Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana standardowych głośników concert


zyznos321

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniał ktoś już głośniki w radiu concert? Niestety w ubiegłym tygodniu padł mi basowy w lewych przednich drzwiach i trzeba pomyśleć nad wymianą. Chciałbym włożyć coś, co będzie grało przyzwoicie na samym radiu, bez dokładania wzmacniaczy itp. Przeglądając szybko allegro trafiłem na Hertz EV165.5. Miał ktoś z nimi doczynienia? Będą ok w miejsce fabrycznych w przednich drzwiach? Może coś innego wartego polecenia?

 

Z góry dzięki za każdą wskazówkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być OK tylko nie zapomnij o dystansach MDF. Dobrze by było przy okazji drzwi wygłuszyć. Ja założyłem HELIX B 62C.2 na początku słabo grały ale z czasem się wygrzały i jest bardzo dobrze. Ostatnio dołożyłem jeszcze suba B&O do bagażnika to już w ogóle elegancko ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem jednego ze sprzedawców na allegro, które głośniki ze swojej oferty (do 300zł) poleca na podmianę w miejsce uszkodzonych standardowych z przodu (bez wzmacniacza) i otrzymałem odpowiedź, że lepiej kupić nowe w aso niż któreś z jego oferty. Sam już teraz nie wiem które kupić :/

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu seryjne 200mm z przodu zastąpić chcecie 165mm? Przecież to duża różnica.

 

Ja myślę w tym roku skończyć projekt uprage concert tzn przód wymieniam na audison ap8 pasmo 34Hz skuteczność 93db plus tył focal r165s2 do tego wygluszenie drzwi i montaż wzmacniacza CLARION klasy d wymiary portfela:) 4x50w RMS myślę że już nie trzeba będzie subwoofera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu jest 200mm? Wymieniałem na razie tylko tylne i myślałem, że z przodu siedzi to samo.

Dobrze, że jeszcze nie kupiłem nowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 20:43, Patrykjagoda napisał:

Czemu seryjne 200mm z przodu zastąpić chcecie 165mm? Przecież to duża różnica.

 

Ja myślę w tym roku skończyć projekt uprage concert tzn przód wymieniam na audison ap8 pasmo 34Hz skuteczność 93db plus tył focal r165s2 do tego wygluszenie drzwi i montaż wzmacniacza CLARION klasy d wymiary portfela:) 4x50w RMS myślę że już nie trzeba będzie subwoofera:)

Jak dokładasz wzmacniacz to 200mm będzie OK. Samo radio jest za słabe do dobrych głośników 200 dlatego zakłada się 165mm o mniejszej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już liczy się skuteczność głośnika nie jego jakieś wymiary. Skoro seryjny concert ciągnie 200mm to i lepszej firmy 200mm też ale wiadomo nie wykorzysta jego potencjału. Max moc rms nie ma nic do uciagniecia tylko skuteczność. kup powerbass 20cm skuteczność 86 czy 88db a focal np 92db:) na to się patrzy dlatego ja kupuje ap8 ma 93 nie pamiętam 94db:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie może ktoś jaki wymiar mają tylne głośniki ?
Trzeba stosować dystans przy wymianie?

send from my Atari65XE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2017 o 15:19, ORACZ napisał:

Powinny być OK tylko nie zapomnij o dystansach MDF. Dobrze by było przy okazji drzwi wygłuszyć. Ja założyłem HELIX B 62C.2 na początku słabo grały ale z czasem się wygrzały i jest bardzo dobrze. Ostatnio dołożyłem jeszcze suba B&O do bagażnika to już w ogóle elegancko ;)

Możesz podpowiedzieć jak pociągnąłeś instalację do suba? Miałeś oryginalnie wzmacniacz czy też dokładałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładałem mały wzmacniacz Blaupunkt z wejściem high zamontowany w boczku na radiu. Sygnał z głośników tylnych. Zasilanie z aku i remote z gniazda zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam właśnie przednie głośniki w swoim B8 i mam problem. Mianowicie który przewód głośnikowy jest dodatni ?

send from my Atari65XE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2018 o 14:11, tommy24 napisał:

Mianowicie który przewód głośnikowy jest dodatni ?

lewy przód:

(+) biało żółty

(-) brązowo żółty

Prawy przód:

(+) biało czarny

(-) brązowo czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z racji tego że głośniki z tyłu zaczęły charczeć ,chciałem wymienić w moim B8 głośniki pod seryjne radio concert, czy takie JBL będą się nadawały?  JBL CLUB 6500C ,może ktoś mial 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...