Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana filtra paliwa CDUC


odbo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie znajduję się filtr paliwa, czy można go samemu wymienić, czy trzeba później odpowietrzać w jakiś sposób układ paliwowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w CCWA znajduje się od spodu samochodu od strony pasażera. Wymienisz go sam do odkręcenia osłona podwozia i filtra. Później tylko 2 opaski i montujesz nowy. Nic nie trzeba odpowietrzać samo to się zrobi. Po pierwszym odpaleniu samochód zgaśnie i za następnym razem możesz trochę dużej kręcić rozrusznikiem. Oczywiście montujesz strzałkami do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3/12/2017 o 10:04, ryku1980 napisał:

U mnie w CCWA znajduje się od spodu samochodu od strony pasażera. Wymienisz go sam do odkręcenia osłona podwozia i filtra. Później tylko 2 opaski i montujesz nowy. Nic nie trzeba odpowietrzać samo to się zrobi. Po pierwszym odpaleniu samochód zgaśnie i za następnym razem możesz trochę dużej kręcić rozrusznikiem. Oczywiście montujesz strzałkami do przodu.

Na odpowietrzenie filtra jest specjalna procedura w VCDS i nie trzeba nic krecic rozrusznikiem!

U mnie dzialal sposob pokazany w 2 min. Pompa uruchamia sie na chwile i odpowietrza. Zalecaja zrobic taka procedure 2 krotnie.

 

 

Edytowane przez Artekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wam dać odpalić 20 letnie auto ciągnik....  tu zasada jest niezmienna, odpalić można bez kręcenia i bez komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin4x4 napisał:

wam dać odpalić 20 letnie auto ciągnik....  tu zasada jest niezmienna, odpalić można bez kręcenia i bez komputera.

Odpalic mozna, mozna nawet na popych jak ktos bedzie uparty.

Ale pytanie po co? Na wszystko sa procedury, po co rzezbic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szybciej, taniej, nie wymaga żadnych narzędzi i działa przy każdym aucie z pompą w baku. jaka rzeźba ? przecież pompa podaje paliwo przy każdym przekręcaniu stacyjki, wystarczy to zrobić kilka razy. Jak się nie da (raz tak miałem) to byle jaki starter i silnik gada. U mnie wymiana filtra paliwa trwa ~5 minut ale mam go na samej górze przy grodzi wew.

Tymczasem wyjaśnij mi jak auto bez paliwa chcesz odpalić na pych lub odpowietrzyć układ kręcąc silnikiem (w tym układzie musisz rozszczelnić listwę)

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatniej wymianie filtra paliwa nie używałem komputera i nie rozkręcałem "listwy" żeby odpowietrzyć układ paliwowy. Zamontowałem nowy filtr i parę razy włożyłem kluczyk żeby pompa podała ropę do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mialem do czynienia z jednym z mechanikow ktory wymianial zarowke w podswietlaniu tablicy demontujac tapicerke klapy, bo po prostu nie znal procedur ktore przewidzial producent. Mozna i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszne to "napinanie" filtrów, luzuj chłopie :)   procedura zmuszą tą samą pompę do tej samej czynności, nie rób problemów tam gdzie ich nie ma.

Producent nie zaleca wymiany oleju w skrzyni i dyferencjale, czy to znaczy że ma racje i oleje nagle są wieczne ?

BTW: będziesz kręcił godzinę i nie odpalisz, jak Ci się uda to stawiam piwo.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...