Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klamka zewnętrzna kierowcy - problem


roorback

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Panowie być może ktoś będzie w stanie coś podpowiedzieć. Kilka dni temu pojawił się następujący problem - klamka kierowcy przestała działać. Nie czuję żadnego oporu próbując ciągnąć za klamkę (chociażby w porównaniu do pozostałych klamek, gdzie przy pociągnięciu czuć że coś się dzieje, jest delikatny opór).  Nie wiem po prostu jak jest skonstruowany ten mechanizm, czy mogło tam coś "spaść"? Jakieś cięgło wypadło z mocowania? jeśli tak to wystarczy wykręcić klamkę czy konieczne będzie zdjęcie tapicerki drzwi? Centralny zamek działa bez zarzutów, otwierany/zamykany zarówno z kluczyka jak i z pilota. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyczepiła się lub spadła linka od klamki :)
Trzeba rozebrać boczek drzwi i założyć linkę na swoje miejsce.

LockReplace3.png

Edytowane przez cmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak wyżej, albo padł zamek i nie otwiera się przy użyciu klamki zewnętrznej - doskonale znany problem B8 i przerabiany wielokrotnie. Najlepiej podepnij kompa i zobacz błąd w sterowniku obstawiam padnięty zamek. Osobiście przerabiam aktualnie drugie drzwi, najpierw padły mi prawe tylne(zamek raz otwierał z kluczyka raz nie, aż w końcu całkiem przestał otwierać się z klamki zewnętrznej), teraz to samo stało się z drzwiami kierowcy. W obu sterownikach występuje ten sam błąd 02115 czyli problem z zamkiem. Jak się zrobi cieplej to się za to zabieram jest pełno poradników na forum co zrobić, ewentualnie wymiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2017 o 22:38, Zyklone napisał:

Albo jak wyżej, albo padł zamek i nie otwiera się przy użyciu klamki zewnętrznej - doskonale znany problem B8 i przerabiany wielokrotnie. Najlepiej podepnij kompa i zobacz błąd w sterowniku obstawiam padnięty zamek. Osobiście przerabiam aktualnie drugie drzwi, najpierw padły mi prawe tylne(zamek raz otwierał z kluczyka raz nie, aż w końcu całkiem przestał otwierać się z klamki zewnętrznej), teraz to samo stało się z drzwiami kierowcy. W obu sterownikach występuje ten sam błąd 02115 czyli problem z zamkiem. Jak się zrobi cieplej to się za to zabieram jest pełno poradników na forum co zrobić, ewentualnie wymiana. 

Pisał że centralny działa a z opisu wynikał problem mechaniczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam podobny problem . zamek został naprawiony ,cała elektryka jak i sam zamek działa. Linka po prostu nie chce odbijać ,zatrzymuje zamek   i później klamka jest luźna . Czy mogła się zatrzeć przy demontażu? Linka chodzi bardzo ciężko sama w sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2017 o 21:36, roorback napisał:

Cześć, Panowie być może ktoś będzie w stanie coś podpowiedzieć. Kilka dni temu pojawił się następujący problem - klamka kierowcy przestała działać. Nie czuję żadnego oporu próbując ciągnąć za klamkę (chociażby w porównaniu do pozostałych klamek, gdzie przy pociągnięciu czuć że coś się dzieje, jest delikatny opór).  Nie wiem po prostu jak jest skonstruowany ten mechanizm, czy mogło tam coś "spaść"? Jakieś cięgło wypadło z mocowania? jeśli tak to wystarczy wykręcić klamkę czy konieczne będzie zdjęcie tapicerki drzwi? Centralny zamek działa bez zarzutów, otwierany/zamykany zarówno z kluczyka jak i z pilota. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? pzdr

Mam dokładnie ten sam problem :) pierw padły mi obydwa zamki z przodu. Kupiłem jakieś zamienniki i kumpel mi wymienił. Miałem spokój przez pół roku i zaczął się problem właśnie z luźną klamką...

W moim przypadku luźna klamka robi się wtedy kiedy auto jest zamknięte, a szarpnę za klamkę. Przez kilka następnych dni nie mogę normalnie otwierać drzwi tylko trzeba kombinować, a po tych kilku dniach problem nagle znika i działa wszystko jakby nigdy nic :)

 

Czy wie ktoś co to może być ? Linki trzeba jakieś nasmarować lub wymienić ? Może problem z jakością zamka - brak mu mocy ? 

Edytowane przez BarTek 88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...