Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te modele są naprawdę OK:

http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-ue50mu6172-4k-uhd-hdr-smart-i6847216710.html

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue55mu6172,id-1023690

http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-ue55mu6472-4k-uhd-55-i7055839010.html

Jeśli nie zamierzasz korzystać z aplikacji typu Netflix, gdzie masz dostępną rozdzielczość 4K to wystarczy Ci dobrej klasy Full HD.

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wyzyk83 napisał:

ma 4 metry do tv także 55 to minimum

49cali to są okrojone matryce 4K

Akurat tego to ja nie rozumiem, po co oczy męczyć takim rozmiarem :P  No ale co kto lubi

Co rozumiesz przez to że okrojone ? Że nie mają dokładnie tyle pikseli ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rade napisał:

Akurat tego to ja nie rozumiem, po co oczy męczyć takim rozmiarem :P  No ale co kto lubi

Co rozumiesz przez to że okrojone ? Że nie mają dokładnie tyle pikseli ? 

50 cali oglądam z 2m 30 teraz bede kupował oleda 55

55cali 4K RGB czyli pełne ultrahd

49cali RGBW czyli pseudo ultrahd

zapraszam do lektury

http://kjhank.pl/inwazja-falszywych-ultra-hd-czyli-3k-w-natarciu/

i tak najlepsze matryce maja telewizory z 3D bo tam są matryce 120Hz w których nawet jak nie ogląda sie treści 3D to i tak obraz jest bardziej ostry i wyrazisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No netflix jest mi zbedny, ale widze ze np nc+ juz tez puszcza sygnal 4k ( przykladowo mecze :P )

U mnie tak jak wspominam ze zalezy mi na smart tv, dobrym obrazie pod ps4. Nie ukrywam ze telewizory 3D tez mi chodza po glowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kodzak0 napisał:

No netflix jest mi zbedny, ale widze ze np nc+ juz tez puszcza sygnal 4k ( przykladowo mecze :P )

U mnie tak jak wspominam ze zalezy mi na smart tv, dobrym obrazie pod ps4. Nie ukrywam ze telewizory 3D tez mi chodza po glowie :)

nie w tej cenie

uwierz mi że w tej cenie ten samsung co ci podałem to wciąga obrazem wszystkie TV 4K

LG 55EG910V Curved

jak możesz to kup tego na raty na wet weź on wciąga wszystkie telewizory czernią i konterastem

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na raty na ta chwile nic nie chce juz. Jednorazowy strzal kasiorki i tyle heh ;) ogolnie rozpoznanie robie ale zarys juz mam  dzieki waszym sugestia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wyzyk83 napisał:

LG 55EG910V Curved

jak możesz to kup tego na raty na wet weź on wciąga wszystkie telewizory czernią i konterastem

LG webOS 2.0 i znając LG bez możliwości upgrade'u ... Ja nigdy więcej nie popełnię tego błędu, LG ma w d*pie klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG webOS 2.0 i znając LG bez możliwości upgrade'u ... Ja nigdy więcej nie popełnię tego błędu, LG ma w d*pie klientów.

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, rade napisał:

LG webOS 2.0 i znając LG bez możliwości upgrade'u ... Ja nigdy więcej nie popełnię tego błędu, LG ma w d*pie klientów.

człowieku a co z tego że webos 2.0 chodzi o obraz

mam tv z webos 2.0 i nie narzekam model lg 50LF652V z matrycą 120hz

miałem panasoniki z serii et5, et60, dt60 i wt60 wszędzie matryca 120Hz grają po rodzinie systemy nie wspierane a obraz lepszy niz przy dzisiejszych TV 4K w cenie do 3,5tyś

miałem sony W809C dobry TV dobra czerń i kontrast ruch najlepszy ze wszystkich TV a nie chciałem matrycy VA

 

 

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie samo pierd... jak w przypadku androida. Jeżeli nie będzie aktualizacji to sprzęt przestaje działać?!?! Ja aktualizacje wyłączyłem praktycznie od razu za namową serwisanta. Nic nie wnosiły. Z ciekawości sprawdziłem po jakimś czasie i mam kastrata webos 2,5. I działa. Więc dlaczego narzekać? Czyli najważniejsze dla niektórych to mieć aktualizacje a obraz i dźwięk schodzi na drugi plan :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rybus85 napisał:

Takie samo pierd... jak w przypadku androida. Jeżeli nie będzie aktualizacji to sprzęt przestaje działać?!?! Ja aktualizacje wyłączyłem praktycznie od razu za namową serwisanta. Nic nie wnosiły. Z ciekawości sprawdziłem po jakimś czasie i mam kastrata webos 2,5. I działa. Więc dlaczego narzekać? Czyli najważniejsze dla niektórych to mieć aktualizacje a obraz i dźwięk schodzi na drugi plan :grin:

dokładnie nie wszyscy dzisiaj maja dostęp do neta a TV im graja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, obraz obrazem, ile tak na prawdę jesteśmy w stanie zauważyć różnic pomiędzy matrycami. Ale jak mam się użerać ze sprzętem za kilka tyś złoty to chyba nie o to chodzi ;) Szczególnie, że wg mnie jest przepaść pomiędzy WebOS a np Tizen, na korzyść tego drugiego. 

