Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lamp na Depo


Kappuchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odbłyski w mojej B5 z 95 r. są już w tragicznym stanie i z racji, że dopiero zauważyłem że jedna lampa po ostatnim właścicielu była ukruszona w rogu i jakoś dziwnie zaklejona zdecyduję się na wymianę całych lamp, doczytałem że lampy Depo są ok i z ceną też tragicznie nie ma. Tylko posiadam lampy z silnikiem regulacji świateł, na allegro są lampy bez silnika, jeśli dobrze rozumuje są to totalnie gołe lampy, czyli wszystkie kabelki itd. musze przełożyć ze starej lampy tak?
Nie wiem jak bardzo jest to pracochłonne i i jak wysoki jest poziom trudności nigdy nie bawiłem się z elektryką i nie wiem czy sobie poradzę, a jeśli wymiana polega na jakimś wypięciu silnika tylko i podpięciu do nowej lampy to jeszcze pół biedy. Nigdzie jakoś nie mogłem znaleźć ani tematu ani filmiku instruktażowego jak to zrobić. Dodam że wersja przedliftowa, lampa z migaczem jest dzielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starej lampy przerzucasz tylko silniczki. Cała reszta jest. Tylko przerzucasz slniczki, podpinasz do nich wtyczkę, wkładasz żarówki,  montujesz lampy i podpinasz zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że lampy z tej aukcji :    http://allegro.pl/depo-reflektory-lampy-przod-audi-a4-b5-95-99-2-s-i6975914312.html#thumb/3 

będą ok?  W sensie silniczki ze starych lamp będa pasować bez żadnych przeróbek, aby tylko włożyć. Lampy mam chyba Valeo w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te lampy bd ok. Silniczki bd pasować wystarczy zdemontować ze starych lamp i wsadzić do nowych oraz podpiąć do nich kabelki od regulacji wysokosci- taka mała kostka. Jak bd miał starą i nową  lampe przed sobą na pewno zrozumiesz co i jak. Po montażu polecam przejechać się na stację diagnostyczną w celu ustawienia reflektorów.

Edytowane przez musiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jak wygląda jakość reflektorów?

Słyszałem, że bywają gorzej spasowane i nie zawsze widać granicę pomiędzy światłem i cieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam lampy poliftowe Depo drugi rok i nie narzekam. Granica  odcięcia światła widoczna bardzo dobrze, lampy nie parują. Wiadomo są to zamienniki nie oryginały Valeo, ale myślę że są dobrą alternatywą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w aukcji cena 600 zł nie jest zbyt przesadzona? Mam na myśli, że soczewkowe dzielone Depo wzór S4 wychodzą chyba taniej...?

http://allegro.pl/audi-a4-s4-95-reflektor-soczewka-lewy-nowy-h7-h7-i6924322540.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to nie były soczewki tylko tradycyjne.

Kolega Kappuchu podał link do lamp za 600 zł: http://allegro.pl/depo-reflektory-lampy-przod-audi-a4-b5-95-99-2-s-i6975914312.html#thumb/3

Ja znalazłem 3 razy taniej : http://allegro.pl/audi-a4-95-98-h4-lampa-lewa-lub-prawa-nowa-i6969707864.html

Czy czymś one się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się różni, że po kodzie producenta z aukcji wychodzi, że jest to Abakus a nie Depo. Ja miałem dzielone Valeo i bardzo słabo świeciły. Wymieniłem je na soczewkowe Depo dzielone, świecą bardzo dobrze. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceną!:decayed:faktycznie cena 600zł za zwykłe lampy na h4  to jakiś kosmos.podejrzewam że chodziło o takie

http://allegro.pl/lampy-audi-a4-b5-11-84-1-99-xenon-d2s-h7-chrom-i5176253207.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pepi napisał:

