Prośba o pomoc w podjęciu decyzji.

22 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Noszę się z wymiana swojego fiata bravo na coś innego. Zdecydowałem się na a4, dysponuje kwotą do 25 k PLN.  Auto głównie używa żona na codzienne pozamiejskie dojazdy do pracy 10- 15 km w jedną stronę. Dodam że w niedalekiej przyszłości spodziewamy się pojawienia potomka. Wiem że tu to na długie trasy itp, ale wyrwanie czegoś fajnego w pb graniczy z cudem. Co byście powiedzieli na to by jednak iść w stronę  jakiegoś fajnego tdi( można łatwiej znaleźć). A może polecilybyście jakieś inne autko? Z góry dziękuję za odzew o pomoc. Szerokości!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tdi na krótkie dojazdy do pracy to nie najlepszy pomysł. Ani to nie będzie ekonomiczne, ani zdrowe dla auta.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak jak kolega Misiek pisze, na krotkich dystansach tdi wcale nie będzie ekonomiczne, a po 2 weź jeszcze pod uwage ze tdi+avant+niemcy=ogromny przebieg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam od siebie że a4 to porażka jeśli chodzi o miejsce dla dziecka. Jeszcze jak jest nosidełko to ok ale jak większy fotelik to kompletnie niepraktyczne auto. Miałem b6 avanta, zawieszenie z sline i włożyć dziecko do fotelika  było nie lada gimnastyką. Dodatkowo trzeba było uważać na główkę. Kup sobie coś wyższego a najlepiej zobacz ile jest miejsca z tyłu i na jakiej wysokości jest dach. Ja zmieniłem na minvana i uważam to za bardzo dobrą decyzję(a4 jeździłem 4 lata)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt B6 jest mało praktyczne jeśli chodzi o foteliki, jeździłem przez 3 lata B5 i moje zdanie jest takie że B5 jest o wiele wieksza w środku od B6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja jezdziłem b6 1.9 tdi 131 km   4 lata tylko po mieście w tym czasie urodził się mój syn i nie miałem żadnych problemów ze zmieszczeniem nosidełek i fotelików co do jazdy  po mieście super sprawa  ze względu na 310 nm. żadnych problemów z silnikiem nie było polecam wybieraj samochód  ze sprawdzoną historią serwisowo 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    11 minut temu, trochon napisał:

A ja jezdziłem b6 1.9 tdi 131 km   4 lata tylko po mieście w tym czasie urodził się mój syn i nie miałem żadnych problemów ze zmieszczeniem nosidełek i fotelików co do jazdy  po mieście super sprawa  ze względu na 310 nm. żadnych problemów z silnikiem nie było polecam wybieraj samochód  ze sprawdzoną historią serwisowo 

a teraz czym jeździsz? dla kupującego najlepiej podjechać i porównać. Potem dopiero trzeba zacząć szukać konkretnego autka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem warto kupic A4 jak juz to tylko w quattro. Dawac tyle kasy za leciwe i malo praktyczne dla rodziny, nie tanie w utrzymaniu auto jest srednim interesem. Zauwaz, ze na forum tego auta, ludzie sami Ci go odradzaja to cos jest na rzeczy;-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A4 szału miejscem nie robi, mam wrażenie, że moje byłe e46 było większe. Może BMW E60 jakieś 2.2L+LPG? Miejsca dużo, wygodne, silnik nie do zajechania jak to z tamtych lat w BMW. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

aktualne autko to Fiat Bravo 2 z 2008 roku 1.4 T 120 km. Potrzebuje fachowej szczerej porady ,zastanawia mnie czy wszyscy posiadacze silników TDI robią widocznie duże przebiegi(trasy itp). Sam widzę masę samochodów z tym silnikiem jeżdzących wokół "komina" i każdy sobie chwali. Ile tak mniej więcej spaliłby ten tdi w takiej jeździe jaką opisałem?. Co polecacie jeśli to a4 jest niepraktyczne?  Żona nasunęła kolejny temat tj. "opłacalności zakupu co prawda już leciwego samochodu w tak wygórowanej  cenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    8 godzin temu, YoGi1984 napisał:

moje zdanie jest takie że B5 jest o wiele wieksza w środku od B6

Ciekawa opinia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

masz tu link   do bardzo przyzwoitego samochodu za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego   no chyba że upierasz się dalej że musi być duży to kup forda mondeo ale to nie ta klasa co audi https://www.mobile.de/pl/Samochod/Audi-A4-Avant-1.9-TDI/vhc:car,cnt:de,srt:price,sro:desc,ms1:1900_9_,frn:2004,frx:2004,prx:5000,ful:diesel!lpg,mlx:200000,ger:manual_gear,pwn:87,ccx:2000,vcg:estatecar/pg:vipcar/254607009.html

Edytowane przez trochon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to jeszcze aktualne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzwoń to się dowiesz ja jak jezdziłem po swoje samochody do niemiec też nie znałem języka kumpel tłumaczył przez telefon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    12 godzin temu, ArturZB napisał:

aktualne autko to Fiat Bravo 2 z 2008 roku 1.4 T 120 km. Potrzebuje fachowej szczerej porady ,zastanawia mnie czy wszyscy posiadacze silników TDI robią widocznie duże przebiegi(trasy itp). Sam widzę masę samochodów z tym silnikiem jeżdzących wokół "komina" i każdy sobie chwali. Ile tak mniej więcej spaliłby ten tdi w takiej jeździe jaką opisałem?. Co polecacie jeśli to a4 jest niepraktyczne?  Żona nasunęła kolejny temat tj. "opłacalności zakupu co prawda już leciwego samochodu w tak wygórowanej  cenie?

Auto jest niepraktyczne jeśli chodzi o jazdę z dzieckiem. Ogólnie autkiem się fajnie jeździ. W koło komina jak nie ma dpfa itp to raczej nie przeszkadza. Ja jeździłem ok 15km do pracyi problemów też nie było. Przejedź się na komis. Oglądnij auta, porównaj, sprawdź które Ci najbardziej będzie odpowiadało a potem szukaj konkretnej oferty:)

powodzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi o to, że diesel potrzebuje dwa razy dłuższy dystans od benzyny by się zagrzać, złapać 90stC. A nie zagrzany pali więcej.  Moja poprzednia benzyna łapała 90St nawet przy -25 już po niecałych 3km. W dieslu stojąc w korku temperatura potrafi spadać.  Zimą na krótkich podjazdach to nawet 10litrów/100km Ci weźmie ropy. Opisuje swoje spostrzeżenia, po przesiadce z benzyny. I przygotuj się na głośny klekot :-) Silniki na pompowtryskiwaczach są niestety głośne. Najlepiej podjedź gdzieś do komisu, pooglądaj jakąkolwiek sztukę, poprzymierzaj się i przejedź. Każdy z nas ma inne wymagania. Odnośnie miejsca to co kolega wyżej pisał, że w B5 jest więcej miejsca:zgodzę się z tym. W B6 deska, tunel jest zabudowane masywnie i przez to jest ciaśniej. W golfie IV miałem więcej miejsca z przodu jak w małyszu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lubię czytać takie dylematy, szczególnie gdy idę za potrzebą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli wreszcie nie wiem czy jednak polecacie zakup a4 czy jednak sobie odpuścić? Co powiecie na temat Megane 3 lub Laguna 3?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A4 jak najbardziej.Ale na te trasy,to optymalny wybór 1,8T motor.Szybciej się nagrzeje.Jak wyżej TDI na takich dystansach wcale nie będzie ekonomiczne.A jak masz rodzinę i miejsce ważne,to bym łapał to ale w budzie A6 C5.:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mirek dobrze sugeruje C5 to już lepszy wybór na auto rodzinne niż B6, takie moje zdanie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W A6C5 miejsca od groma. I masz w nim oprócz 1.8T fajny silnik 2.4.  Bardzo dobrze Ci chłopaki doradzają, szukaj A6.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    W dniu ‎2017‎-‎12‎-‎07 o 23:16, trochon napisał:

masz tu link   do bardzo przyzwoitego samochodu za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego   no chyba że upierasz się dalej że musi być duży to kup forda mondeo ale to nie ta klasa co audi

Ford Mondeo i Audi A4 to dokładnie ta sama klasa - średnia czyli segment D. Mondeo faktycznie jest większe od A4, podobnie jak Vectra czy Insignia.

11 godzin temu, mirek31071977 napisał:

A4 jak najbardziej.Ale na te trasy,to optymalny wybór 1,8T motor.Szybciej się nagrzeje.Jak wyżej TDI na takich dystansach wcale nie będzie ekonomiczne.A jak masz rodzinę i miejsce ważne,to bym łapał to ale w budzie A6 C5.:)

3 godziny temu, Kavior78 napisał:

W A6C5 miejsca od groma. I masz w nim oprócz 1.8T fajny silnik 2.4.  Bardzo dobrze Ci chłopaki doradzają, szukaj A6.

Oczywiście, że A6 jest większe od A4, ale dla 3 osób A4 kombi też jest OK. Rodziny 2+1  jeżdżą 3 drzwiowymi kompaktami i też się mieszczą.

Na krótkie dystanse diesel nie jest dobrym wyborem, ale 15km w jedną stronę to nie 5km :decayed:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta