Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zamiast skradzionego RNS-E - Concert III/Chińczyk z Androidem?


jankess13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety w tym tygodniu skradziono mi z auta RNS-E, z uwagi na fakt iż niezbyt komfortowo jeździ się bez muzyki zacząłem rozglądać się za jakimś sprzętem który mógłbym włożyć do auta.

Rozważam zakup radia Concert III albo jakiegoś chińczyka z androidem, w związku z czym mam kilka pytań:

  • czy po zakupie Concert III (chodzi mi o wersję z mp3) jest konieczność przerabiania kostki (szukając tematów na forum natrafiłem na informację iż trzeba dokładać dodatkowy 16 pin i mostkować z 15) czy połączenie będzie na zasadzie plug and play?
  • czy zmieniarka z RNS-e która została po kradzieży będzie współpracować z Concert III? Jeśli tak czy trzeba będzie coś kodować czy zacznie działać zaraz po podłączeniu?

Dodatkowo rozważałem zakup jakiegoś chińczyka, na allegro można znaleźć ciekawe pozycje dedykowane do audi od około 1300 aż do 2000. Czy ktoś ma wsadzonego chińczyka z androidem do b7? Jeśli tak to jak on się sprawuje? Czy przy ew zakupie chińczyka warto dołożyć i kupić radyjko od firmy navipremium?

Zasadniczo cały czas zastanawiam się co kupić skłaniając się w stronę Concert III, chińczyk jest mega funkcjonalny jednak obawiam się czy będzie współpracował tak jak trzeba z moim org nagłośnieniem BOSE i czy tak jak RNS-E nie skończy w cudzych rękach. RNS-E raczej już nie chciałbym kupować.

Będę wdzięczny za każdą informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli dobrze się orientuje to RNS i Concert jest prawie p&p mówie prawie bo trzeba przełożyć 1 kabelek do komunikacji (10 s roboty). Ja u siebie miałem wlaśnie Concerta III i jakiś czas temu przechodziłem na RNS. Przełożyłem 1 kabelek żeby można było się połączyć z nim za pomocą kabla w celu zmiany kodowania i sprawdzenia błędów a cała reszta podeszła bez problemu.

Nie wypowiadam się w kwestii zmieniarki ponieważ takowej nie posiadam.

Osobnym tematem jest również zasięg odbioru stacji radiowych. Concert potrzebuje innego wzmacniacza niż RNS ponieważ potrzebuje wzmacniacza z 2 wyjściami FM out. RNS ma jedno FM out i Diversity. Jeśli go nie zmienisz to nic się nie stanie oprócz tego ze będzie widoczny błąd podczas sprawdzania kablem radia oraz w trakcie jazdy poza miastem szybko będzie traciło zasięg stacji radiowych (szumy i te sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hugo911 napisał:

Kolego jeśli dobrze się orientuje to RNS i Concert jest prawie p&p mówie prawie bo trzeba przełożyć 1 kabelek do komunikacji (10 s roboty). Ja u siebie miałem wlaśnie Concerta III i jakiś czas temu przechodziłem na RNS. Przełożyłem 1 kabelek żeby można było się połączyć z nim za pomocą kabla w celu zmiany kodowania i sprawdzenia błędów a cała reszta podeszła bez problemu.

Nie wypowiadam się w kwestii zmieniarki ponieważ takowej nie posiadam.

Osobnym tematem jest również zasięg odbioru stacji radiowych. Concert potrzebuje innego wzmacniacza niż RNS ponieważ potrzebuje wzmacniacza z 2 wyjściami FM out. RNS ma jedno FM out i Diversity. Jeśli go nie zmienisz to nic się nie stanie oprócz tego ze będzie widoczny błąd podczas sprawdzania kablem radia oraz w trakcie jazdy poza miastem szybko będzie traciło zasięg stacji radiowych (szumy i te sprawy)

Dzięki Kolego za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poszedł bym w chińczyka z Androidem. Może nie są idealnie dopasowane kolorystycznie do kokpitu, ale możliwości odtwarzania, nawigacja itd. są nieporównywalnie większe. Jeśli nie zależy Ci na oryginalnym wyglądzie samochodu to zdecydowanie Android da Ci więcej możliwości out of box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania czy ktoś na forum posiada chińskie radio z androidem ??  Jak jest z jakością ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać na rynku w lublinie firmy, która montuje takie urządzenia i po prostu samemu ocenić.
Ja widziałem trzy różne modele (żaden nie był do A4), kupione na aliexpress i było różnie. W przypadku toyoty plastyk był tak podobny że z daleka w ogóle nie było widać, że to coś dokładanego. Trzeba było się naprawdę przyjrzeć. Najgorzej wyglądało w fordzie.
Moim zdaniem trzeba dobrze poszukać na ali bo jest tego masa. Brał bym główne pod uwagę te oferty które mają realne zdjęcia + oceny zakupów ze zdjęciami użytkowników.
Osobiście zdecydował bym się na takie rozwiązanie jeśli stracił bym RNS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...