Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy od zebrania gratów potrzebnych do instalacji czyli w moim przypadku do podświetlenia przedu

-kabel

-2 żarówki czy diody

Gdy już mamy graty bierzemy się do rozkręcania auta :decayed:

Ściągamy pokrywę bezpieczników

Odkręcamy tą plastikową, że tak powiem "półkę" pod kierownica ten cały plastik (ogólnie 4 śruby 8mm)

wyciągamy

odkręcamy plastik po lewej stronie podnóżka (2 wkręty, w tym jedna pod zaślepka)

dsc01989960x540.jpg

następnie możemy zabrać się za przewody do lampek czyli ciągniemy kabel na prawa stronę (pod schowek w desce rozdzielczej) ja tam zamontowałem żarówkę w tej kratce pod silniczkiem wentylatora a kabel pociągnąłem nad tunelem - pod deska rozdzielcza (za radiem itp tylko na samym dole przy wykładzinie).

p1060898929x620ey7.jpg

Teraz światełko nad pedałami czyli ja zrobiłem dziurę na "łebek" żarówki w tym plastiku co oddziela pedały i wpiąłem się do kabla z poprzedniej żarówki. Następnie kabel + ciągniemy do bezpiecznikowy (na pewno są inne wyjścia ale ja tak zrobiłem)

dsc01990960x540.jpg

Gdy + już mamy lecimy z drugim kabelkiem do minusa plakatówek czyli pod ten plastik który rozkręciliśmy po lewej stronie podnóżka i tam są rożne kostki wejścia. szukamy tego

p1060859929x620yz8.jpg

brązowo biały kabel i wpinamy się do niego.

teraz powinno wszystko działać.

Reszta już idzie tak samo tylko w drugą stronę :)

Aha pamiętajmy żeby kable nie przeszkadzały w pracy pedałów itp...

Myślę że w miarę dobrze wytłumaczyłem to.

Jak coś to pisać a odpowiem. :wink4:

Aha i jescze efekt końcowy, choć przy moim aparacie nie wygląda tak jak powinno, ale w realu świeci o wiele lepiej :wink4:

p1060874929x620yg0.jpg

p1060893929x620kc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tylko od strony kierowcy

ori lampka

f3392f8d1d31b4b3m.jpg

ori miejsce na lampke

3bb6c83f62196015m.jpg

wtyczka (przy nogach kierowcy)

991e75ecc29a0bb9m.jpg

przewody pod ktore trzebe sie wpiac (w zaleznosci kto jak chce to podlaćzyć)

18425f9c7d55b2d5m.jpg

kostka od strony pasazera znajduje sie w tym samym miejscu i trzeba wpiac sie w te same przewody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc fotki jak sie swiatlo rozprasza z tych w5w ?? :good::hi:

Przepraszam za bałagan :tongue4: Lampki świecą fajnie, światło rozproszone jest dobrze. Może w przyszłości wrzucę tam diody, ale samo podświetlenie nóg na diodach, a reszta żarówki, to mi nie pasuje...Ogólnie światło z żarówki jest cieplejsze, a z diod takie sztuczne, więc chyba narazie zrezygnuję.

img3555uc8.jpg

w2048.png

img3553nu2.jpg

w2048.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to bedzie dzialalo tak:

bez kluczyka

jak otworzysz drzwi to zaras zapali sie lampka nog i swiatelko u gory

jak zamkniesz to swiatelko na nogi zgasnie a gorne dopiero po jakims czasie

jak otworzysz drzwi i zostawisz otwarkt to zapali sie swiatelko nog i gorne i zgasnie po jakims czasie jedno i drugie razem (drzwi nadal otwarte)

pozniej moge wrzucic jakis schemat wlasnoreczny jak to podpiac jak ktos chce tak zrobic

masz juz jakis pomysł gdzie sie wpiąc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie wpiol tak,

4135f09dcafbf57bm.jpg

sorki ale za bardzo nie wiem jak powinny wygladac symbole ale chyba bedzie wiadomo o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by bylo poszukac napewno ten kabel (od lampki w podsufitce) idzie w lewym slupku przy szybie trzeba by bylo go zdiac, zdiac maskownice bezpiecznikow, i ten plastik przy nogach i poszukac, ja niestety nie poszukam bo pekl mi zatrzask od tego plastiku przy szybie i skleilem go i nie chce go ruszac zaby czegos mocniej nie popsuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa dziś w osw widziałem a4 z diodami na tablice rej.... katastrofa... :no:
A ja wlasnie widzialem soatnio i bardzo ladnie wygladalo swiatlo bylo jasniutkie, ladnie podswietlalo tablice , niemowie tu a jakis niebieskich czy czerwonych ehehhe, chce biale wszedzie

U mnie wygląda to tak:

fctraa.jpg

Środek nie jest doświetlony ale tradycyjne żarówki również tego nie robią. Zastanawiam się czy opuszczenie trochę niżej żarówek nie pomogło by ale to temat na cieplejsze dni ;)

To takie mniej więcej diody, a niestety nie mogę znaleźć konkretnej aukcji:

http://i43.tinypic.com/vnla3n.jpg

dropsone... jak idą postępy z lampkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, mi sie nie podoba... poł rejestracji widac... z jednej strony dobrze ale z drugiej nie bardzo :evil:
Jak pisałem sprawa wymaga dopracowania. Mam nawet pewną koncepcję by się udalo lepiej doświetklić tablicę, do tego jedną z lampek mam bardziej usyfioną.

