Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Koledzy może ktoś z was zna się troszke na TV. Szykuję się do zakupu nowego telewizora ale nie wiem co wybrać i ewentualnie gdzie najlepiej kupić ;)

Interesuje mnie oczywiście telewizor tak 49"-55" w 4K . Wydaje mi się że samsung to najlepszy wybór. Z tym że lepiej celować w zwykły czy w ten curved? i ogolnie jakaś inna marka?  Dodam ze max to 3tys. i oby mial godny ogladania smart TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3k to będzie marne 4k w obrazie statycznym. Brednie marketingowe powodują że ludzie biorą tanie TV z 4k i się cieszą. Już lepiej za te pieniądze kupić FHD z lepszą matrycą niż 4k :) Kolejna sprawa to ile masz materiałów w 4k? Chyba że konsola. Ojciec też się kiedyś jarał tym 4k. Teraz ma tv curved bez 4k na dużo lepszej matrycy i różnica kolosalna ;p (poprzedni tv z 4k w drugim pokoju). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no konsola te zjest heh.  Z tym że za 3tys wiem ze bedzie slabe 4K, ale zawsze oko cieszy heh

Chociaz podczas ogladania tych tv 4k do 3 tys obraz tez jest calkiem fajny, napewno nie tak fajny jak ten za 6tys :P Szukam TV do salonu, a ze srednio sie znam to wole dopytac heh.  Z tym curved to sam nie wiem, kiedys slyszalem ze to bubel ale teraz sam juz nie wiem. No i kwestia czy zostac przy samsungu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Buba napisał:

Tylko problem polega na tym że ludzkie oko nie ogarnia 4k :decayed:

zalezy od odleglosci z ktorej patrzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, st4yKool napisał:

zalezy od odleglosci z ktorej patrzysz

I powiedz mi że będziesz siedział kilka cm od telewizora żeby obserwować skrawek ekranu pod odpowiednim kątem ;) ludzki wzrok ma spore ograniczenia i to tylko chwyty marketingowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Buba napisał:

I powiedz mi że będziesz siedział kilka cm od telewizora żeby obserwować skrawek ekranu pod odpowiednim kątem ;) ludzki wzrok ma spore ograniczenia i to tylko chwyty marketingowe

ja akurat mam dobry wzrok.. i widze roznice miedzy 1080p a 4k siedzac na kanapie w odleglosci 3.5m od TV... najlepiej sprawdzic organoleptycznie w sklepie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, st4yKool napisał:

ja akurat mam dobry wzrok.. i widze roznice miedzy 1080p a 4k siedzac na kanapie w odleglosci 3.5m od TV... najlepiej sprawdzic organoleptycznie w sklepie :) 

Oczywiście że będziesz widział ale na to składa się wiele czynników: rodzaj matrycy, katy widzenia, jasność podświetlenia, częstotliwość odświeżania, wielkość tv itp. Jak pójdziesz do jakiegoś saturna albo media markt i staniesz przed ścianą telewizorów to zobaczysz różnice w większości z nich ale wiele czynników na to wpływa. Sama rozdzielczość nie jest priorytetem ponieważ wzrok kończy widzieć różnicę rozdzielczości w okolicy 1080p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Buba napisał:

Oczywiście że będziesz widział ale na to składa się wiele czynników: rodzaj matrycy, katy widzenia, jasność podświetlenia, częstotliwość odświeżania, wielkość tv itp. Jak pójdziesz do jakiegoś saturna albo media markt i staniesz przed ścianą telewizorów to zobaczysz różnice w większości z nich ale wiele czynników na to wpływa. Sama rozdzielczość nie jest priorytetem ponieważ wzrok kończy widzieć różnicę rozdzielczości w okolicy 1080p

zgadzam sie z innymi czynnikami, ale absolutnie sie nie zgadzam ze 1080p to koniec naszego wzroku..  moze za pare lat i troche wiecej siwych wlosow na glowie, bede w stanie sie zgodzic hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz FHD na dobrej matrycy niż kupę ale mającą 4k. A curved po prostu jest. Postawisz i nie widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odleglosc ogladania bedzie wlasnie okolo 4m dlatego obstawiam 49"-55" 

A ze nieznam sie na tych tv tak dobrze dlatego wole dopytac ;) a jakies przyklady z modelem tv mozna poprosic?

ogolnie chodzi tez o smart tv tak jak wspominalem wczesniej no i pod konsole tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie tylko prawdziwe full hd niz tanie 4K

polecam ci ten model w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55m5672au

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio kupiłem do sypialni Samsung UE55MU6472 i nie żałuję wyboru. Obraz dobrej jakości, a system Samsung Tizen 2017 daje sobie rewelacyjnie radę z aplikacjami.

