Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach płynu chłodniczego.


MaTTym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnim czasem poczułem zapach płynu chłodzącego + delikatnie tłuste szyby. Czyżby nagrzewnica nawaliła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokro nigdzie pod nogami nie jest więc może efekt początkowy. Hmm macie może jakąś wyśrodkowaną cenę co do wymiany nagrzewnicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica to ok 100zl Nissens. Robocizna myślę 300-400zl.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sprawną nagrzewnice na złomie u kumpla za 30zł więc jutro postaram się za wymianę brać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jak będzie grzala.Powodzenia i cierpliwości przy wymianie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby dobrze i aby nie ciekła bo szlak mnie trafi z trudnem w jeździe gdy masz tak jak by utłuszczone szyby. Mi tam nie przeszkadza ale żonie heh ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to u siebie więc wiem jak to wygląda.Nic nie pomagało.A że trafiło mi się to zimą to bez ogrzewania i otwartą szybą trochę pi*gało.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to tylko się rozchodzi. że zima i lipa z deka. Ale postaram się to wymienić byłem się pytać to z moją nagrzewnicą 250zł z robocizną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie cieknie przed montażem -chyba nie ma bardziej oczywistego pomysłu. Za 30 jakbym kupił to woda z octem na dwie godziny powiedzmy, analiza co wypłynęło -jak bardzo mętne to kamień mógł być(wciąż niektórzy koniarze jeżdżą na kranówie) i mógł porobić wżery osłabiają konstrukcję. Wydmuc**je się/wypłukuje to "pod prąd" czyli odwrotnie to pracy w układzie ma iść nacisk.

A szczelność? Kompresor z głową(nie bić za dużo ciśnienie, powiedzmy maks 2.5 bara), a nagrzewnica pod wodą dobrze "otrzepana z bąbli".  Można ją dopiąć w obieg pod maską i niech pojeździ jak się da(owinąć suchymi szmatami). Można słup wody postawić dając ciśnienie -ale do 2 barów musi być 2 metry hihi. 

Czasem kompresor i chwila wysiłku ratowały mnie przed konkretną, acz daremną robotą przy wymianie złomu na złom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam w planie ją najpierw sprawdzić zanim wybebeszę wnętrze. Trochę się boje jej rozebrać :D Ale wszystko powinno pójść w dobrą stronę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złe doświadczenia z używkami.

Radzę solidnie sprawdzić stan nagrzewnicy.

Rozbierałem kiedyś dwukrotnie nie napiszę jakie słowa leciały.

To jest sporo precyzyjnej roboty aby złożyć w całość tak jak fabryka wypuściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KINIAM napisał:

Mam złe doświadczenia z używkami.

Radzę solidnie sprawdzić stan nagrzewnicy.

Rozbierałem kiedyś dwukrotnie nie napiszę jakie słowa leciały.

To jest sporo precyzyjnej roboty aby złożyć w całość tak jak fabryka wypuściła.

Właśnie tego się obawiam że wszystko rozbiorę a tu się d*pa okażę. Ta nagrzewnica była wyjęta po tym jak ktoś przyprowadził A4 na złom więc może jej nic nie jest. Jak sądzicie sam się z tym paprać czy oddać do warsztatu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo cierpliwości,dokładności i podstawowe srubokrety a nie chcesz mieć pretensji do mechanika że coś polamal to możesz robić sam.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły garaż + Zestaw narzędzi jest więc tu nie ma problemu lecz moje nerwy mogą nie wytrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bialy986 napisał:

1. Jak masz dużo cierpliwości,dokładności i podstawowe srubokrety

2. a nie chcesz mieć pretensji do mechanika że coś polamal to możesz robić sam.

 

1. cierpliwość się przyda, trzeba mieć trochę pojęcia jak to rozebrać, może filmiki pooglądać i nic na siłę, podstawowe śrubokręty to może być ciut za mało jak zdolności manualnych brak, trochę trzeba pokombinować i główkować. Już dokładnie nie pamiętam ale miałem małe problemy brak odpowiednich kluczy i przedłużek aby dojść do śrubek

2. mechanik jak coś uszkodzi lub połamie to i tak Cię nie poinformuje da kit i będzie git.

Za pierwszym razem rozbierałem to ok. 4 godzin, trochę miałem stracha a części i dupereli przybywało na półkach i zaczynałem się martwić czy dam radę to złożyć.

Filmów w necie na ten temat jeszcze nie było.

Potem czyszczenie z kurzu, mycie i konserwacja wszelkich elementów plastikowych, konserwacja połączeń elektrycznych, konserwacja śrubek odkładanie tego za koleją na półki to mi zajęło 4 godziny a montaż zrobiłem następnego dnia ok. 4 godzin.

Czyli łącznie zajęło mi to 12 godzin, mistrzostwo świata zapewne to nie jest ale po złożeniu pełen błysk wyglądu i wszystko działa.

Niestety używka działała jakiś niecały rok.

Kolejna wymiana zajęła mi już tylko 5-6 godzin ale teraz przy składaniu wymieniłem pewne elementy i sporo czasu poświęciłem na to aby plastiki nie skrzypiały / wklejałem specjalną taśmę/.

Ciekawe ile fachowiec liczy sobie za coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem ok 3 lata temu nagrzewnice i mechanik chyba wziął ok 300-400zl,już dokładnie nie pamiętam.Cena warszawska.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powiedział mi 250zł z moją nagrzewnicą.
Więc za 250zł szkoda mi psuć sobie nerwów oddam do mechanika niech się tym zajmie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobra cena.Tylko sprawdź dobrze tą używaną nagrzewnice,żeby nie trzeba było rozbierać 2 razy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bialy986 napisał:

No to dobra cena.Tylko sprawdź dobrze tą używaną nagrzewnice,żeby nie trzeba było rozbierać 2 razy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Tak powiem im niech ją sprawdzą bo szkoda dwa razy płacić wolę zapłacić raz a żeby chociaż trochę pojeździła chociaż do wiosny jak zacznę sie z nią grubo bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...