Samo światło z diod jest bardzo jasne, czysto białe. Oczywiście foto nie oddaje rzeczywistego efektu, który mi osobiście się podoba a po dopracowaniu będzie zupełny czad. Kończę OT bo to nie temat o lampkach przy rejestracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze znacie sie troche na tym oswietleniu dlatego mam pytanie. Sytuacje wyglada nastepujaco: zrobilem sobie listwy z 15 diod (PS mam taka sama z 30 diod w bagazniku wpiete pod + i - z lampki oryginalnej juz od pol roku wiec wszsytko gra) zamontowalem juz je pod nogami pasazera i kierowcy. Mam wpiety plus pod nie i nie wiem gdzie mam wpiac minus? Czy ten brazowo-biały kabel o ktorym mowil .:cerB:. wystarczy?Czy moze jakis inny sposob. Chce osiagnac to co chyba wszsyscy tj otwieram drzwi i swieca diody, zamykam i gasna. Nie chce sie wpinac pod lampki w podsufitce. Jakies inne lepsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob dokladnie tak jak ja mam... to jest wszystko co zrobiłem i działa aż miło :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowalem wszsytko tak jak pisaliscie czyli:

[-] minus pod kabel bialo-brązowy

[+] plus pod akumulator ( z dodatkowym bezpiecznikiem )

Wszsytko swieci ladnie pieknie, a efekt w nocy naprawde fajny:) ...i te powolne przyciemnianie:) Czerwone podswietlenie pod nogami + reszta oswietlenia (zegary, klima, itd) idealnie wspolgraja:) Bardzo pomocne byly zdjecia z pierwszego posta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Avancie takie lampki na klapie to ori czy dorezane? Drugie zdjęcie wstawiam, bo ładne :decayed:

168e9mf.jpg 5js5eh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie ori bo po 97 roku lampki w drzwiach byly w stylu

________

|_______|

|_______|

:decayed:

ale najrea fajna... te w drzwiach na dole biale oswietlaja zeby w kupcie nie wdrepnac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowalem wszsytko tak jak pisaliscie czyli:

[-] minus pod kabel bialo-brązowy

[+] plus pod akumulator ( z dodatkowym bezpiecznikiem )

Wszsytko swieci ladnie pieknie, a efekt w nocy naprawde fajny:) ...i te powolne przyciemnianie:) Czerwone podswietlenie pod nogami + reszta oswietlenia (zegary, klima, itd) idealnie wspolgraja:) Bardzo pomocne byly zdjecia z pierwszego posta. Pozdrawiam

A u mnie ni ch.j nie działa :thumbdown: podpiąłem sie pod ten kabel brazowo-biały i nic , cały czas sie palą , nie przygasaja , ani nie reaguja na zmiane przełącznika. chyba podepne sie bezpośrednio w podsufitce i pociągne na dół w słupkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musiałeś zrypac... :gwizdanie:

jeszcze jest taka opcja ze

ja mam lampki w tylu i z przodu samochodu

ta kostak i te kable moze dzialac dobrze tylko w tkaim przypadku

moskal masz lampki z tylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musiałeś zrypac... :gwizdanie:

jeszcze jest taka opcja ze

ja mam lampki w tylu i z przodu samochodu

ta kostak i te kable moze dzialac dobrze tylko w tkaim przypadku

moskal masz lampki z tylu?

Nie, wszystko robią ok. Ja u siebie też tak mam. Nie wiem dlaczego tak jest (jeszcze tego nie rozgryzłem), my musimy mieć jeszcze jakieś dodatkowe ciulstwo. Przy krańcówkach pojawiają się bardzo dziwne sygnały. Ja przez to nie mogłem podłączyć drzwi do alarmu, bo system widzi cały czas otwarte. Jak będzie cieplej rozbiorę to wszystko i spróbuje znaleźć ten moduł. Próbowałem podłączyć alarm za pomocą diód ale też lipa. Tam się u nas pojawiają napięcia 7V i 12V z tego co pamiętam, a u Was pewnie 12 V i 0 V przy otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musiałeś zrypac... :gwizdanie:

Spadaj :decayed:

Jak sie podpiąłem pod te kable to ledy cały czas sie paliły, nieważne było w jakiej pozycji był przełącznik w podsufitce to i taqk cały czas sie paliło :thumbdown:

Nie, wszystko robią ok.

Pociągnąłem kable bezpośrednio od włącznika w podsufitce na dół w słupkach , na nogi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różnice między autami wyposażonymi w seryjny alarm, ale stosując krańcówkę jak stycznik do załanczania oświetlenia bez przekaźnika można ją szybko zajechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa oświetlenie u użytkowników którym działa i którym nie działa?

Ja mam w Audi tak, że jak otwieram drzwi to światło łagodnie narasta i jak zamknę to łagodnie się ściemnia, ale w passacie jest tak, że jak sie otwiera drzwi to się światło odrazu zapala pełną parą, a jak zamykam to się delikatnie ściemnia.

Myślę, że tym użytkownika, którym nie działa maja przypadem mój z Audi, a tym co działa to mają przypadek z Passata. Myślę, że tym co nie działa to oni posiadają jeszcze jakiś dodatkowy moduł komfortu (albo inaczej sterowany), zauważyłem że on cały czas trzyma napięcie, dlatego mój alarm widzi cały czas drzwi otwarte, a oświetlenie nie chce zgasnąć.

Taka jest moje teoria, ale nie sprawdzona praktycznie, w lecie spróbuje to rozebrać i rozkminić, bo jednak alarm bym chciał mieć podłączony pod drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...