Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno auta-leasing gotówka


Mosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się tutaj o pomoc bo jakoś nie dochodzi do mnie po czytaniu o co dokładnie chodzi. Więc tak. Kupuję s7 2016r. Zakup jest w Warszawie w Nivette Car Luxury, znaleźliśmy dokładnie s7, która mnie interesuje. Cena to 69tyś euro, sprzedaję to dealer, nie prywatna osoba, dokładnie ta sztuka

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Audi-S7-Sportback-4.0-TFSI-quattro-MATRIX-LED/vhc:car,pgn:1,pgs:50,srt:date,sro:desc,ms1:1900_38_,frn:2015,ful:petrol/pg:vipcar/253643293.html

I teraz tak, mam możliwość wziąć za gotówkę lub leasing. Która opcja jest lepsza? Bardziej mnie interesowałoby spłacanie w ratach auta czyli leasing ale to nie działa tak, że to jest jakby wynajem i po 3 latach ja auto zwracam?. O co chodzi dokładnie w leasingu, może być na osobę prywatną jak i na firmę bo Ojciec takową prowadzi. Z góry dziękuje jakby ktoś wytłumaczył dokładnie + i - leasingu i jak lepiej wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie leasing. W EFLu np przy kwocie ok 80tyś mam leasing na poziomie 107%, czyli np auto kosztuje 100 tyś, to łączny koszt leasingu to 7tyś. Mówię tutaj o okresie 2 letnim. Są różne warunki, od różnych kwot lat itp, ale moim zdaniem, nawet jak masz gotówkę w ręce, to moim zdaniem lepiej wziąć w leasing i np spłacać w ratach po 5tyś miesięcznie, przy koszcie leasingu np 10tyś niż wyłożyć na raz 400tyś i zamrozić kasę.

W zależności od tego czy dostaniesz ten samochód na VAT-Marżę czy z pełnym VAT'em bierze się leasing finansowy lub tradycyjny, finansowy to w sumie zwykły kredyt, a operacyjny bierze się ze względu na VAT. Jeśli rozmyślasz nad zakupem za gotówkę, a sam nie masz firmy to pewno Ci będzie bez różnicy jaki leasing, ale gdyby się okazało że ojciec jest na pełnym VAT, to odliczy sobie dodatkowo VAT od każdej raty, a kwotę raty wrzuci w koszty.

Obecnie biorę leasing na kwotę 177tyś na 5 lat, przy leasingu operacyjnym 107%, co daje nam koszt auta 189tyś / 60 - wpłata własna 20% (może być 0% jak i np 50%, do dogadania), co daje mi łącznie ratę na poziomie ok 2,5tyś miesięcznie, zamiast wyłożenia gotówki 177tyś zł. Czyli łączny koszt leasingu to 12tyś, rocznie wychodzi 2,4tys rocznie kosztów za to, że nie zamroziłem pieniędzy, a cały VAT z samochodu odliczam, a koszta z faktury czy użytkowania samochodu wrzucam w koszta firmy. Czy 2,4tyś to dużo? Może i są to jakieś pieniądze, ale gdybym miał kupić auto za gotówkę, nie wydałbym więcej niż 50tyś, bo byłoby mi szkoda.

Krótko : Leasing to najtańszy "kredyt", nigdzie indziej nie dostaniesz kredytu na poziomie 7% czy tam nawet 2.9% (VW z tego się robi 107% dla ciekawskich).

 

 

A i jeszcze jedno, leasingi mają różne formy, jedne, które polegają na spłacie utraty wartości (Perfect Lease Audi), inne na spłacie części, a auto do zwrotu, a najczęściej że spłacasz całe auto, a wraz z ostatnią ratą auto staje się Twoją własnością i następuje przejście własności na Ciebie. Powyżej opisane przykłady dotyczą tej ostatniej opcji z wykupem. Nie oddałbym auta "po sobie" za cenę, którą leasingodawca uzna za rynkową, bo na pewno będę pokrzywdzony, a dodatkowo dochodzą jaja z utratą wartości poprzez np rysy, uszkodzenia tapicerki, opon, felg. Więc w przypadku osób, które auto biorą dla siebie i wiedzą jak będą o nie dbać leasing finansowy lub operacyjny z wykupem, a np dla większej firmy, gdzie autami poruszają się pracownicy tylko operacyjny i w zależności od polityki firmy albo leasing z oddaniem samochodu (dużo kosztów związanych ze zużyciem aut, ale za to stałe koszta poprzez wzięcie nowych) lub leasing z wykupem, a następnie sprzedaż ich jako "poflotowych".

