Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana 1Ba na 1BE - zakup zawiechy


BlackRider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam zawiechę 1BA i mam kody klas wagowych - 0YG i 0JG i wyszło mi z tabelki, że to klasa 7. Chcę zmienić na 1BE

 

Wg tabelki powinienem mieć sprężyny przód - oznaczenie niebieskie, zielone, zielone, zielone.

sprężyny tył: niebieskie niebieskie niebieskie niebieskie

 

amory przod: 8E0 413 031CK

amory tył: 8E0513036AF (do każej klasy wagowej 1BE ponoć)

 

Szukam po necie używanej zawiechy kompletnej 1BE i np amorów tylnych w ogóle nic nie mogę znaleźć co by odpowiadało moim parametrom. Ktoś niby też sprzedaje od sedana 1.8t manual a ma inne oznaczenia sprężyn np z klasy 8. Ktoś ma np sprężyny tylne takie same jak powinienem mieć ale to się okazuje, że amory nie te albo przód nie ten :( Skąd się biorą te różnice w  klasach skoro np jest ten sam silnik, skrzynia, napęd itd ? Czy np jak kupię zawieszenie od kogoś co ma takie same auto a oznaczenia będą trochę inne (klasa 1-2 w dół lub  w górę) to coś może nie grać ? Prosiłbym o wyjaśnienie kogoś kto to ogarnia. Czy mogę kupić trochę inne paramatry  albo, że np sprężyny muszą być odpowiednie z klasą, a amory nie lub coś takiego ? Kompletnie się na tym nie znam :(

 

 

Edytowane przez BlackRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się na tym nie znam ale mam sprężyny 1be zdjęte z sedana 1.8t fwd manual i wiem ze siedziały tam jak powinny. Odezwij się na pw jak jesteś zainteresowany

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...