TV 4K - Kupno
1 1

57 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Takie samo pierd... jak w przypadku androida. Jeżeli nie będzie aktualizacji to sprzęt przestaje działać?!?! Ja aktualizacje wyłączyłem praktycznie od razu za namową serwisanta. Nic nie wnosiły. Z ciekawości sprawdziłem po jakimś czasie i mam kastrata webos 2,5. I działa. Więc dlaczego narzekać? Czyli najważniejsze dla niektórych to mieć aktualizacje a obraz i dźwięk schodzi na drugi plan :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, rybus85 napisał:

Takie samo pierd... jak w przypadku androida. Jeżeli nie będzie aktualizacji to sprzęt przestaje działać?!?! Ja aktualizacje wyłączyłem praktycznie od razu za namową serwisanta. Nic nie wnosiły. Z ciekawości sprawdziłem po jakimś czasie i mam kastrata webos 2,5. I działa. Więc dlaczego narzekać? Czyli najważniejsze dla niektórych to mieć aktualizacje a obraz i dźwięk schodzi na drugi plan :grin:

dokładnie nie wszyscy dzisiaj maja dostęp do neta a TV im graja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie do końca, obraz obrazem, ile tak na prawdę jesteśmy w stanie zauważyć różnic pomiędzy matrycami. Ale jak mam się użerać ze sprzętem za kilka tyś złoty to chyba nie o to chodzi ;) Szczególnie, że wg mnie jest przepaść pomiędzy WebOS a np Tizen, na korzyść tego drugiego. 

Android to jest dobry przykład oprogramowania, którego nie warto aktualizować bo może być gorzej niż lepiej.

Nie moje pieniądze i mam to gdzieś co kto robi ze swoimi, ale mnie nikt nie uświadomił w co się pakuje, więc jeśli mogę to staram się podzielić spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz to tylko pozostaje metlik w glowie hehe :P Co wybrac :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, kodzak0 napisał:

Teraz to tylko pozostaje metlik w glowie hehe :P Co wybrac :P

kolego podaj kwotę to ci podam konkretnie jaki model masz kupić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    20 godzin temu, rade napisał:

No nie do końca, obraz obrazem, ile tak na prawdę jesteśmy w stanie zauważyć różnic pomiędzy matrycami. Ale jak mam się użerać ze sprzętem za kilka tyś złoty to chyba nie o to chodzi ;) Szczególnie, że wg mnie jest przepaść pomiędzy WebOS a np Tizen, na korzyść tego drugiego. 

Android to jest dobry przykład oprogramowania, którego nie warto aktualizować bo może być gorzej niż lepiej.

Nie moje pieniądze i mam to gdzieś co kto robi ze swoimi, ale mnie nikt nie uświadomił w co się pakuje, więc jeśli mogę to staram się podzielić spostrzeżeniami.

między matryca 60hz a 120hz to jest przepaśc jeżeli chodzi o ostrość i płynność ruchu

Edytowane przez wyzyk83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak pisalem max do 3tys. o ile nie wyjda mi jakies inne sprawy.

Taka ewentualnosc to jest to

Samsung UE49KU6470S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Na początku roku stałem przy podobnym dylemacie, kwota max. 3kzł (ale bardziej 2,5k), dobrze działający SMART TV, 49" i jak najlepsze parametry.

Naczytałem i nasłuchałem się pełno info aby szukać FHD na matrycy 120Hz. Czytałem fora, szukałem tego jedynego najlepszego TV w tej cenie. W końcu porzuciłem czytanie a po prostu obszedłem kilka marketów RTV AGD i pobawiłem się kilkoma modelami. Te co mi odpowiadały zapisałem sobie i następnie zrobiłem Research na necie na temat ich wad czy awaryjności. W taki oto sposób stałem się szczęśliwym posiadaczem Philipsa 49PUS6401.