Ja miałem dzielone Valeo i bardzo słabo świeciły

a ja miałem dzielone boscha i świeciły super.wszystko zależy od stanu lampy/odbłyśnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mógłby ktoś udzielić mi konkretnej odpowiedzi, jakie przeróbki są potrzebne przy zmianie przedliftowych Valeo na dzielone soczewki Depo? Spotkałem się parę razy z informacją, że jak włącza się światła długie to gasną krótkie i że trzeba jakieś piny przekładać. Przecież w starej lampie jest tylko jedna dwuwłóknowa żarówka H4, a w nowych dwie H7 i czy to nie stwarza problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem u siebie stare lampy Valeo na nowe zamienniki Depo, więc pomyślałem sobie, że podzielę się paroma odczuciami. Lampy pasują bez problemu p&p łącznie z silniczkami. Jedyna różnica była w żarówkach świateł pozycyjnych, które tutaj były na płaski wtyk, a nie okrągły (W5W zamiast T4W jeżeli się nie pomyliłem). Co istotne jednak, to różnica w świeceniu, która nie spodziewałem się, że będzie aż tak duża w porównaniu do starych lamp. Poniżej foto dla porównania: 

Przed:
IMG_4255.jpeg

 

 

 

 

 

 

Po:
IMG_4262.jpeg

Edytowane przez Remilo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Remilo7 napisał:

Niedawno wymieniałem u siebie stare lampy Valeo na nowe zamienniki Depo, więc pomyślałem sobie, że podzielę się paroma odczuciami. Lampy pasują bez problemu p&p łącznie z silniczkami. Jedyna różnica była w żarówkach świateł pozycyjnych, które tutaj były na płaski wtyk, a nie okrągły (W5W zamiast T4W jeżeli się nie pomyliłem). Co istotne jednak, to różnica w świeceniu, która nie spodziewałem się, że będzie aż tak duża w porównaniu do starych lamp. Poniżej foto dla porównania: 

IMG_4255.jpg

IMG_4262.jpg

Dzięki za podzielenie się efektem, bo sam zastanawiam się nad wymianą. Rozumiem, że wstawiłeś dzielone soczewki czy zespolone? Rzeczywiście, różnica ogromna. Na nowych krótkich depo to tak jak na długich starych :D Możesz powiedzieć czy zamiana pinów w manetce to był duży problem? i jak sobie poradziłeś z tym, że w Depo jest W5W a w aucie T4W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pinów to z 15 min roboty. A co do postojowek to kupujesz oprawki w5w i przelutowujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek8888 miałem na myśli zamienniki o wzorze ori z przedlifta, takie jak tu Link ;)
Szedłem po najtańszej linii oporu. 
Co do żarówek, to po prostu musiałem kupić inne, wszystko pasuje bez zmian od strony wtyczki i przewodów. Natomiast gdybyś chciał coś ciekawszego o jakimś fajniejszym wzorze niż ori, to wtedy właśnie trzeba kombinować, bo zamiast jednej H4 będą dwie H7 z tego co wiem. Podobnie ze zmianą na ori polifta, do czego właściwie byłem bardziej skłonny niż do kupna zamienników o innym wzorze, bo cenowo wtedy podobnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w takim razie rozumiem, że wszystko pasuje p&p :) muszę przyznać, że świecą całkiem dobrze. No i pozostaje ori wygląd :) ze spasowaniem też nie było problemu? możesz pokazać jak wyglądają na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2018 o 20:43, Arek8888 napisał:

Aha, w takim razie rozumiem, że wszystko pasuje p&p :) muszę przyznać, że świecą całkiem dobrze. No i pozostaje ori wygląd :) ze spasowaniem też nie było problemu? możesz pokazać jak wyglądają na aucie?

Spasowanie bezproblemowe. Wszystkie mocowania w tych samych miejscach co ori, nic też się nie klinowało, czy przycierało. Na aucie wyglądają tak:

IMG_4335.jpeg

19019183-4_EC5-441_F-8_D0_F-8_D835674_F0

Edytowane przez Remilo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...