Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lamp na Depo


Kappuchu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za foty :) Tylko czy na zdjęciu masz jeszcze jedną lampę starą, czy mi się wydaje, że jest jakaś jakby zamglona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak zdjęcie wyszło, ale generalnie to obie wyglądają tak jak ta bardziej przezroczysta ;)

Zauważyłem już to jak rano zdjęcie robiłem, ale że się spieszyłem to nie kombinowałem, żeby to lepiej uchwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się do tematu, mam w swojej A4 lampy Valeo tego typu właśnie, przedlifty. Powoli chciałbym je wymienić bo już nie świecą tak jak powinny, duży czytałem na forum, a że przerobić na polift, a że xenon a że bixenon i takie tam, kwestia ceny, ja osobiście rozmyślam nad nowym kompletem lamp tylko jakie wybrać ? Mam do wyboru depo jak wyżej, i zostawić auto w oryginale jak jest ? Czy może kupić Depo dzielone p&p z ringami ciemne lub jasne ? Myślałem nad poliftem depo, ale to inna bajka, nie chce mi się bawić w nowe kostki, cięcie błotnika itp. Koledzy doradzicie które by pasowały pod moją a4 ? 

 

5e863c0f4f3391e36ae48c38305c.jpg

0851f3184f5599f8bb55580f3732.jpg

IMG_20171228_144823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lampy, które pokazujesz to ringi. Moim skromnym zdaniem zupełnie nie pasują do B5. Ja bym wybrał depo dzielone na żarówki H4 (czyli takie jak orginalnie) lub ewentualnie depo dzielone soczewkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arek8888 napisał:

Te lampy, które pokazujesz to ringi. Moim skromnym zdaniem zupełnie nie pasują do B5. Ja bym wybrał depo dzielone na żarówki H4 (czyli takie jak orginalnie) lub ewentualnie depo dzielone soczewkowe.

Okej, dzięki za szybką odpowiedź, dobrze by było żeby ktoś jeszcze wypowiedział się na temat tych ringów. Jak są słabej jakość to nawet nie będę się nastawiał na kupno, po co mi lampy z dobrym wyglądem jak jazda w nocy będzie ciężka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że czytałem już o nich kiedyś przynajmniej jeden temat. O jakości świecenia użytkownicy wypowiadali się na plus, ale mówili, że po 1-2 latach zaczynały drgać soczewki albo parować klosze i trzeba było rozklejać lampy i poprawiać. Nie wiem czy w kwestii parowania ze zwykłym ori wzorem nie będzie podobnie, ale jednak różnica w cenie to jakieś 300zł, dlatego i tak się na nie zdecydowałem. A gdyby wybierać te, które tu wrzuciłeś, to tak jak już pisałem wcześniej, za podobną cenę masz ori poliftowe. Zabawa z wtyczkami jest w obydwu przypadkach. Jedyne co trzeba więcej zrobić, to właśnie cięcie błotnika, ale jakość i wygląd myślę, że na pewno tam lepsza.

Edytowane przez Remilo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi odpiszę jakie silniczki wchodzą do lampy poliftowej Depo. Proszę o numer.

Teraz mam lampy przedlifowe i obawiam się że moje silniczki do tych lamp nie wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek jest taki jak w ori polifcie.z przedlifta nie podejda.

https://www.nanodatex.pl/silniczek-reflektorow-1j0941295f-audi-a4-o859205.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zamienników ori lamp przedliftowych DEPO, które tutaj wcześniej wrzucałem, muszę niestety powiedzieć, że chociaż mam je dosyć krótko, to dzisiaj przy myciu auta zauważyłem, że już parują :/ 

Pewnie mógłbym bawić się w odsyłanie na gwarancji albo próbowanie naprawienia tego samemu, ale używam auta cały czas, więc tak już zostanie. Jednak za tę cenę nie ma co się cudów spodziewać ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Remilo7 napisał:

Odnośnie zamienników ori lamp przedliftowych DEPO, które tutaj wcześniej wrzucałem, muszę niestety powiedzieć, że chociaż mam je dosyć krótko, to dzisiaj przy myciu auta zauważyłem, że już parują :/ 

Pewnie mógłbym bawić się w odsyłanie na gwarancji albo próbowanie naprawienia tego samemu, ale używam auta cały czas, więc tak już zostanie. Jednak za tę cenę nie ma co się cudów spodziewać ;)
 

Straszna szkoda, miałem nadzieję, że są to dobrej jakości zamienniki. Aczkolwiek dziwi mnie, że po tak krótkim czasie się rozszczelniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet szczelna lampa może zaparować  jak nagle dostanie kontaktu z wodą. Z różnicy temperatur. Lampa ciepła woda zima i robi się rosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę jednego kolegów (trochę mi to zajęło niestety) wrzucam jeszcze dwa zdjęcia świecenia lamp, z czego jedno na długich. Nie mam niestety żadnych z normalnej drogi, ale może spróbuje zgrać jakieś ujęcie z kamerki, o ile jakość będzie w miarę dobra.

IMG_4398.jpg IMG_4399.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zmieniony pin w manetce od świateł? Bo chyba ci gasną mijania jak włączysz długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michcio28810 napisał:

Masz zmieniony pin w manetce od świateł? Bo chyba ci gasną mijania jak włączysz długie

Ja na pewno nic nie zmieniałem. Może któryś z poprzednich właścicieli, ale po co to się właściwie zmienia? Bo jeżeli jest to potrzebne przy zmianie licznika albo lamp na poliftowe / akcesoryjne, to raczej nikt tutaj takich rzeczy też nie robił.

EDIT:

Na jednym z forów przeczytałem coś takiego: "Żarówki H4 nie są przystosowane do ciągłej pracy na dwóch włóknach."

Użytkownik dalej pisze, że w związku z tym, po załączeniu świateł drogowych, mijania gasną, ale przy tylko "mignięciu" drogowymi, świecą się oba włókna. Na pewno tak samo to u mnie działa w motocyklu, gdzie też mam H4. Możliwe, że tutaj jest podobnie, dzisiaj sprawdzę jak się ściemni. 

Edytowane przez Remilo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie lampy miałeś wcześniej? Valeo na h4?

Ten pin zamienia się właśnie po to żeby nie gasły światła mijania po włączeniu długich. Zwłaszcza przy xenonie,bi xenonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Valeo na H4 i kupiłem zamienniki z Depo, też na H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. To wiele wyjaśnia. Czyli masz wszystko ok. Myślałem że kupiłeś poliftowe depo na 2x h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze trzy foty z ulicy. Dwie z włączonymi światłami mijania i jedna z drogowymi:

IMG_4404.jpg IMG_4411.jpg IMG_4408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...