Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wariujące wycieraczki.


grizzly86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z działaniem wycieraczek przednich.

Byłem już w serwisie audi na odczytaniu błędów i wstępnej diagnozie (zdjęcie poniżej) . Mechanik stwierdził, że to sterownik silnika lub mechanizm wycieraczek.

Opiszę teraz jakie są objawy tego problemu:

-Wycieraczki potrafią całkowicie się nie włączać po włączeniu auta (słychać tylko jakieś "stuki", jak by coś mechanizm blokowało).

-Mimo kontrolki, wycieraczki po chwili ruszają do pracy, aż zaczną dziwnie działać tj. pracują nie na całym zakresie lub coś jakby je hamowało, co skutkuje tym że chowają się i już nie ruszą.

- Zablokowane wycieraczki ruszą dopiero po wyłączeniu auta i odczekaniu kilku minut.

-Bywa tak, że kontrolka zapala się od razu lub czasami jak włączę wycieraczki po np. 5 min jazdy.

-Wycieraczki szarpią w pierwszym( unoszącym) ruchu po włączeniu auta, po czym zapala się kontrolka.

-ruszanie wewnętrznego lusterka czasami powoduje uruchomienie wycieraczek (ten objaw mam od kupna auta).

Takie objawy mam kilka miesięcy, raz tylko jak mocno uderzyłem w lusterko wewnętrzne, to ten problem ustał na kilka dni i wycieraczki działały jak nowe. Teraz niestety problem powrócił.

Wiem, że poprzedni właściciel wymieniał przednią szybę, a kłopot z wycieraczkami pojawił się kilka miesięcy po kupnie auta.

Czy ktoś już spotkał się z takim problemem i wie jak to naprawić? Ja osobiście przeszukałem polskie fora grupy VW (te same kody błędów) jak i zagraniczne i nikt raczej nie podał rozwiązania tego problemu.

IMG-20170904-WA0000.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...