Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd poziomowania ksenonów a obniżone zawieszenie


lukasor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem kilka miesięcy temu audi a4 b6 1.8t i od początku na fisie wywalał błąd poziomowania ksenonów. Poprzedni właściciel powiedział mi przy zakupie, że to wina wymiany żarników itd. Myślałem, że wystarczy przeprowadzić procedurę poziomowania vagiem (z postu poniżej) ale dochodząc do punku "Grupa "001"  próba odczytu kończy się błędem "niedostępne" (na czerwono), grupa 002 - to samo. 


Po widocznym ruch w górę i w dół przy włączeniu świateł wnioskuję, że lampy się poziomują i fizycznie samopoziomowanie działa. Samochód ma obniżony przód, czy to może być powodem? Jeśli tak, to czy da się jakoś to ustawić vagiem?

Z góry dziękuję za pomoc

Błąd: 

Address 55     -------------------------------------------------------
   Controller: 4Z7 907 357    
   Component: dynamische LWR       D08
   Coding: 00060
   Shop #: WSC 07777
1 Błąd Zapis.:
01539 - Headlights Not Adjusted
            35-00 - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błąd niewyregulowanych świateł.

Jakie masz wartości w blokach pomiarowych w grupie 002?

Obniżenie samego przodu może powodować różnicę wartości między przodem a tyłem i dlatego masz niedostępną procedurę adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, 

wyświetla mi się coś takiego (jak na tym z zrzucie ekranu) przy próbie wejścia w grupę 002 i 001. Zastanawiam się czy samo obniżenie zawieszenia to powoduje czy może jakiś czujnik. Da się to jakoś ewentualnie obejść tak żeby nie wyświetlało błędów bez modyfikacji zawieszenia? 

image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że między przodem a tyłem musi być bardzo niewielka różnica wartości.

Teoretycznie da się to prawdopodobnie obejść, ale musiałbyś pobawić się w powyginanie blachy mocującej czujnik z przodu.

 

Ja bym na razie to zrobił tak:

- zdejmij koło z przodu z lewej strony

- odbezpiecz czujnik samopoziomu (tą zapinkę na dole)

- poruszaj nim i sprawdzaj w między czasie czy wartości w grupach pomiarowych się pojawiają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informację, będę próbował i dam znać czy się udało coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :>

Dopiero dziś znalazłem czas żeby na spokojnie zając się tym problemem no i udało się usunąć błąd.

Dla potomnych - zrobiłem to w następujący sposób:

- Podłączyłem komputer, włączyłem światła, zapłon i w vag-comie postępowałem według procedury poziomowania z pierwszego posta.   

- Po wejściu w grupę 001 dalej miałem ten sam błąd jak na screenie powyżej.

- Podnośnikiem lekko podniosłem lewy przód samochodu - max kilka cm, myślę że maksymalnie z 5.

- Po ponownym przejściu do grupy 001 wszystko zaczęło działać poprawnie - napisy zmieniły się na zielone itd.

- Potem przeszedłem do grupy 002 żeby zapisać procedurę.

- Na koniec jeszcze sprawdziłem czy w module nie ma błędu ale żadnych już nie było.

Błąd zniknął a na fisie zamiast pomarańczowej ikonki braku poziomowania w końcu wyświetlają mi się informacje z radia - RDS itd.  

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli  zbyt duża  różnica między przednim a tylnym  czujnikiem była chyba  i to powodowalo blad ,który jednocześnie wykluczał poprawną adaptacje xenonow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...