 

Na każde auto w leasingu obowiązkowe jest AC, warto sobie dokupić jeszcze GAP'a, żeby nie wyszły jaja, że po pół roku Ci go buchną (leasing na 2 lata), obliczą amortyzacje szmery bajery i np auto za 100tyś w leasingu, spłaciłeś dopiero 10tyś, oni wycenią auto, że warte 60tyś, a te 30tyś będziesz musiał z własnej ręki dopłacać do auta, którego nie ma.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dajmy na to, że biorę w leasing auto na 36 miesięcy, co po tych 36 miesiącach wtedy? jak to jest poźniej z wykupem czy coś? I tak samo jeśli biorę w leasing to mogę te auto modzić, w sensie np progam, wydech i itp? jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosek napisał:

ok, dajmy na to, że biorę w leasing auto na 36 miesięcy, co po tych 36 miesiącach wtedy? jak to jest poźniej z wykupem czy coś? I tak samo jeśli biorę w leasing to mogę te auto modzić, w sensie np progam, wydech i itp? jak to jest?


Przykładowo weźmy że te S7 kosztuje 400tyś. Leasing np 110%. Czyli 440tyś to koszt auta z leasingiem. Wpłata własna 10%, czyli 44tyś zł. Miesięczna rata to 11tyś zł. Po spłaceniu ostatniej raty auto jest Twoją własnością, nie trzeba nic wykupować itp.

 

W aucie, które spłacasz w całości w ratach, jak powyżej możesz robić co Ci się jawnie podoba, nikt nie pyta, nie sprawdza itp. Gorzej się mają z Perfect Lease, tam są nawet kary za zbyt dużą ilość kilometrów czy nie dojechanie na przegląd w czasie, a nie mówię już o tym, że nawet śrubki nie możesz odkręcić, a co dopiero modzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem. Teraz taka kwestia, auto mniej więcej wychodzi 295tyś zł po kursie 4.22, nawet mniej wyjdzie bo pewnie niemiec opuści, oni wyliczyli mi ze wszystkim, transportem, papierami akcyzą na gotowo 335~ tyś zł. Jeśli bym chciał na własną rękę przyciągnąć te auto ale chciałbym wziąć w leasing to jest jakaś możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem. Teraz taka kwestia, auto mniej więcej wychodzi 295tyś zł po kursie 4.22, nawet mniej wyjdzie bo pewnie niemiec opuści, oni wyliczyli mi ze wszystkim, transportem, papierami akcyzą na gotowo 335~ tyś zł. Jeśli bym chciał na własną rękę przyciągnąć te auto ale chciałbym wziąć w leasing to jest jakaś możliwość?
Napisz dostaniesz kontakt. A nie chcesz kupić audi w salonie w.pl ? Załatwię Ci dobra cenę [emoji41]

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem email, nie kupię w salonie bo nie ma już w konfiguratorze s7 starej, nowy model jest tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być S7 ? Jutro się odezwę mailowo to zobaczymy co tam uda się wydumać.

 

Godzinę temu, JawoR36 napisał:

ki, od różnych kwot lat itp, ale moim zdaniem, nawet jak masz gotówkę w ręce, to moim zdaniem lepiej wziąć w leasing i np spłacać w ratach po 5tyś miesięcznie, przy koszcie leasingu np 10tyś niż wy

Widzisz z leasingami promocyjnymi jest jak z czarnym piątkiem u nas....

W EFL jest tak, że oni np ubezpieczenie komunikacyjne wrzucają w ratę. Ubezpieczenia nie podlegają podatkowi VAT. Tak czy siak VAT od kwoty ubezpieczenia płacisz do EFL i nie odzyskasz go bo nie masz jak.

To już jeden a ukrytych kosztów. O innych nie będę póki co wspominał.  Znam przypadki gdzie miało być 102 % a po podliczeniu wychodziło 114%.  Wartość końcowa ( dla wzrokowców) może być modyfikowana przez manewrowanie RV ( wykupem). Tak czy siak odsetki zostaną i tak przesunięte w ratach ale klient będzie widział niższy procent na koniec ;)

 

Leasing trzeba skroić jak garnitur na miarę a nie jak się klientowi wydaje, że będzie dobrze bo kolega tak ma.

 

Finansuje wszystko prócz samolotów i łodzi. Audi mogę zorganizować nowe w super cenach.

 

22 minuty temu, Mosek napisał:

napisałem email, nie kupię w salonie bo nie ma już w konfiguratorze s7 starej, nowy model jest tylko.

Jeszcze nic nie mam ale nie wiem czy nie problemu z pocztą dzisiaj w nocy bo inne maile też mi nie doszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EFLu nie mam ubezpieczenia wliczonego w rate, poniewaz przedstawiciel mi powiedzial ze bedzie drozej wlasnie o doliczany Vat, dlatego place OC/AC raz w roku w jednej racie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...