Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc przy doborze zawieszenia - czy dozbierać? Wygoda jazdy.


nevi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej forumowicze. Zdarzyła się sytuacja, że pękła mi jedna ze sprężyn. Auto to A4 B5 sedan, mam zamiar obniżyć auto i założyć jakieś felgi - problem w tym, że mam kawałek drogi do pracy w okolicy w której są dosyć nieprzyjemne koleiny i wyboje. Dodatkowo, do domu ciągnie się droga polna przez kilometr w której też są dołki ale tragedi nie ma. 

Teraz tak:

- szukać na teraz obniżających sprężyn? Jeśli tak, to ile to można obniżyć.
- jakie felgi założyc? Ojciec w avancie miał 17 i w takich koleinach to o jeździe z jedną ręką nie było mowy. Słabo się orientuje ale od czego to zależy, jaką fele założyć aby też nie jeździło się źle
- a może dozbierać na gwint a teraz założyć najtańsze sprężyny, jeśli go obniżać to o ile i jaki rozmiar felgi do tego? Nie lubie jak jest zbyt twardo, że sie wszystko telepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, nevi napisał:

Nie lubie jak jest zbyt twardo, że sie wszystko telepie. 

czytam czytam, że chcesz obniżać ale na koniec piszesz takie stwierdzenia czyli sam sobie zaprzeczasz. załóż normalne seryjne sprężyny i ciesz się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się poradzić i nic nie stwierdzam. Nigdy nie miałem do czynienia z gwintem. Od początku zakładam, że chce obniżyć auto ale nie zbyt dużo. Jak założę większą felge to nie chce żeby była koza. 

A pisze, że nie lubie jak jest zbyt twardo bo czasami przewineły mi się dyskusje z gwintem i ludzie piszę, że na jednym jest twardziej a na drugim mniej twardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki sportowe MTS plus do tego spręzyny eibach czarne i bedziesz miał -30mm i komfort jazdę i fajny wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...