Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej


Sebqull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam kolejny problem. Jest za gorąco w samochodzie.Pomierzyłem vagiem.Niby temperatury z czujnikow ok. Potencjometry z klapkami zimne-ciepłe działają....ale jak nastawie np 20 st. To w kabinie utrzymuje 25 st a jak 18 to 23 st.Cały czas o 5 st więcej. Włożyłem drugi termometr do samochodu i czujnik w klimatroniu dobrze wskazuje i tak jak napisałem wcześniej o 5 st więcej niż na wyświetlaczu. Czy ktoś miał taki przypadek? A to nie jest przez to ze jeszcze nie zaadoptowałem licznika do reszty sterowników? (Vin samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby licznik miał tu coś do rzeczy, bardziej obstawiam któryś czujnik klimy mimo wszystko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby powierzone. WSZYSTKIE na zimnym miały co temp otoczenia.jak się rozgrzalo wszystko to z nawiewów szlo po 45 55 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobilem adaptacje.błędów nie ma oprocz tego vin.....A może te potencjometry klapki ciepłego zimnego.ale czy dwa na raz by były złe?  Jeden kolega wspomniał mi ze przez licznik może chodzić w trybie awaryjnym tak jak poduszki się zapalają po 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zobacz tez parametry pracy wiatraczka v2 może brudny za wolno się obraca i źle interpretowana jest temp wnętrza. Powinien mieć obroty większe niż 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wiatraczka w czujniku wnętrza w panelu? A która to grupa w vagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mvb011

tu opis: 

a oczywiście chodziło o dmuchawę V42 a nie V2 (teraz zauważyłem błąd w poprzednim poście), zobacz też co wskazuje czujnik G56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Opis sie przydał.Obroty wpobrządku 3100obr. Ten czujnik jest czysty i wskazuje dobrze. Ale co zauważyłem to czujnik nasłonecznienia ma stała wartość i nie zmienia się jak zasłaniam. Caly czas ma 0.62 v. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytyłem o jakimś przypisaniu tego czujnika do odpowiedniego sterownika klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zrób to przypisanie zegarów i zakoduj je na odpowiedni język, bo klimatronik dostosowuje swoje nastawy w zależności od kodowania kraju jaki otrzymuje z zegarów, po tym wszystkim zrób nastawy podstawowe i sprawdź czy coś to zmieni.

Wklej też co masz w blokach MVB019 i MVB028 może coś tutaj jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za przetwe. Czekam aż kolega ogarnie ten licznik. Grupa 019 i 028? Ok jutro podłącze kompa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem go niby dobrze wskazuje. Jest w środku czysty.wentylatorek działa. Wkładał em inny termometr i niby wartość temperatury pokrywala się.  Jak nastawie na panelu np 20 st to w środku ten czujnik wskazuje 25 no i jest gorąco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grupie 028 error więc nie ma żadnych dodatkowych kanałów dopasowania, w 019 zakodowane na rynek niemiecki, silnik 4 cylindry więc jest OK. Nie mam pojęcia co to mogło by być... może faktycznie uporaj się  przyporządkowaniem numeru VIN, zarówno w liczniku jak i w klimatroniku. Jak to nic nie zmieni będziemy drążyli temat dalej, może podmiana panelu klimy coś więcej podpowie, może posprawdzaj wszystkie bloki pomiarowe czy wszystkie dane są ok. Info co i jak powinno być masz w podlinkowanym wyżej temacie o diagnostyce klimy. napisz też czy są jakieś błędy w sterowniku klimy, czy wszystkie silniki klap są ok i sprawdź pozycje krańcowe czy mieszczą się w przyzwoitych granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI za pomoc. Troche musze poczekać na kolege z tym licznikiem bo nie ma czasu. Błąd jest jeden własnie cos tam z tym vin.... Pozycje klap na pewno są w pozycjach zadawanych przez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I licznik juz zrobiony. Posprawdzał wszystko i okazało się ze nie łaczy wiązka od czujnika temperatury zewnętrznej. Zrobił to ale dalej grzeje jak szalony. Juz nie mam pomyslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w adaptacjach w kanale 0 zresetować klimatronik.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...