Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Czy to zbieżność??


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Problem mój polega na tym,że po odebraniu auta od mechanika (wymiana przegubu oraz klocków) kierownica trzęsie się przy 100km/h natomiast kierownica odchylona jest lekko w lewo, autko natomiast ściąga w prawo.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Problem mój polega na tym,że po odebraniu auta od mechanika (wymiana przegubu oraz klocków) kierownica trzęsie się przy 100km/h natomiast kierownica odchylona jest lekko w lewo, autko natomiast ściąga w prawo.

Proszę o pomoc.

Jednym słowem tragerdia.

jaki przegub??? w A4 są 4 wahacze + końcówka drążka kierowniczego + stabilizator na stronę

jak było przed wymianą? Sprawdz dokręcenie kół. Jeśli wymieniałeś końcówkę drążka kierowniczego to trzeba jechac ustawić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniany był przegub lewego przedniego koła. Przed oddaniem do mechanika wszystko było w porzadku, oprócz oczywiscie pukającego przegubu. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ci co przypada na jedną stronę auta - wiec, albo wymienił jeden z czterech wahaczy albo końcówkę drążka? Dokładnie co robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adadur nie kombinuj.

Aby zmienić przegub homokinetyczny odkręcił wahacze, aby wyciągnąć półoś z przegubem z piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adadur nie kombinuj.

Aby zmienić przegub homokinetyczny odkręcił wahacze, aby wyciągnąć półoś z przegubem z piasty.

Fakt - chyba że o to chodzi. Tak sie sugerowałem że chodzi o zawieszenie bo większośc z nim ma właśnie problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do tego artysty bo mógl przy składaniu zawieszenia poprostu dokrecic śruby i tyle a powinno to wygladac tak ze dokreci, musi auto opuscic z podnosnika aby sobie na miejsce wskoczylo to co powinno, podniesc jeszcze raz i dopiero definitywnie zakrecic śruby. Koleś to przerabial w Passacie tak mu namieszali tylko ze sciagalo go bardzo ale wlasnie kiera byla ok prosta :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adadur nie kombinuj.

Aby zmienić przegub homokinetyczny odkręcił wahacze, aby wyciągnąć półoś z przegubem z piasty.

ale wystarczy odkręcic na sworzniach 2 górne wachacze, wymienic przegub i wszystko później poskręcać do kupy i nic z kierownicą niepowinno sie przestawić - chyba że majster poodkręcał drązki kierownicze heh :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten artysta mechanik kierownice założył krzywo jak rozbierał deskę rozdzielczą. Auto nadal ściąga po puszczeniu kierownicy, na dodatek przy ruszaniu i czasem przy zmianie biegów i przyspieszaniu a nawet czasem przy hamowaniu słysze takie dziwne stuknięcie w kole(tym w którym wymieniany był przegóB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nadal ściąga po puszczeniu kierownicy, na dodatek przy ruszaniu i czasem przy zmianie biegów i przyspieszaniu a nawet czasem przy hamowaniu słysze takie dziwne stuknięcie w kole(tym w którym wymieniany był przegóB)

Nie czekaj tylko zapierniczaj na diagnostyk, najlepiej do innego zakładu :exclaim:

Niech Ci sprawdzą dokładnie zawiechę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten artysta mechanik kierownice założył krzywo jak rozbierał deskę rozdzielczą. Auto nadal ściąga po puszczeniu kierownicy, na dodatek przy ruszaniu i czasem przy zmianie biegów i przyspieszaniu a nawet czasem przy hamowaniu słysze takie dziwne stuknięcie w kole(tym w którym wymieniany był przegóB)

Faktycznie artysta - następnym razem zapytaj czy stać go na pokrywanie kosztów twego leczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na diagnostyce i kolo powiedział że jeden, chyba dolny tylny (taki skręcony) wahacz jest w stanie tragicznym. kierownica drżała bo n afelgach miałem chyba z kilo błota. Przy wymianie opon się wyjaśniło. Czy wahacz firmy delphi to dobry wybor??? :a4fan::a4fan::a4fan::a4fan::a4fan: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...