Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony na felgi 17’


slhospo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

drodzy forumowicze, autko stoi na takich felgach jak na zdjeciu.

Obecnie na oponach 225x50x17 po poprzednim wlascicielu. Widac, ze rozmiar niestandardowy.

Nigdy nie mialem opon szerszych niz 205 mm i jazda na 225 mm to dla mnie katastrofa jezeli chodzi o miasto, koleini itp.

Standardowy rozmiar to 225x45x17 ale widze, ze w gre wchodzi zamiennik w postaci 205x50x17. I tutaj moje pytanie - czy taki rozmiar bedzie wygladal znosnie na feldze 7,5’ ?

Domyslam sie, ze np z tylu bedzie smiesznie wygladala waska opona ale chodzi mi o ulozenie na feldze. Czy felga bedzie mocno wystawac ? Ktos spotkal sie z taka konfiguracja ?

Pozdrawiam

9FC55666-75B3-4A54-89AE-D9BB1B20FC0C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ 215/50. Rozmiar najbardziej zbliżony do rozmiaru zalecanego przez fabrykę tj. 235/45 przy feldze 17", polecany przez sporo osób z forum z uwagi na wyższy komfort jazdy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze na 17 fabrycznie bylo 225x45 dlatego wyliczylem sobie 205x50.

Mowiac o komforcie jazdy masz na mysli lepsza przyczepnosc 215 niz 205 ?

Jezeli dla mnie miedzy 205 a 225 jest duza roznica w prowadzeniu po koleinach itp to czy 215 cos zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze na 17 fabrycznie bylo 225x45 dlatego wyliczylem sobie 205x50.
Mowiac o komforcie jazdy masz na mysli lepsza przyczepnosc 215 niz 205 ?
Jezeli dla mnie miedzy 205 a 225 jest duza roznica w prowadzeniu po koleinach itp to czy 215 cos zmieni ?
Na lato mam opony 235/45 i zimą po przesiadce właśnie na 215/50 jest bardziej komfortowo, bardziej miękko, to się od razu czuje po przejechaniu po nierówności. Co do kolein to przy szerokości 215 nie masz się co obawiać, chociaż ja jestem przyzwyczajony do jazdy z oponą 235 więc mogę mieć inne odczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slhospo napisał:

 

Mowiac o komforcie jazdy masz na mysli lepsza przyczepnosc 215 niz 205 ?

Przyczepność przy szerszej oponie z pewnością będzie lepsza ale mam na myśli to, że będzie bardziej miękko co przełoży się na komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuje bardzo za uwagę i wezmę sobie wasze rady do serca ale wracając do tematu - czy 205 nie bedzie za waska na felge 7,5" ?

Chodzi mi o to czy opona nie naciagnie sie w takim stylu jak na zdjeciu :P

aa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzieki wielkie :) juz wszystko jasne :)

W sobote zobaczymy jak to bedzie wygladalo na moich felgach bo juz zamowione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to nie wszystko i nie tym powinieneś się wzorować.

Założysz 205/50/17 to będziesz miał przekłamania prędkości + FIS będzie podawał bzdury (albo zawyżone albo zaniżone wskazania).

Standard w B6 do tej felgi to opona 235/45/17.

Idealnym zamiennikiem tego rozmiaru jest 215/50/17

Lepszy komfort,mniejsze noszenie na koleinach (już ich coraz mniej) no i bardzo małe przekłamania licznika.

Wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam 215/50/17 komfort o wiele lepszy niż 235/45/17. Na zakrętach czuć że na 235 się lepiej trzyma ale wygrywa komfort-215 nie nosi w koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fido napisał:

Wygląd to nie wszystko i nie tym powinieneś się wzorować.

Założysz 205/50/17 to będziesz miał przekłamania prędkości + FIS będzie podawał bzdury (albo zawyżone albo zaniżone wskazania).

Standard w B6 do tej felgi to opona 235/45/17.

Idealnym zamiennikiem tego rozmiaru jest 215/50/17

Lepszy komfort,mniejsze noszenie na koleinach (już ich coraz mniej) no i bardzo małe przekłamania licznika.

Wybór należy do ciebie.

Fido, nie chodzi mi o wygląd. Tylko na oponie 205 najlepiej mi się jeździło. Mam problem z 225 i obawiam sie poprostu, ze przy 215 nie będzie tak duzej poprawy dlatego chciałem zejść drastycznie w dół na 205.

Bawiłem się już przelicznikiem rozmiaru opon itp i przekłamanie między 215 a 205 to zaledwie 0,2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam felgę 7.5 cala i oponę 205/50/17. Opona jest niemalże równo z felgą, ale u mnie są opony z rantem ochronnym i tak wygląda:

12.jpg

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...