Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 18 a zawieszenie


sonadores

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym na wiosne zaopatrzyć sie w felgi 18 z tym że głowie sie nad tematem ich wpływu w modelu a4 b7 (standard) na zawieszenie.

Mechanicy nie polecają strasząc o szybkim zużyciu zawieszenia bądź elementów i duża ceną naprawy. Wiadomo że komfort jazdy spada

ale interesuje mnie praktyczna część tematu jeżeli chodzi o zawieszenie.  Średnio w miesiącu robie ok 400km, felgi chciałem raczej na sezon

wiosna - lato. Jak u was wygląda sprawa z użytkowaniem i wpływem takiego profilu na zawieszenie ? Dodam ze celowałbym opone na wysokość 45

nie mniej nie wiecej - myśle ze będzie to najoptymalniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sonadores napisał:

Witam,

Chciałbym na wiosne zaopatrzyć sie w felgi 18 z tym że głowie sie nad tematem ich wpływu w modelu a4 b7 (standard) na zawieszenie.

Mechanicy nie polecają strasząc o szybkim zużyciu zawieszenia bądź elementów i duża ceną naprawy. Wiadomo że komfort jazdy spada

ale interesuje mnie praktyczna część tematu jeżeli chodzi o zawieszenie.  Średnio w miesiącu robie ok 400km, felgi chciałem raczej na sezon

wiosna - lato. Jak u was wygląda sprawa z użytkowaniem i wpływem takiego profilu na zawieszenie ? Dodam ze celowałbym opone na wysokość 45

nie mniej nie wiecej - myśle ze będzie to najoptymalniejsze.

Nie słuchaj mechaników tylko pakuj bez obaw 215/45/18; 225/40/18 lub 235/40/18.

Pomijam fakt że czym większe koło i zwykły zawias tym auto wygląda pokraczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chodzi o wysokość, w tym temacie to jestem jeszcze bardziej zielony, co powinienem zrobić jeżeli chciałbym te 18

jaki koszt jest wymiany zawiasów mniej wiecej i jak sie to poźniej ma do wymiany na 16 zimowe czy trzeba ? ogólnie nawet na czym

to polega bo nie ukrywam ze nie wiem o co chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, simon__75 napisał:

U mnie jest 245x40x18 i sadze ze mogą byc wieksze :)

jak dla mnie elegancko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonadores napisał:

Rozumiem ze chodzi o wysokość, w tym temacie to jestem jeszcze bardziej zielony, co powinienem zrobić jeżeli chciałbym te 18

jaki koszt jest wymiany zawiasów mniej wiecej i jak sie to poźniej ma do wymiany na 16 zimowe czy trzeba ? ogólnie nawet na czym

to polega bo nie ukrywam ze nie wiem o co chodzi :D

Żadnych "zawiasów" nie musisz wymieniać :)

Kup, załóż i jeździj :)

Poprostu im większa felga tym generalnie niższy profil opony, dlatego auto wygląda jak przysłowiowa "koza".

Jakie masz zawieszenie 1BA, 1BE ?

 

 

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2017 o 20:01, sonadores napisał:

Mechanicy nie polecają strasząc o szybkim zużyciu zawieszenia bądź elementów i duża ceną naprawy. 

:grin:

 

W dniu 1.12.2017 o 20:52, sonadores napisał:

jak dla mnie elegancko :wink:

245/40/18 w b7 bedzie obcierac od wewnatrz przy maksymalnym skrecie, za szeroka opona.....

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, qruku napisał:

Żadnych "zawiasów" nie musisz wymieniać :)

Kup, załóż i jeździj :)

Poprostu im większa felga tym generalnie niższy profil opony, dlatego auto wygląda jak przysłowiowa "koza".

Jakie masz zawieszenie 1BA, 1BE ?

 

 

 

 

 

Nie wiem jakie mam zawieszenie, jak moge to sprawdzić ? 

Ogólnie a4 w s-linie stoi na 18 raczej i wygląda to normalnie to chyba tu też powinien być taki efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sonadores napisał:

Nie wiem jakie mam zawieszenie, jak moge to sprawdzić ?

Sprawdź sobie wlepke z kodami wyposażenia.

1BA - zwykłe

1BE - sportowo/komfortowe obniżone 20 mm

1BV - sportowe obniżone 20 mm

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okk zobacze dzisiaj, jak dobrze myśle to chodzi o tą wlepe na wnęce koła zapasowego chyba ze o jakąś inną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz książeczki od auta to tak

Edytowane przez FroS-t
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć jak to wygląda na moich autach. Niebieska 225/40/18 et 35, zawias 1BV.

 Zielona/srebrna 235/45/18 et 45 + dystanse 6mm bo inaczej opona trze o zwrotnice, zawias 1BA.

d6cc205dd4c535bf.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, qruku napisał:

sprawdzone i posiadam 

Edytowane przez sonadores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tracer39 napisał:

Możesz zobaczyć jak to wygląda na moich autach. Niebieska 225/40/18 et 35, zawias 1BV.

 Zielona/srebrna 235/45/18 et 45 + dystanse 6mm bo inaczej opona trze o zwrotnice, zawias 1BA.

d6cc205dd4c535bf.jpg

wydaje mi sie srebra wygląda Oki :) jak poszperam później to wrzuce jakie mam na myśli fele do siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie felgi chce właśnie, poźniej będe sie zastanawiać nad kolorem :) wstępnie  myślałem aby był to ciemniejszy grafit niż karoseria, bądź czarne + oklejony czarny dach na połysk. Dodam ze tylna szyba i boki są przyciemnione mocno

Front48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki kolor ,tu akurat są 19 8.5j et32 ,do b7 dałbym 18 7.5 lub 8j et 35 i opony 235/40282d4af5e28efa46930d00a56d56e8a1.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2017 o 16:46, Tracer39 napisał:

Myśle że interesuje mnie czarny kolor, i chciałbym zostać przy 18 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeżeli chce te 18 i interesuje mnie profil 45, najmniej 40 to jakie parametry będą ok żeby nie obcieralo przy skręcie i było wszytko ok. Wiem ze 5x112 jest nie wiem jakie et i średnica piasty jest w ori 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sonadores napisał:

W sumie to jeżeli chce te 18 i interesuje mnie profil 45, najmniej 40 to jakie parametry będą ok żeby nie obcieralo przy skręcie i było wszytko ok. Wiem ze 5x112 jest nie wiem jakie et i średnica piasty jest w ori 

 

Bierz profil 40. Bo jeżeli będziesz chciał zejść zawiasem w dół, to z 45 możesz mieć problem. Myśl przyszłościowo  :decayed:

5x112, piasta 57,1mm. Co do ET, to już kwestia indywidualna. Możesz kupić et43 i wrzucić dystanse, zeby koło szło równo z nadwoziem. Możesz kupic fele z et 35 i już będzie w miare wyglądać. Ogólnie przy 8j na przód et 29/30, na tyl 28 w góre. Ale to jest kwestia tego, czy chcesz się bawić w dystanse. Nie kupisz felg z idealnym et. Co do obcierania, to nic obcierać nie będzie ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdybym wziął felgi 8J ET 43 to było by gicio :D ? czy jakies inne rozwiązanie było by lepsze ? nie wiem czy jest wgl mniejsze et w tym modelu felg, uparłem sie na te konkretnie jak na tym foto co wrzuciłem ;)

 

Przeszukałem na allegro i są et 43 i 54 tego modelu

Edytowane przez sonadores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...