Obecnie TV kosztuje ok. 2kzł. , jest na Androidzie, a materiały w 4K mają widocznie lepszą jakość niż to samo w FHD, moim laickim okiem. Menu chodzi płynnie, Android TV daje dużo możliwości. Czerń? Jestem laikiem, nie zwracam aż tak uwagi na nią, dla mnie jest czarna ;) Gry na PS4 wyglądają na prawdę fajnie, input lagów nie doświadczam.

Dodam jeszcze, że TV chodzi niemal codziennie od rana do nocy (z rana dzieci bajki oglądają itp. a wieczorem jakieś wiadomości i Netflix) i nic złego się z nim nie dzieje ;)

Minusem jest matryca 60HZ, czasem jak się dużo dzieje na ekranie (materiały w dobrej jakości), to potrafi gubić płynność. Na szczęście w opcjach włącza się upłynniacz (kosztem chyba jakości) i problem znika.

Powyższe piszę jako normalny użytkownik TV, nie onanista czerni i kontrastu. Zapewne za 3k da się kupić coś dużo lepszego, ale ja polecam po prostu odwiedzić market i samemu zobaczyć który obraz nam się podoba. Ja na Twoim miejscu za 3k kupił coś tańszego + ubezpieczenie na 5lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te ubezpieczenia to już w ogóle paranoja. Wciskają ludziom te ubezpieczenie na 5 lat w marketach i z góry zakładają że tv i tak się popsuje wiec lepiej kupic te ubezpieczenie :banan: Ja za tv dałem 3100  (55calI Sony XE70) i za ubezpieczenie chcieli prawie 1000zł na 5 lat czyli 30% ceny tv. To już jak mi ten tv ma się zepsuć to po dwóch latach drugi kupie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    47 minut temu, Osta napisał:

Te ubezpieczenia to już w ogóle paranoja. Wciskają ludziom te ubezpieczenie na 5 lat w marketach i z góry zakładają że tv i tak się popsuje wiec lepiej kupic te ubezpieczenie :banan: Ja za tv dałem 3100  (55calI Sony XE70) i za ubezpieczenie chcieli prawie 1000zł na 5 lat czyli 30% ceny tv. To już jak mi ten tv ma się zepsuć to po dwóch latach drugi kupie. 

Nie zakładają tylko muszą to wciskać, a dodatkowo mają od tego prowizję. A ubezpieczenie tyle kosztuje bo są osoby, które skrupulatnie wykorzystują takie okazje i regularnie wymieniają sprzęt na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Panowie,

Też jestem na etapie wyboru telewizora i zainteresowałem się https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-49uj634v.bhtml

Czy warto?

Nie gram w gry, telewizor ma służyć do normalnego oglądania filmów, wiadomości, meczów (mam telewizję z Inei).

Odległość od telewizora do łóżka to 3,5 metra.

Edytowane przez Kubal2216

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, Kubal2216 napisał:

Panowie,

Też jestem na etapie wyboru telewizora i zainteresowałem się https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-49uj634v.bhtml

Czy warto?

Nie gram w gry, telewizor ma służyć do normalnego oglądania filmów, wiadomości, meczów (mam telewizję z Inei).

Odległość od telewizora do łóżka to 3,5 metra.

Zobacz ta opcje chyba będzie lepsza https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-49we660.bhtml?from=techmaniak&utm_source=1519650|TechManiak&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2Fclick%3Fp(118512)a(1519650)g(18030892)url(https%3A%2F%2Fwww.euro.com.pl%2Ftelewizory-led-lcd-plazmowe%2Fsony-kdl-49we660.bhtml%3Ffrom%3Dtechmaniak)epi(cena)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w cenie do 3tyś  najlepszy TV samsung UE555672AU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Kubal2216 napisał:

Czyli mówisz, żeby nie iść w 4K?

