Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Działanie ESP


ELA7V30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanie odnośnie ESP i myślę, że do dobrego działu go przypisałem  czytając wszystkie posty nie natrafiłem na mój problem.

Moje pytanie tak jak w temacie dotyczy ESP.      Zrobiło się ślisko, więc postanowiłem sprawdzić działanie systemu ESP i zauważyłem ,że system działa inaczej niż w Audi A3 P8 którym jeździłem wcześniej. Chodzi mi o to że w A3 p8 ESP szybciej odpowiadało na zachowanie samochodu.Wystarczyło delikatnie ruszyć kierownicą w prawo i lewo wprowadzając pojazd w poślizg  i od razu czułem że system przyhamowuje odpowiednio koła w samochodzie aby utrzymać ,,prosty" tor jazdy. 

W moim A4 B8 mam wrażenie,że system ESP nie działa tak precyzyjnie. Mam też wrażenie, że wprowadzam pojazd w poślizg i system nie odpowiada , nie czuję żadnego przyhamowania żadnego z kół w celu utrzymania prostego toru jazdy. Ogólnie mam wrażenie że samochód jest strasznie zamulony, i nawet jak wyłączę ASR przyciskiem niewiele to pomaga , no może trochę  jest żywszy ale jak na 200 KM po programie to nie odzwierciedla tej mocy. A3 P8 miało 140 KM i wydawał się żywszy. 

Może trzeba inaczej zaprogramować ABS? nie wiem jest taka możliwość????

Edytowane przez ELA7V30
niezrozumiały tekst dla czytelników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dev napisał:

nic  z tego nie rozumiem

Witaj. Może teraz lepiej/ bardziej zrozumiale to napisałem. Nie do końca wiem co zawiaduje systemem ABS-ESP-ASR czy to właśnie pompa ABS-u?Fura strasznie zamulona ,nie potrafi oddać mocy. Błędów nie ma w sterownikach. Może ja za dużo oczekuję?  chyba że szukać odpowiedzi w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ELA7V30 napisał:

Witaj. Może teraz lepiej/ bardziej zrozumiale to napisałem. Nie do końca wiem co zawiaduje systemem ABS-ESP-ASR czy to właśnie pompa ABS-u?Fura strasznie zamulona ,nie potrafi oddać mocy. Błędów nie ma w sterownikach. Może ja za dużo oczekuję?  chyba że szukać odpowiedzi w innym dziale.

odepnij wtyczkę od bloku ABS i się przyjedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...