Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie 2.0T


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiada ktoś ten silnik zagazowany i może podzielić się wiedzą jakie spalanie jest osiągane? Zrobiłem sobie przykładową kalkulacje jeżeli jeździłoby się agresywnie po mieście:  13l/lpg i dotrysk 2l/Pb. Jest to realne?

Jeżeli tak by wyszło, to opłaca się w moim przypadku montaż instalacji, bo po roku z kawałkiem (uwzględniłem samą jazdę po mieście 1000km/mc) zwróci się kwota 4600zł.

CSo3xdr.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tylko "agresywnie po mieście". Gdy ja jeżdżę, dieslem 2.0 agresywnie po mieście to pali 10-12litrów (spokojna trasa ok 5,5l). Diesel, a gdzie dopiero 2.0T. Chyba, że pojecie agresywność nam się rozjeżdża.

Nie pchałbym się w B7 w montaż gazu, te silniki same w sobie to cykające bomby, a gdzie jeszcze je gazem podjudzać.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JawoR36 napisał:

Mnie zastanawia tylko "agresywnie po mieście". Gdy ja jeżdżę, dieslem 2.0 agresywnie po mieście to pali 10-12litrów (spokojna trasa ok 5,5l). Diesel, a gdzie dopiero 2.0T. Chyba, że pojecie agresywność nam się rozjeżdża.

Nie pchałbym się w B7 w montaż gazu, te silniki same w sobie to cykające bomby, a gdzie jeszcze je gazem podjudzać.

Jednak ludzie zakładają gaz. Głównie naczytałem się, że to bez sensu bo dotrysk, ale z moich obliczeń wychodzi, że oszczędność byłaby i to spora. I jeszcze jeden minus, że nie można podobno za dużo mocy podkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin Lipiński napisał:

Jednak ludzie zakładają gaz. Głównie naczytałem się, że to bez sensu bo dotrysk, ale z moich obliczeń wychodzi, że oszczędność byłaby i to spora. I jeszcze jeden minus, że nie można podobno za dużo mocy podkręcić.

Ogólnie plusy zagazowania są zawsze w kieszeni, czy to gazujesz zwykłą bzynę, wtrysk bezpośredni czy nawet diesla, ale jednak do 2.0T z B7 podchodziłbym ze sporym dystansem.

 

No i te spalanie. Nie wierzę żeby pałowana 2.0T w mieście spaliła 13 gazu i 2l pb. 13 gazu to pali 1.6/1.8/1.8T przy normalnej jeździe gazu, a jakby deptać  to na pewno więcej.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JawoR36 napisał:

Ogólnie plusy zagazowania są zawsze w kieszeni, czy to gazujesz zwykłą bzynę, wtrysk bezpośredni czy nawet diesla, ale jednak do 2.0T z B7 podchodziłbym ze sporym dystansem.

 

No i te spalanie. Nie wierzę żeby pałowana 2.0T w mieście spaliła 13 gazu i 2l pb. 13 gazu to pali 1.6/1.8/1.8T przy normalnej jeździe gazu, a jakby deptać  to na pewno więcej.

Czyli zakładając, że 13/2 nie realne, to jak ma być większe, to oszczędności rosną. Szkoda, że tutaj na forum nie ma opcji wyszukiwania konkretnych osób po wypełnieniu danych profilowych. Tak, to ciężko kogoś znaleźć z zagazowanym tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JawoR36 napisał:

Masz już taki samochód czy planujesz?

Mam inne w gazie i planuję przesiadkę teraz na audi. Szykuję 35k i chciałbym chociaż w zakupie i pakiecie startowym się zamknąć. Gaz może poczekać, ale zawsze to oszczędność jest. Odczuwam to teraz, bo 270km po mieście robię za 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JawoR36 napisał:

To kup 1.8T zamiast 2.0TeFeSreFe

Na allegro nie ma nic prywatnego co by mnie interesowało, a handlarze, to Radom i Zwoleń jedynie. Na mobile.de niby coś tam jest, ale nie znam nikogo kto mógłby ze mną pojechać po auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,8 LPG 5,1 Pb 98
Spalanie liczone z 1100 km ( 350km trasa reszta miasto krótkie odcinki po 15 km kilka razy dziennie ). Instalacja świeżo założona przed korektami, gazownik twierdzi ze spokojnie zejdziemy jeszcze z benzyny. Silnik lekko dłubnięty na 250 km, 1560 kg, koła 18' 225.

Edytowane przez Widvr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Odświeżę temat z nadzieją,że ktoś mi odpowie na to.

Jakie jest realne,rzeczywiste spalanie LPG i PB w tym silniku?

Czy ktoś z Was ma już instalacje LPG w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...