Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALT + LPG kręci ale nie odpala


Navigon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów fachowców.

Jestem totalnym laikiem, na samochodach nie znam się w ogóle, ale chyba moi majstrowie również, bo do tej pory nie poradzili sobie z usterką. Poczytałem forum i nijak nie potrafię znaleźć odpowiedzi na mój problem. Liczę więc na Waszą fachowość i chociażby nakierowanie.

Od kilku miesięcy co pewien czas autko nie odpalało. Silnik kręcił i nic. Za 2,5,8 razem odpalał i na jakiś czas spokój. Nie miało znaczenia, czy autko było na zimnym czy rozgrzanym silniku. Objawom tym zaczął towarzyszyć ubytek płynu chłodniczego. Gdy jednak gasiłem auto na benzynie i odpalałem na benzynie problem nie występował. Mechanicy zdiagnozowali wyciek i naprawili. 2 tygodnie było ok, płyn nie uciekał, a4 odpalała zarówno na benzynie jak i na gazie. 

Na dzień dzisiejszy:

1. Raz zdarzyło się, że a4 nie odpaliła na benzynie. Po 5 minutach poszło spoko.

2. Auto stoi na parkingu; kreci spoko ale nie odpala, a zostało wyłączone na gazie.

3. Zauważyłem ponowny ubytek płynu chłodniczego.

Panowie, co proponujecie??? Na co nakierować mechaników? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób log statyczny z przełączaniem paliw. DO objawów bardzo pasuje zła mieszanka LPG. Do tego sprawdzić czy płyn nie ucieka gdzieś przy reduktorze LPG.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz bezpiecznik od gazu i zakręć zawór w butli i zobacz czy to coś da.  Jakie błędy wyskakują? 

Wskazania czujnika temp do komputera są ok? Czy auto jeździ normalnie jak już odpali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz na samym Pb ?  

Podejrzewam że masz puszczający reduktor przez co dawka paliwa jest za bogata i zalewa a nie pali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za życzliwy odzew.

Audi po 2 godzinach postoju na zewnątrz jak gdyby nigdy nic odpaliło. Potem jeszcze kilkukrotnie gasiłem raz na Lpg raz na Pb i nie było kłopotów z uruchomieniem.

No i generalnie, zawsze jak odpali chodzi bez zastrzeżeń. Ma oczywiście, jak duża część ALT, problem z falowaniem obrotów na luzie, ale tak było od zawsze.

Na samej Pb jak pisałem było zwykle ok, ale raz zdarzyło się, że auto nie odpaliło.

 

U mechanika będę jutro bądź pojutrze (kwestia dostępności terminów). Przekażę mu spostrzeżenia, no i opiszę sprawę dalej na forum.

Edytowane przez Navigon
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik silnika do wymiany-219. Sprawdź czy masz sucho w skrzynce ECU

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do warsztatu. Dzięki za podpowiedź. Obiecałem, że dam znać jak sprawa ruszy, ale wiecie, jak odległe są terminy u mechaników.

Po odbiorze auta dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mechanika auto (złośliwie!) paliło za każdym razem. Wymienił przekaźnik zgodnie z moim poleceniem. Jak na razie auto chodzi bez zarzutu. Dam znać, jak się sytuacja rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Minęły 2 tygodnie od wymiany przekaźnika zgodnie z sugestią kolegi @sitar i auto chodzi bez zastrzeżeń, więc chyba problem rozwiązany. Bardzo dziękuję za pomoc.

Mam nadzieję, że ten wątek i wyjaśnienie komuś w przyszłości pomoże.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas na pomoc w mojej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...