Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 18 a zawieszenie


sonadores

Rekomendowane odpowiedzi

No to bierz et43 i dorzucisz dystans. Tylko uwazaj na pod*ebki. Bo masa ich jest w necie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki za info ! bede na spokojnie szukał dobrej oferty. Ważne ze juz ustalone parametry ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem temat, rozważałem możliwość 19 ale jednak cena felg i opon przy tym rozmiarze jest zbyt wysoka jak na ten samochód ;p gdyby był to s-lina to inaczej sprawa wygląda. Myśle ze nie chce obniżać w przyszłości zawieszenia i dałbym 18 profil 45, użytkuje auto do pracy i poza nią gdzie droga jest miejscami kiepska, a chciałbym żeby był jako taki komfort i mniejsze ryzyko uszkodzenia felgi stąd pomysł na 18 z większym profilem niż był w planach. Ponadto poszukałem troche na necie i znalazłem  że warto by dac 225 na przód i 235 na tył zeby nie wystawały poza rant. Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz 225 to szukaj felg 7.5j,max 8j bo przy szerszych felgach opona rantu nie będzie chronila .
225/45/18 przy standardowym zawieszeniu 1ba wejdą tylko et dałbym
Et35 albo et40 w zależności od szerokosci felg .

Może ktoś ma jeszcze inne propozycje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj 4x opony takie same.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Marcin Marcin, wiesz co, cudujesz, kombinujesz jak koń pod góre i nic z tego nie wynika:), wszystko Ci napsiali ludziska ori 18 z reguły są 18x8j et 43 do tego opony 225/40/18 i ewentualnie dystans i będzie grało a Ty teraz wymyslasz rózne opony tylko jeden kij wie w jakim celu.....poza tym panie jakie to ma znaczenie czy S-line czy nie S-line, nic tak nie zmienia auta jak felgi i zawieszenie, nic przynajmniej Moim zdaniem nie ma takiego wpływu na prezencje samochodu jak właśnie zawieszenie i felga a przykład masz poniżej, auto bez S-line ale z dobrym kołem i zawieszniem, ten profli 45 znacznej poprawy komfortu nie da a wygląd jak najbardziej bedzie na plus przy 40 z reszta taki tez masz na wlepce.....

6907420301_c07c37812121521_o.jpg

Ale to tylko Moja opinia, Twoja decyzja, Pozdro:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem że kombinuje, chyba szukam jakiegoś idealnego rozwiązania które w praktyce jest wiekszym problemem :D

Czyli sumując brać 18 et 43 225/40 i obniżyć zawias i będzie wszystko cacy ; ) ?

Jeżeli chodzi  mniejsze ET to w tym modelu felg nie znajde mniejszego bo nie ma :/

Wrzucam wizualnie o jaki chodzi ;)

a tak wgl to w takim kolorze mam furke i zderzak od s-line

wydaje mi sie ze czarne fele w macie albo pół-macie będa fajnie sie prezentować

audi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby auto ładnie się prezentowało to zakładaj zawias 1be -20mm lub jeszcze twardsze 1bv
I opony 225/40 lub 235/40 /18(będzie minimalnie wyższa)
Na pewno znajdziesz jakieś 18 z nowszych modeli z et poniżej 43
Proponowałbym 8j et37 żeby były blisko nadkoli.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) gdybym nie znalazł mniejszego et niż 43 to nie będzie tragedii ? aczkolwiek bede szukać coś poniżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie. A jak bedzie Cie razic w oczy to zamowisz dystanse.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muunv napisał:

Nie bedzie. A jak bedzie Cie razic w oczy to zamowisz dystanse.


okkk, dzięki ;) to wiem na czym stoje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam, czy było by wszystko ok gdybym do zawieszenia 1ba wymienił spręzyny eibacha 30/30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a można by powiedzieć ze jest to lepsza opcja kupić  nowe eibachy niż uzywane zawieszenie 1be :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a można by powiedzieć ze jest to lepsza opcja kupić  nowe eibachy niż uzywane zawieszenie 1be [emoji4] ?


Nowe to zawsze nowe. Jedni wola dolozyc do nowego, a dusigrosz kupi uzywki. Sa rozni ludzie. Co do nowych sprezyn uderz do@Trewor87.

Be ma -20mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muunv napisał:

 


Nowe to zawsze nowe. Jedni wola dolozyc do nowego, a dusigrosz kupi uzywki. Sa rozni ludzie. Co do nowych sprezyn uderz do@Trewor87.

Be ma -20mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za wspominkę ;) Z używkami jest loteria, zawsze to jednak mniej lub bardziej uklepana sprężyna. Po nowe rzeczywiście, można zgłosić się do mnie. Do końca roku mamy spore zniżki cen. Sugeruję dobierać sprężyny głównie pod naciski na osie, nie patrzeć na podane wersje silnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...