obrobione gotowe do montażu chodzą od 1500zł dlatego decyduje się na nową od Camshaft International. Mieliście coś z tą firmą do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...