Poniżej 3000zł możesz dostać ten sam telewizor z przekątną 49 cali.

Miałem też okazję przetestować Sony  KD-49XE7005, który ma świetną jakość obrazu, ale już autorski system Sony odstaje znacznie od Tizena czy Android TV.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w sklepie dobrze to, czego wymagasz od Smart TV. 

Kupiłem 2 lata temu LG 43'', miał mieć aktualizację WebOS i nigdy jej nie dostał... Menu jest dramat, YouTube jedynie w 720p... Za to matryca IPS jest mega, jak się podłączy klawiaturę czy myszkę to działają bez problemu wszędzie, nie tylko w przeglądarce, DLNA  bezproblemowe i chyba z tego najwięcej korzystam. Gdyby nie to, że był przeceniony na 2k to bym nie kupił.

Dla odmiany miałem okazję się pobawić nowym Samsungiem 65'' . Matryca przekozacka, robi miażdżące wrażenie :D Youtube działa faktycznie w 4K, ale... jeden pilot o 10 przyciskach... ja rozumiem minimalizacja ale bez przesady. Myszka i klawiatura podłączona na USB działały tylko w przeglądarce - słabo... Na Bluetooth nie próbowałem bo nie mam takich. Sama przeglądarka niczego sobie. Czegoś starszego nie podłączysz bo nie ma złącza Scart, to samo nie ma złącza D-Sub, więc laptop tylko po HDMI. Za 5k jednak takie kwiatki wkurzają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, rade napisał:

Sprawdź w sklepie dobrze to, czego wymagasz od Smart TV. 

Kupiłem 2 lata temu LG 43'', miał mieć aktualizację WebOS i nigdy jej nie dostał... Menu jest dramat, YouTube jedynie w 720p... Za to matryca IPS jest mega, jak się podłączy klawiaturę czy myszkę to działają bez problemu wszędzie, nie tylko w przeglądarce, DLNA  bezproblemowe i chyba z tego najwięcej korzystam. Gdyby nie to, że był przeceniony na 2k to bym nie kupił.

Dla odmiany miałem okazję się pobawić nowym Samsungiem 65'' . Matryca przekozacka, robi miażdżące wrażenie :D Youtube działa faktycznie w 4K, ale... jeden pilot o 10 przyciskach... ja rozumiem minimalizacja ale bez przesady. Myszka i klawiatura podłączona na USB działały tylko w przeglądarce - słabo... Na Bluetooth nie próbowałem bo nie mam takich. Sama przeglądarka niczego sobie. Czegoś starszego nie podłączysz bo nie ma złącza Scart, to samo nie ma złącza D-Sub, więc laptop tylko po HDMI. Za 5k jednak takie kwiatki wkurzają... 

on ma budżet tylko 3 tysie

w tej cenie tylko ten samsung co mu podałem

ips fajne matryce lipna czerń

va lepszy kontrast i czern

oled miazga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 4 lata temu LG 49 seria 650V. Aktualizacje tv mi wiszą. Mam kastrata czyli webos 2,5. Złego słowa nie powiem. YouTube w FHD,żadnego problemu z innymi Netflix itd. Obraz nadal każdemu się podoba :) Sygnał NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wyzyk83 napisał:

on ma budżet tylko 3 tysie

Właśnie dlatego napisałem o dwóch skrajnych przypadkach dla kontrastu ;) Nie szarpał bym się generalnie na coś większego niż podałeś, a nawet wolał bym mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rade napisał:

Właśnie dlatego napisałem o dwóch skrajnych przypadkach dla kontrastu ;) Nie szarpał bym się generalnie na coś większego niż podałeś, a nawet wolał bym mniejszy. 

ma 4 metry do tv także 55 to minimum

49cali to są okrojone matryce 4K

niech kupi samsunga tego fullhd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna ujac ze te tv 4k do 3 tys to pic na wode.

ogolnie na ta chwile jest zwykla ogolno dostepna telewizja bo malo czasu na ogladanie ale z czasem napewno jakies nc+ sie pojawi. Co do smart tv zauwazylem ze trzeba obczaic go, kiedys kupilem lg ze smartem a tam tylko ipla xD a reszta zbedna. Prawde mowiac do tej chwili w sypialni byl lg 42" i bylo ok z ogladalnoscia dlatego biore pod uwage tez i 49" z racji miejsca gdzie bedzie stal tv.

zalezy mi na smart tv i dobrym obrazie podczas ogladania lub odpalenia ps4.

tez sie zastanawiam na tym curved ostatnio

Edytowane przez kodzak0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...