Jeśli chcesz cos wybrać z 4K to zobacz tutaj i może cos Ci spasuje https://www.rtvmaniak.pl/9549742/dobry-tani-telewizor-ultra-hd-4k/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobry FHD wciaga tani 4K nosem

4K przy 49 calach jest okrojone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 godzin temu, wyzyk83 napisał:

w cenie do 3tyś  najlepszy TV samsung UE555672AU

Coś nie mogę znaleźć takiego modelu ;)

9 godzin temu, Daniel85 napisał:

Jeśli chcesz cos wybrać z 4K to zobacz tutaj i może cos Ci spasuje https://www.rtvmaniak.pl/9549742/dobry-tani-telewizor-ultra-hd-4k/

Dzięki. Myślę, że może w sumie i bym wziął 55 cali jeśli miałby lepsze parametry ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    5 godzin temu, Kubal2216 napisał:

Coś nie mogę znaleźć takiego modelu ;)

Dzięki. Myślę, że może w sumie i bym wziął 55 cali jeśli miałby lepsze parametry ;)

media markt jest ten model

nie kupuj 4K do kwoty 3tyś bo obraz tragedia

Edytowane przez wyzyk83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    37 minut temu, wyzyk83 napisał:

media markt jest ten model

nie kupuj 4K do kwoty 3tyś bo obraz tragedia

A bo to model UE55M5672AU ;)

I przyznam, że podobają mi się jego parametry- może rzeczywiście bez sensu się pchać w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    5 minut temu, Kubal2216 napisał:

A bo to model UE55M5672AU ;)

I przyznam, że podobają mi się jego parametry- może rzeczywiście bez sensu się pchać w 4K.

ten samsung jest teraz w cenie w media 2299zł jak wszedł na rynek kosztował 3199zł

nie kupuj 4K i to jeszcze w 49calach

z czego masz sygnał?

Edytowane przez wyzyk83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, wyzyk83 napisał:

ten samsung jest teraz w cenie w media 2299zł jak wszedł na rynek kosztował 3199zł

nie kupuj 4K i to jeszcze w 49calach

z czego masz sygnał?

Ja mam dekoder z Inei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

z resztą w media masz 30dni na oddanie sprzętu jaknie spełni twoich oczekiwań jak nie nosi śladów uzytkowania

Edytowane przez wyzyk83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, wyzyk83 napisał:

z resztą w media masz 30dni na oddanie sprzętu jaknie spełni twoich oczekiwań jak nie nosi śladów uzytkowania

Obecnie mam zwykły LCD 32 cale, a jak czytam, to ten który proponujesz ma bardzo dobre opinie.

W gry nie gram, filmy rzadko oglądam bo nie mam czasu- głównie wiadomości, sport i moja druga połówka seriale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    3 minuty temu, Kubal2216 napisał:

Obecnie mam zwykły LCD 32 cale, a jak czytam, to ten który proponujesz ma bardzo dobre opinie.

W gry nie gram, filmy rzadko oglądam bo nie mam czasu- głównie wiadomości, sport i moja druga połówka seriale.

słuchaj wiem co piszę

ten TV spełni twoje oczekiwania

jak go kupisz podeśle ci na priv ustawienia obrazu dla tego TV

Edytowane przez wyzyk83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wyzyk83 

Mam dwa pytanka:

•  jak w Tizen można wykorzystać DLNA ? konkretnie to model:  http://www.samsung.com/uk/tvs/4k-uhd-tv-mu6100/UE65MU6100KXXU/ Próbowałem się doczytać i nie widziałem niczego konkretnego. Domyślam się jedynie, że trzeba jakąś aplikację dograć do Tizena i na PC ? na LG to mi śmiga od ręki , instaluje SmartShare i TV to widzi , a tu ciężko stwierdzić czego on chce Oo 
    • na tym samsungu film w 4K, z wieloma ścieżkami dźwiękowymi ( Ice Age: Collision Course) ważący 34 GB odtwarzany z dysku USB się tnie niemiłosiernie. Nie da się oglądać.  Inny film przy 26GB odtwarza się płynnie WTF? Dysk na pewno daje radę przesłać dane bo mój LG odtwarza płynnie ( za to badziew pozwala wybrać tylko 9 ścieżek dźwiękowych a polski dubbing jest 14 :facepalm: ) z resztą 4k to jest lekko liczać 40Mb/s  a dysk spokojnie wyciąga po USB 2.0 30MB/s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi