Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AWA 2.0 Fsi Wypadający zapłon


matthew100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wypadającym zapłonem w mojej Audiczce. Problem głównie na zimnym silniku, strasznie nim telepie, podczas spokojnej jazdy jest ok, ale przy gwałtownym przyspieszaniu także odcina zapłon i dławi się. 

Raz podczas takiego przyspieszania <zamulonego> zaczął mi mrugać check silnika. Po podpięciu do kompa pokazało mi błąd 2 sondy lambda, po skasowaniu błędu przez kilka tygodni nie wyskoczył spowrotem, lecz zapłon nadal wypada. 

Mechanik wymienił świece i stwierdził, że zapłon na 3 i 4 cylindrze wypada, zamienili cewki lecz wypadał im na tym samym cylindrze co wcześniej, więc to nie wina cewek. 

Stwierdzili, że to na pewno wtryski i są do wymiany. 

Nie podobał mi się pomysł wymiany wtrysków, bo to droga zabawa a nie wiadomo, czy przyniesie efekty. 

Możecie podpowiedzieć co może powodować to wypadanie zapłonu? 

Zapchany katalizator,  który daje złe parametry na sondę, która odcina zapłon? To mój pomysł. 

Może usunąć programowo sondę i patrzeć co dalej? 

Jestem umówiony z tunerem z okolicy, bo chyba to są jedyni mechanicy z pojęciem o silnikach, także zobaczymy, ale rady co to może być mile widziane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wypadanie zapłonu to do przejrzenia cały układ zapłonowy czy nie przeskakuje gdzieś po kablach iskra, po ciemku odpal auto i patrz czy nie ma błyskawic na kablach + delikatnie możesz psiknąć wodą i sprawdzić czy iskra się gdzieś pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, k232 napisał:

Skoro wypadanie zapłonu to do przejrzenia cały układ zapłonowy czy nie przeskakuje gdzieś po kablach iskra, po ciemku odpal auto i patrz czy nie ma błyskawic na kablach + delikatnie możesz psiknąć wodą i sprawdzić czy iskra się gdzieś pokaże.

Tylko dziwne jest to, że przy normalnej jeździe na nagrzanym silniku problemu nie ma, a jeśli było by przebicie to cały czas by wypadał, prawda? 

 

Z ciekawości jeżeli obstawiać najgorszy przypadek- wtryskiwacze. Czy można je regenerować, bo jak sobie wyobrażam zużycie wtrysku to wydaje mi się, że końcówka po prostu się nadpala i wtrysk nie podaje odpowiedniej ilości paliwa? Można by to naprawić przez powiększenie nadpalonego otworu na większy i wtryskiwacz uzyska swoją sprawność? Pytam, bo pracuje w narzędziowni na obrabiarce 5 osiowej, więc taka czynność nie była by problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na ciepłym nie ma takiego problemu to raczej nie będzie to zapłon, no ale gdyby były wtryskiwacze to też by się działo chyba cały czas.

Regeneracja wtryskiwaczy to raczej tylko w ropniakach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by się przyjrzeć kondycji ja katalizatora. Może faktycznie zapchany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści są takie, że po podłączeniu u znajomego na stacji diagnostycznej wywaliły oczywiście błędy na 1 i 3 cylindrze wypadający zapłon, oraz  błąd systemu recyrkulacji spalin 16785 (P0410). 

Po usunięciu wszystkich błędów samochód nie do poznania, chodził jak igiełka bez telepania przez 15 km, jednak po zgaszeniu na kilka minut i ponownym odpaleniu znów telepie. 

 

Coraz bardziej wydaje mi się z, że to sonda wariuje. Pytanie która i czy kat też jest zapchany. 

Wymieniać sondę i patrzeć co dalej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd ten oznacza :

Recyrkulacja gazu wydechowego (EGR) - niewystarczający przepływ B

 

Jak to interpretować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR rozebrałem, chodzi jak powinien. Przeczyscilem i szukam dalej przyczyny wibracji silnika. 

 

Przy okazji padło wspomaganie. Jak samochód ruszy jest w porządku, ale przy ruszaniu z miejsca kierownica prawie jak zablokowana. Prawdopodobnie pompa lub maglo. 

 

Coś pechowy okres.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś się przyda to przyczyną problemów był nagar na zaworach, czyli przypadłość tego silnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...