Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej


Sebqull

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie macie sporo do sprawdzenia za pomocą vag - bez tego dalej nie pojdziemy

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, coś tam wczoraj zmierzyłem. Samochód stał jakieś 3h pod chmurką, zrobiłem najpierw pomiar na wyłączonym silniku, temperatura ustawiona chyba 20stoponi, włączony econ (plik enginecoldoff.zip). Potem odpaliłem silnik i szybko jeszcze raz, temperatura już na pewno 20stopni, econ niestety wyłączyłem po 2 screenie, dlatego grupy 1-6 powtórzyłem na końcu (plik enginecold.zip). Potem przejechałem do garażu, po chwili pomiar na ciepło, temperatura ustawiona 20stopni auto (plik enginehot.zip), w środku było za ciepło, ale nie bardzo gorąco, czasami jest gorzej (aż w stopy parzy :/ )

enginecoldoff.zip

enginecold.zip

enginehot.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania MVB009 MVB011 wydają się odpowiadać rzeczywistości, ale nie miałem akurat żadnej termopary, żeby to zweryfikować. Wentylatorek w klimatoroniku, działa, zasysa, był czyszczony jakiś rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roball, wklejone logi wyglądają na dobre, nic szczególnego w nich nie widać, pytanie czy podczas próby na gorąco klimatronik był ustawiony na auto i jaką nastawę temperatury miałeś? aha i czy robiło się za gorąco czy nie?

aha i czy auto stało w momencie pomiaru w jakimś ciemnym miejscu czy w ciągu dnia na zewnątrz przy świetle dziennym?

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pomiaru na gorącym silniku samochód był w oświetlonym garażu. Ustawione było 20 stopni auto. Dash panel temp. (G65) pokazuje 23,5 stopnia, a MVB009 pokazuje że idzie ok 40 stopni.

Tak ogólnie jak jestem w trasie to nie ważne, czy dzień czy noc, wieje gorącym, szczególnie na nogi. Ustawiam najczęściej 18 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wejść w klimatroniku w adaptacje i odczytać ustawienia w poszczególnych kanałach?

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne pomiary z tego co pamiętam ale sprawdzę jeszcze raz dokładnie. Ten sam problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego musi być na auto nastawione. Przecież manualnie tez można ustawić temp i powinien utrzymywać żądaną w samochodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać nastawione jest na 20 st a klima podtrzymuje ok 24 st - grupa 11 Mb 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz możliwości zeby zmieniac grupę 11 i 14 więc jedyne co mozesz zrobic to zresetować ustawienia klimatronika w kanale 0 adaptacji. Wartość 0 test i save

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że ja raz na jakiś czas latam do auta i właśnie robię reset nastaw na kanale 0, potem robię nastawy podstawowe BS i na koniec ręcznie lecę poszczególne silniczki i obserwuje czy zmienia się w VAGu... 

Taka już mentalność nasza, że się ustawi te 20-22 stopnie i się jeździ z nawiewem stałym na szybę i nogi :P Najlepsza dla silniczków jest praca modułu w trybie AUTO. Wtedy w zależności od warunków klapy się ruszają i nie cierpki tak układ potencjometru w danym silniczku, jest przesmarowywany automatycznie przez ruch suwaka do rożnych pozycji...  Tylko ta praca w AUTO jest znowu denerwująca bo taki ma program, że dmucha mocno do jak najszybszego uzyskania zadanej temperatury i dopiero potem zwalnia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem nastawy podstawowe i resetowałem już dwa razy. Tylko nie robiłem ręcznie te silniczki bo i nie wiem jak...?

Skonczy się pewnie wymianą panela  ze sterownikiem....tylko ja mam 2 din :(

Edytowane przez Sebqull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś obdarty i elektronikę

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje o kanałach adaptacji ? Jak się robi nastawy podstawowe ?

Sebqull no i wiadomo, który czujnik przekłamuje i albo czujnik albo elektronika do wymiany/przelutowania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Nastawy Podstawowe tzw. BS - Basic Settings

A reset ustawień robisz wchodząc w 10-Adaptation - potem kanał 0 i zapisujesz na nim (SAVE) wartość 0.

Test elementów wykonawczych można też zrobić w menu 03-Output Test - klikając Next itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...