Android to jest dobry przykład oprogramowania, którego nie warto aktualizować bo może być gorzej niż lepiej.

Nie moje pieniądze i mam to gdzieś co kto robi ze swoimi, ale mnie nikt nie uświadomił w co się pakuje, więc jeśli mogę to staram się podzielić spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kodzak0 napisał:

Teraz to tylko pozostaje metlik w glowie hehe :P Co wybrac :P

kolego podaj kwotę to ci podam konkretnie jaki model masz kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rade napisał:

No nie do końca, obraz obrazem, ile tak na prawdę jesteśmy w stanie zauważyć różnic pomiędzy matrycami. Ale jak mam się użerać ze sprzętem za kilka tyś złoty to chyba nie o to chodzi ;) Szczególnie, że wg mnie jest przepaść pomiędzy WebOS a np Tizen, na korzyść tego drugiego. 

Android to jest dobry przykład oprogramowania, którego nie warto aktualizować bo może być gorzej niż lepiej.

Nie moje pieniądze i mam to gdzieś co kto robi ze swoimi, ale mnie nikt nie uświadomił w co się pakuje, więc jeśli mogę to staram się podzielić spostrzeżeniami.

między matryca 60hz a 120hz to jest przepaśc jeżeli chodzi o ostrość i płynność ruchu

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku roku stałem przy podobnym dylemacie, kwota max. 3kzł (ale bardziej 2,5k), dobrze działający SMART TV, 49" i jak najlepsze parametry.

Naczytałem i nasłuchałem się pełno info aby szukać FHD na matrycy 120Hz. Czytałem fora, szukałem tego jedynego najlepszego TV w tej cenie. W końcu porzuciłem czytanie a po prostu obszedłem kilka marketów RTV AGD i pobawiłem się kilkoma modelami. Te co mi odpowiadały zapisałem sobie i następnie zrobiłem Research na necie na temat ich wad czy awaryjności. W taki oto sposób stałem się szczęśliwym posiadaczem Philipsa 49PUS6401.

Obecnie TV kosztuje ok. 2kzł. , jest na Androidzie, a materiały w 4K mają widocznie lepszą jakość niż to samo w FHD, moim laickim okiem. Menu chodzi płynnie, Android TV daje dużo możliwości. Czerń? Jestem laikiem, nie zwracam aż tak uwagi na nią, dla mnie jest czarna ;) Gry na PS4 wyglądają na prawdę fajnie, input lagów nie doświadczam.

Dodam jeszcze, że TV chodzi niemal codziennie od rana do nocy (z rana dzieci bajki oglądają itp. a wieczorem jakieś wiadomości i Netflix) i nic złego się z nim nie dzieje ;)

Minusem jest matryca 60HZ, czasem jak się dużo dzieje na ekranie (materiały w dobrej jakości), to potrafi gubić płynność. Na szczęście w opcjach włącza się upłynniacz (kosztem chyba jakości) i problem znika.

Powyższe piszę jako normalny użytkownik TV, nie onanista czerni i kontrastu. Zapewne za 3k da się kupić coś dużo lepszego, ale ja polecam po prostu odwiedzić market i samemu zobaczyć który obraz nam się podoba. Ja na Twoim miejscu za 3k kupił coś tańszego + ubezpieczenie na 5lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ubezpieczenia to już w ogóle paranoja. Wciskają ludziom te ubezpieczenie na 5 lat w marketach i z góry zakładają że tv i tak się popsuje wiec lepiej kupic te ubezpieczenie :banan: Ja za tv dałem 3100  (55calI Sony XE70) i za ubezpieczenie chcieli prawie 1000zł na 5 lat czyli 30% ceny tv. To już jak mi ten tv ma się zepsuć to po dwóch latach drugi kupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Osta napisał:

Te ubezpieczenia to już w ogóle paranoja. Wciskają ludziom te ubezpieczenie na 5 lat w marketach i z góry zakładają że tv i tak się popsuje wiec lepiej kupic te ubezpieczenie :banan: Ja za tv dałem 3100  (55calI Sony XE70) i za ubezpieczenie chcieli prawie 1000zł na 5 lat czyli 30% ceny tv. To już jak mi ten tv ma się zepsuć to po dwóch latach drugi kupie. 

Nie zakładają tylko muszą to wciskać, a dodatkowo mają od tego prowizję. A ubezpieczenie tyle kosztuje bo są osoby, które skrupulatnie wykorzystują takie okazje i regularnie wymieniają sprzęt na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...