Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik paliwa


adrianu11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, od jakiegoś czasu mam problem ze wskaźnikiem paliwa w A4 b5 98r, Wskaźnik nie działa poprawnie skacze przez stany od rezerwy poprzez 1/3, różnie. Jedyne co zdołałem zaobserwować to to iż gdy mam autko zatankowane do pełna wskazówka wskazuje poprawnie do czasu aż spadnie do stanu 1/2 baku, wtedy zaczyna się szalęństwo, włączająca się kontrolka oraz charakterystyczny dźwięk sygnalizujący stan rezerwy oraz co jakiś czas wariująca wskazówka . Co jeszcze zauważyłem, że przeważnie ze wskazówką zaczyna się coś dziać, gdy wykonuje się jakiś ostry manewr(chodzi mi o zawracanie, skręcanie choć nie zawsze itp.) kiedy może dojść do ewentualnego przechyłu pojazdu.

Słyszałem że może być to wina licznika, lecz wydaje mi się że gdyby to on był winowajcą wskazówka nawet przy pełnym baku nie działała by poprawnie. Wydaje mi się że może się coś dziać z pływakiem.

Proszę o ewentualną poradę, lub informacje czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij kompa i zrób test licznika. Możesz też dobrać się do pływaka i wyczyścić w nim ścieżki. Tu masz link co i jak

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kompa podepnę się może jutro, dziś udało mi się nagrać krótki filmik z jazdy po mieście, dokładnie zobrazowałem zachowanie się wskaźnika https://www.youtube.com/watch?v=yam8bjJJNdQ

Edytowane przez adrianu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kompa się nie podpinałem, ale wyciągnąłem dziś pływak, sprawdziłem ruszając pływakiem czy wskazówka dobrze funkcjonuje, okazało się że dobrze wskazuje stan w zależności od pozycji druta z pływakiem, przeczyściłem styki tak jak pisało w instrukcji, jednak po założeniu wskazówka leży na rezerwie. Będe się starał załatwić nowy pływak, wydaje mi się że ten jest już zużyty, napiszę czy to rozwiąże problem.

Edytowane przez adrianu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że dobrze zawiesiłeś smoka a pływak nie jest blokowany?

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności, tak jak mówiłem winowajcą była awaria pływaka, udało mi się dorwać jedną sztukę(wspomnę, że naprawdę mało tego jest na wszelakich aukcjach, a o szrotach nie wspominając, albo po prostu trafiłem na taki moment i miałem pecha.

Wymieniłem pływak wraz ze smokiem i wydaje się być wszystko w porządku, będę testował przez najbliższe dni.

Stary pływak sprawdzałem na mierniku, miał przerwania i dlatego wskazówka szalała. 

Edytowane przez adrianu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...